REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio 4 d. roko festivalyje „Mountainrock vol.5/Expanding the Horizons“ Kaune gros viena populiariausių pasaulyje posthardkoro, post metalo grupių „Cult of Luna“.

REKLAMA
REKLAMA

Tai bus pirmasis šios švedų aštuoniukės koncertas Baltijos šalyse, todėl buvo labai smalsu pakalbinti grupės vokalistą - gitaristą Johannesą Perssoną.

REKLAMA

Skambinau nusiteikusi, kad teks šnekučiuotis su kokia nors susireikšminusia žvaigžde, bet likau maloniai nustebinta draugiško ir paprasto pokalbio. Padejavęs dėl sunkaus meto ir užgriuvusių rūpesčių dėl mokslų (Johannesas studijuoja režisūrą), vaikinas pradėjo pasakoti apie pačią grupę „Cult of Luna“ ir jų kūrybą.

- Lietuvoje lankysitės pirmą kartą. Kaip pristatytumėte savo grupę žmonėms, kurie dar gerai nežino jūsų muzikos?

REKLAMA
REKLAMA

- Kai mūsų paklausia, kokią muziką mes grojame, tai dažniausiai sakome, kad mūsų kūriniai skamba lyg „Pink Floyd“ XXI amžiuje grotų metalą – manau, kad tai geriausiai apibūdina „Cult Of Luna kūrybą. Patys nebandome savo stiliaus įsprausti į kokio nors žanro rėmus, paliekame tai žurnalistams ir savo gerbėjams. Grupė gyvuoja jau dešimt metų, per kuriuos išleidome penkis albumus, daug gastroliuojame – grojame Europoje, JAV.

- Jūsų grupę sudaro aštuoni nariai – kaip pavyksta visiems sutarti? Juk kartais net trims būna sunku rasti bendrą sprendimą...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Mes kartu grojame jau ne vienerius metus ir grupės sudėtis nedaug keitėsi. Kiekvienas žino, kokią poziciją jis užima kolektyve ir kiekvienas gali laisvai pareikšti savo nuomonę. Kartais susipešame, bet, atvirai pasakius, tai nebūna labai dažnai. Esame draugai – manau tai labai svarbu grupėje, norint išvengti blogų dalykų, kai sprendžiami nesutarimai.

- Bet kaip nutiko, kad jūsų grupėje susirinko net aštuoni muzikantai? Ar tai buvo apgalvotas sprendimas?

- Ne, tai nebuvo iš anksto apgalvota, taip tiesiog nutiko. Mes įrašinėjame muziką aštuoniese, bet vienu metu scenoje dažniausiai būname septyniese. Įrašinėjimo procesas nėra toks sudėtingas – kas nors ateina su dainos idėja, tada mes ją aptariame ir kiekvienas apgalvoja savo dalį. Tai visai lengva, nors mūsų ir yra aštuoni.

REKLAMA

- Kokią muziką grojote prieš suburdami „Cult of Luna“?

- Kiekvienas mūsų grojome skirtingų stilių grupėse ir dabar dar tebegrojame. Fredrikas Kihlbergas (grupės gitaristas ir vokalistas – aut. pastaba) ir aš turime subūrę kitą kolektyvą – „Khoma“. Mūsų klavišininkas taip pat turi savo grupę. Tačiau porą paskutiniųjų metų mes stengiamės daugiausiai laiko skirti „Cult of Luna“. Dažnai važiuojame į turus. Tačiau šiaip mes grojome įvairiausią muziką – nuo pop iki roko.

- Kas įtakoja jūsų kūrybą? Kur semiatės įkvėpimo?

- Nedaug dalykų, jei atvirai. Muzikos paskutiniu metu aš beveik nebesiklausau – joje nedaug randu įkvėpimo. Paskutinis albumas (Eternal Kingdom – aut. pastaba) įkvėptas Holgerio Nilssono knygos. Nusprendėme parašyti muziką perskaitytai knygai. Dažniausiai patys save įkvėpiame, išbandydami skirtingus dalykus ir ieškodami sprendimų. Iš tiesų, nuo pat grupės įsikūrimo – visus dešimt metų, daugiausiai mus įtakojo knygos ir filmai. Mes stengiamės per muziką perteikti jausmus, kuriuos jie sukelia. Aš labai mėgstu skaityti – Johną Steinbecką, Orsoną Wellesą, kitų rašytojų kūrinius. Nors stengiuosi skaityti kuo daugiau, deja, negaliu šiam užsiėmimui skirti tiek laiko, kiek norėčiau.

REKLAMA

- Tu esi ir dainų tekstų kūrėjas. Kaip jie gimsta?

- Kiekvieno albumo pagrindas yra kokia nors tema, kuriai mes skiriame visą savo dėmesį. Pirmasis buvo skirtas socialinėms problemoms, antrasis – politinis, trečiasis irgi politinis, tačiau asmeniškesnis. Ketvirtasis buvo paprasčiausiai skirtas vidiniams emociniams išgyvenimams. O šį pavasarį išleistame paskutiniame albume mes nusprendėme panaudoti atsitiktinai aptiktos knygos „Eternal Kingdom“ tekstus ir juos interpretuoti. Pagal ją ir pavadinome albumą.

- Kuo dar skiriasi jūsų paskutinis albumas nuo ankstesniųjų?

- Pagrindinis skirtumas, kad patys mes nekūrėme dainų tekstų – tiesiog perpasakojome knygą. O kalbant apie muziką – ji pasunkėjo. Mes nusprendėme naudoti daugiau technikos ir išgauti sunkesnį skambesį. Tai labiausiai skiria šį albumą nuo bent jau dviejų paskutinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Ar jūs norite šios knygos perpasakojimu perduoti kažkokią žinią žmonėms?

- Ne, mes tiesiog norime, kad jie išgirstų šią istoriją.

- Dažnai važiuojate į koncertinius turus. Kaip žmonės skirtingose šalyse priima jūsų muziką?

- Sunku pasakyti, nes publika, susirenkanti mūsų koncertuose, matyt, mėgsta mūsų muziką. Bet skirtingose šalyse skirtingi ir žmonės. Kai kur jie santūresni – pavyzdžiui, kai grojame Prancūzijoje, minia tiesiog stovi ir tyliai klausosi. Didžiojoje Britanijoje irgi visi stovi, bet jie labai garsiai rėkia, o aš to nelabai mėgstu. Taigi nuo šalies specifikos priklauso ir publikos reakcija.

REKLAMA

- Kuo ypatingi jūsų pasirodymai? Ar mėgstate eksperimentuoti scenoje?

- Mes stengiamės groti kaip įmanoma geriau ir transliuoti savo muziką į mūsų klausytojų gyvenimus. Man gyvas pasirodymas – tai 80 proc. šou ir 20 proc. muzikos. Dainos taip pat labai svarbu.

- Ką paruošėte „MountainRock“ festivalio klausytojams? Ar bus daugiau dainų iš naujo albumo ar ir senų kūrinių?

- Mes dar nenusprendėme, kokias dainas grosime. Greičiausiai bus daugiau naujų kūrinių. Bet tikrai pažadame gerą įprastą „Cult of Luna“ šou.

REKLAMA

- Ko tikitės iš savo apsilankymo Lietuvoje? Ar turite kažkokių stereotipų apie ją?

- Aš nieko nesitikiu, nes nelabai ką žinau apie šios šalies žmones. Tačiau tikrai laukiu šio pasirodymo, nes niekada dar nebuvau Lietuvoje. Apie kitas šalis stengiuosi neturėti jokių stereotipų. Mes esam atviri bet kam, ką galime čia rasti.

- Priešpaskutiniame jūsų albume yra daina „Finland“. Gal po koncerto „MountainRock'e“ galėsim sulaukti ir dainos „Lithuania“?

- Negali žinoti – gal taip ir įvyks.

- Ir paskutinis, turbūt dažnas klausimas – kodėl būtent „Cult of Luna“? Kaip atsirado šis pavadinimas?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Tai sena istorija, nes ir pačiai grupei jau dešimt metų. Kažkada aš perskaičiau apie Antikinėje Graikijoje egzistavusi Mėnulio deivės garbinimo kultą. Taip ir atsirado šis grupės pavadinimas.

- Ar tai turi ką bendro su jūsų religija?

- Ne, tikrai ne, nesijaudinkite dėl to. (juokiasi)

- Dėkui už malonų pokalbį.

- Dėkui jums. Pasimatysime Lietuvoje, „MountainRock“ festivalyje.

Roko festivalis „MountainRock'vol.5/Expanding the Horizons“ vyks Kaune spalio 3 d., 16.30 val. Rotušės aikštėje – grupė „TylaJunta“, 19 val. klube „Džem'Pub“ - K.A.N.G., „Bu-By“, „SerdNation“, „.D.S..“, „Critical Hit“. Spalio 4 d. 18 val. klube „Combo“ - „Cult Of Luna“, „Mannhai“, „Mountainside“, „The Black Tapes“, „Versus“, rokoteka su „Verslo Rizikos Rezervu“.

Išankstinius bilietus galima bus įsigyti spalio 3 d. klube „Džem'Pub“. Daugiau info: www.mountainrock.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų