Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio 17 dieną 22-asis festivalis „Vilnius Jazz“ pristatys sostinėje, Lietuvos rusų dramos teatre du intriguojančius projektus.

REKLAMA

Tai - sensacingo britų „trioVD“ kartu su lietuviais parengta premjera bei vieno iškiliausių Australijos šiuolaikinio džiazo pianistų ir kompozitorių Alisterio Spence'o grupės improvizacijų ir australiško videomeno programa.

Britų ir lietuvių premjera

Vilniaus publika pirmoji išgirs „Vilnius Jazz“ ir Londono džiazo festivalio koprodukciją, kuri kitąmet pasieks prestižinę Londono džiazo sceną.

REKLAMA
REKLAMA

Dviejų festivalių iniciatyva spalio 17-ąją premjerai susivienys britų gitaristo Chriso Sharkey šmaikštus trio (Ch.Sharkey - gitara, Christophe'as de Bezenac'as - saksofonas, Chrisas Bussey - būgnai) bei du lietuviai - saksofonininkas Liudas Mockūnas ir būgnininkas Marijus Aleksa.

Pirmasis bendras Londono džiazo festivalio ir „Vilnius Jazz“ kūrybinis projektas - tai svarus postūmis populiarinant Lietuvos džiazo talentus pasaulyje.Karščiausia džiazo naujiena

Pasak Londono džiazo festivalio rengėjo Johno Cummingo, „trioVD“ – tai karščiausia britų džiazo naujiena.  Dėl šio kolektyvo konkuruoja įtakingiausi Europos džiazo prodiuseriai.

TrioVD džiazo scenoje pasirodė tik 2006 metų pradžioje ir iš karto buvo įvertinta kaip viena įdomiausių Lydso improvizacinės muzikos asociacijos (LIMA) grupių. Ši organizacija vienija Lydso novatoriškus improvizacinės muzikos kolektyvus.

REKLAMA
REKLAMA

TrioVD hipnotizuoja publiką vitališka energija, aštriu humoru, vos ne satanistiniais garsų efektais.  Pastaraisiais metais grupės koncertai sukėlė furorą Londono, Geitshedo, kituose britų džiazo festivaliuose bei klubuose.

Šį lapkritį garsi Jungtinės karalystės džiazo įrašų kompanija „Babel“ išleis debiutinį trio albumą „Fill it up with Ghosts“, kuris vadinamas labiausiai laukiamu metų džiazo įvykiu šalyje.

Visi trys britų grupės nariai -- išskirtinio akiračio, grojantys labai įvairią muziką menininkai.  Be to, saksofonininkas užsiima moksline veikla, o būgnininkas sėkmingai kuria muziką solidžioms britų televizijos programoms.

Lietuvai projekte atstovausiantys L.Mockūnas ir M.Aleksa – vieni produktyviausių šalies džiazo scenos atstovų, džiazo konkursų laureatai.

Už nuopelnus Lietuvos džiazui ne kartą apdovanotas L.Mockūnas nuo pat savo karjeros pradžios intensyviai bendrauja su užsienio partneriais. M.Aleksa pasinėrė į tarptautinius projektus pernai, apsigyvenęs Londone.Pasitelks videomeną

REKLAMA
REKLAMA

Įvairius pasaulio bei muzikos žemynus išmaišė ir Alisterio Spence'o trio nariai.

Šis pianistas su įvairiais kolektyvais daug kartų gastroliavo Europoje ir Azijoje.  Kritikai jį įvardija kaip vieną atlikėjų, sukėlusių šiuolaikinį fortepijoninės trio muzikos bumą.

A.Spence'as vertinamas dėl savito, subtilaus braižo, brandaus mąstymo ir muzikavimo veržlumo.  Daugelis jo kompaktinių diskų buvo nominuoti ir pelnė Australijos įrašų verslo apdovanojimą ARIA.

Grupės bosininkas kanadietis Joe Williamsonas bendradarbiauja ne tik su džiazo, bet ir su šiuolaikinės akademinės, elektroninės muzikos korifėjais, dainuoja, rašo vokalines kompozicijas, dalyvauja įvairios krypties muzikos festivaliuose Europoje ir Kanadoje.

Trijulės būgnininkas Christopheris Cantillo yra kylanti švedų džiazo ir improvizacinės muzikos žvaigždė.

Grupė savo koncertui Vilniuje pasitelks australės Louise Curham eksperimentinę videokūrybą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų