Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus atstovai nusprendė nebetylėti stebėdami, kaip niokojami ilgą laiką uostamiestį puošę prieš 30–35 metus sukurti meno kūriniai.

Menininkų kantrybės taurė persipildė po to, kai šeštadienį buvo nugriauta M.Mažvydo alėją puošusi dailininko Dmitrijaus Jefremovo sukurta dekoratyvinė skulptūra iš ąžuolo „Du gaideliai“.

Virto malkomis

Dienraštis „Klaipėda“ jau rašė, kad prieš 35 metus sukurta skulptūra buvo išrauta vykdant M.Mažvydo alėjos rekonstrukciją.

Menininkai pastebėjo, kad tai ne vienintelė Klaipėdos puošmena, kurios pastaruoju metu neliko.

Jau kurį laiką prekybos centro „Aitvaras“ sienos nebepuošia 1971 metais dailininko Edvardo Malinausko ąžuolo reljefas „Kuršiai“. Anot E.Malinausko, „Kuršius“ savo sodyboje dar norėjo išsaugoti tautodailininkas Vytautas Majoras, tačiau jam mirus kūrinys virto malkomis. Ant Dailės kombinato fasado nebėra Algirdo Boso sukurtos reljefinės skulptūros.

Lengvosios atletikos maniežo fasadas liko be Regimanto Midvikio sukurtos dekoracijos „Bėgikai“.

Buvusioje kavinėje „Du gaideliai“ uždažyta to paties pavadinimo freska, kurią sukūrė Juozas Vosylius ir Vidas Pinkevičius.

Pasak dailėtyrininkės Kristinos Jokubavičienės, nebelikusių puošmenų, kurios niokojamos autoriams nežinant, sąrašas būtų netrumpas.

Siūlė keisti kopijomis

REKLAMA

„Esame pasipiktinę tuo, kas vyksta mieste. Dauguma tų suniokotų kūrinių buvo tapę Klaipėdos veidu, vizitine kortele. Medinės skulptūros, kurių nebelieka, yra Lietuvos aukso lobynas. Jas buvo galima restauruoti, atkurti ir išsaugoti, bet miesto valdžia tuo nesirūpina“, - piktinosi Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Arūnas Sakalauskas.

Dailininkai įsitikinę, kad jeigu nepareikš savo griežtos pozicijos prieš į meno kūrinius nukreiptą vandalizmą, Klaipėdoje jie bus dar įnirtingiau naikinami.


Rašyti komentarą...
O
Ornitologas
2007-09-29 17:33:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Du gaideliai"- čia gal apie Uspiskį ir Paxą?
Atsakyti
0

b
barbarai
2007-09-29 21:00:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
valdzioje, jie tik griauti ir naujus betoninius, monolitinius 'darinius' statyti temoka.
Atsakyti
0

o
ornitologui
2007-09-29 23:09:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
na tie du jau nebe "gaideliai" o tikri gaidziai :DD
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų