“Garso laboratorija”, garuodama spalvotais dūmais, pristato pirmojo aštuntfinalio rezultatus.

Išsami analizė, atlikta komisijos narių trimitininko Valerijaus Ramoškos, muzikos kritiko Tomo Bakučionio, dainininkės Kristinos Žaldokaitės bei muzikos vadybininkės Natalijos Gavrilovos-Verbickienės, parodė, kad pirmąjį konkurso trečiadienį geriausiai sekėsi suderinti tinkamomis proporcijomis profesionalumą bei originalumą grupėms “Groovin` High” ir “Jam Jam” – šie ansambliai gros ketvirtfinalyje.

Gražiu balsu pakerėjusi komisiją bei publiką “Tamsaulė” turės progą prasiskinti kelią į ketvirtfinalį, varžydamasi lapkričio 7 d. su kitais aštuntfinalio trečiųjų vietų nugalėtojais. Deja, atsisveikiname su grupe “InClue”. Muzikantai pažadėjo atsirevanšuoti kitais metais – taigi, jų savitą, neištirtos cheminės sudėties skambesį dar išgirsime, ir galbūt ateityje jis pakerės ne tik publiką (ką puikiai sekėsi pasiekti ir dabar), bet ir griežtuosius muzikos profesionalus.

Spalio 17 d. tęsiasi aštuntfinalis. “Brodvėjaus” klubo scenoje išgirsime dar keturis beatsiveriančius talentus.

Valentina Jaronskaja, studijuojanti LMTA džiazo fortepijoną, yra daugeliui žinoma kaip dainų kūrėja ir dainininkė. Ji yra konkurso “Undinėlių daina 2003” Grand Prix, “Brodvėjus Star 2003” III-os vietos, “Sing Up 2006” II-os vietos laureatė, dažnai koncertuoja klubuose, jos daina “Falling Star” skamba Lietuvos radijuje. Šiais metais su projektu “QU5 project” Valentina dalyvavo Kristupo vasaros festivalyje bei prieš kelias dienas pasirodė “Vilnius Jazz 2007” scenoje. Mergina yra atlikusi savo dainų su vokiečių grupe “Jazzkantine”, koncertavo Norvegijoje su Paolo Vinaccia, Nils-Olav Johansenu, Peru Mathisenu ir Atle Nymo.

REKLAMA

Rūta Švipaitė – gyvas įrodymas, kad atkakliai siekiant tikslo, galima artėti prie jo labai greitai. Pastaraisiais metais merginos biografija sparčiai pasipildo solidžių laimėjimų: 2006 m. pelnytos antrosios vietos “Sing Up” ir “Jazz Voices” konkursuose, šių metų konkurse “Jazz Fontanas” mergina pripažinta geriausiu festivalio balsu, ir tapo konkurso nugalėtoja su ansambliu “QU5 project”. Šį kartą Rūta pasirinko sau į draugiją pastaruoju metu labai populiarų ir nuolat kviečiamą boso gitaristą Julių Valančiauską, “Pieno lazerių” klavišininką, tarptautinio pianistų konkurso “Jazz improvizacija 2007” laureatą Vytį Smolską ir būgnininką Mantą Augustaitį, kuris jau seniai neoficialiai vadinamas Lietuvos džiazo ritmo ateitimi.

Audriaus Paznioko, Nerijaus Bakulos ir Arno Mikalkėno (kuriam išvykus, jį pakeitė Romas Morkūnas) akordeonų trio “Chill` Out” susikūrė Kauno J. Gruodžio konservatorijoje 2003 m. Kolektyvas atlieka klasiką, pramoginę muziką, džiazą, savo kūrybos ir savo aranžuotas kompozicijas. Jie dalyvauja visuose Lietuvos akordeoninės muzikos festivaliuose, bendrauja bei rengia įvairius muzikinius projektus su kitas jaunais atlikėjais. Didžiausi laimėjimai – šių metų “Jazz fontano” (I-a vieta) ir “Vilnius Jazz Young Power” (kvietimas dalyvauti festivalyje) konkursuose – pelnyti drauge su Rūta ir Valentina, parengus projektą “QU5 project”. Vaikinai pasiryžę įrodyti klausytojams, kad akordeonas yra šis tas daugiau negu vestuvinių pobūvių atributas, tad sieks atskleisti jo galimybių arsenalą kuo plačiau.

Suicide DJ`s – tai dainuojantys ir grojantys klavišiniais aktoriai Vidas Bareikis bei Ainis Storpirštis, žavinga būgnininkė Živilė Kazlauskaitė ir stilingasis trombonistas Pranas Dapšauskas. Tekstų ir muzikos autorius Vidas Bareikis naujoviško skambesio ieško jau laiko patikrintuose, paprastuose garsuose, o dainų tekstai gimsta tiesiog iš aplinkos ir išgyventų situacijų. Vadindamiesi alternative comedy stiliaus atlikėjais “Suicide dj`s” savo pasirodymuose kuria šou, kuriame muzikalumas pinasi su teatrališkumu.

Trečiadienį, spalio 17 d. sužinosime jau pusės “Garso laboratorijos” ketvirtfinalio dalyvių vardus. Organizatoriai linki dalyviams geros nuotaikos, atvirų ausų ir sėkmingos sąveikos, klausytojams – malonių patirčių, tvirtų delnų ir ištvermingų gerklių, sakoma pranešime spaudai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų