Guggenheimo fondo atstovai penktadienį vyriausybinei darbo grupei pristatė Vilniuje planuojamo statyti daugiafunkcinio kultūros centro, kuriame įsikurs „Ermitažo/Guggenheimo“ muziejus bei „Jono Meko vizualinių menų centras“, galimybių studiją.

Po susitikimo su svečiais iš Niujorko darbo grupei vadovaujantis Vyriausybės kancleris Valdemaras Sarapinas žurnalistams sakė, kad pristatyta tik preliminari studija, o galutinę planuojama parengti per pora mėnesių.

„Pristatyta tik preliminari studija, autoriai ją dar patobulins. Mūsų darbo grupė, ministerijos ir kitos suinteresuotos institucijos per dvi savaites taip pat pateiks savo pastabas. Lapkričio pabaigoje - gruodžio pradžioje tikimasi galutinės studijos. Kultūros ministerija, Finansų ministerija, Ūkio ministerija yra gavusios parengti namų darbus, taip pat ir Vilniaus apskrities viršininko administracija, Vilniaus savivaldybė - dėl detaliojo plano rengimo, dėl sklypo įsigijimo galimybių“, - sakė V.Sarapinas.

Anot jo, numatoma bendra projekto kaina siekia 120 mln JAV dolerių (apie 260 mln. litų). Kasmet planuojama sulaukti apie 400 tūkst. lankytojų, iš jų 270 tūkst. - užsieniečių, kurie kiekvienais metais paliktų Lietuvoje apie 170 mln litų, taip pat ruošiamasi sukurti iki 900 darbo vietų.

REKLAMA

Kanclerio teigimu, apie 30 mln litų kasmet turėtų „grįžti mokesčių pavidalu“. Pristatant galimybių studiją dalyvavęs sostinės savivaldybės atstovas teigė manantis, kad muziejaus kūrimas „plačiąją prasme“ - įskaitant mokesčius - galėtų atsipirkti per 8-9 metus.

V.Sarapinas kol kas neatskleidė, kokią lėšų dalį projektui skirs kiekviena prie jo prisidėsianti institucija.

„Apie proporcijas dar nebuvo kalbėta. Tai turėtų būti bendras Vyriausybės ir savivaldybės projektas. Ūkio ministerija taip pat analizuoja galimybes pritraukti europinių lėšų, prisidės privatus sektorius“, - kalbėjo Vyriausybės kancleris.

Jo manymu, galimybė baigti daugiafunkcinio kultūros centro statybą 2013-aisiais, pradėjus ją 2010-2011 metais, yra reali. Tuo metu sostinės savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas suabejojo, ar įmanoma muziejaus kūrimo darbus baigti po penkerių metų.

Kol kas nė viena pusė nepatvirtinto, kad „Ermitažo/Guggenheimo“ muziejus Lietuvoje tikrai bus statomas.

„Formalaus sprendimo nėra, bet viskas sprendžiama teigiamai. O Vyriausybė šį klausimą sprendė Strateginio komiteto posėdyje, kai buvo pripažintas nacionalinės svarbos objektu, tai valia išreikšta“, - sakė V.Sarapinas.

Vienas Guggenheimo fondo atstovų, pristačiusių projekto galimybių studiją, Sammy Rifahi (Samis Rifahis) žurnalistams sakė, kad galutinį sprendimą, ar Vilniuje įkurti muziejų, fondas priims po derybų su Lietuvos Vyriausybe. Per derybas ministrų kabinetas esą turės įtikinti fondą, kad Lietuva tikrai pasirengusi įgyvendinti projektą - jog turi pakankamai politinės valios, noro „būti žemėlapyje ir panaudoti pakankamai išteklių, kad ten būtų“.

S.Rifahi teigimu, šie trys faktoriai, kurių kombinacija būtina tokiems kultūriniams projektams kaip Guggenheimo muziejus, pasitaiko nedažnai. „Vilnius pajėgus turėti Guggenheimo muziejų. () Tai unikali vieta - kultūrinio fono kombinacija, jis aktyviai reiškiasi modernioje šiuolaikinėje scenoje. Mes vertiname tai“, - kalbėjo jis.


Rašyti komentarą...
I
Ignas
2008-10-03 15:58:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš už. Stebina kad Zuoko iniciatyvos dar ne visos numarintos. Buvo ten visko, bet šį reikia pastatyt. Miesto centre tik bankai ir retos parduotuvės liko. Jei nebus nieko daroma - numirs visai vilnius... :(
Atsakyti
0

s
super
2008-10-03 16:22:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
gerbiu zuoka. aferistas nuostabus. klasikinis sakyciau. jis taip apkvailint moka, kad vercia tik zavetis. stai kad ir dabar, visi save laikantis tinklapiai skelbia tas nesamones su skaiciais. super. taip toliau.
Atsakyti
0

Šišion
2008-10-03 16:43:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsipirks. Tikrai atsipirks. Vien iš Švėkšnos rengiasi apie 7,ooo ekskursantų atvykti. Iš Saugų - 3 lankytojai. Iš Rusnės- ar ne 7 laivai turistų. O kur dar Verdainiai, Katyčiai, Žemaičių Naumiestis, Rukai....Tik reikia naujus kelius lankytojam tiesti : iš Skuodo, Pandėlio, Turmanto, vilenščiznos, Kybartų. Arba aerodromus rengti. Biznis bus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų