Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus Olimpiečių gatvės prieplauka spalio 9 dieną prisipildys neįprasto – „Grafiti be sienų“ – šurmulio.

REKLAMA

Čia jau nuo 10 valandos susirinkę jaunuoliai vienu metu neįprasta tema pieš ant iki šiol didžiausios Lietuvoje grafiti piešimui skirtos sienos. Geležine uždanga nuo demokratinio pasaulio atskirtos visuomenės ir po jos griuvimo išaugusios kartos gyvenimo atspindžiai – šie du motyvai originaliai bus atvaizduojami jaunųjų grafiti meistrų darbuose.

„Tai pagrindinis „Grafiti be sienų“ renginio akcentas tiesiogiai įtrauksiantis jau po Berlyno sienos griuvimo augančią kartą. Čia piešti susirinkę jaunuoliai turės neįprastą progą susipažinti su Berlyno sienos istorija ir ją perteikti” – pasakojo vienas iš renginio organizatorių Arūnas Survila. Anot jo, renginys savo turiniu ir pavadinimu verčia susimąstyti apie šiuolaikinio jaunimo gyvenimą. „Ar iš tiesų gebame gyventi laisvi, nevaržomi ksenofobijos, išankstinių nuostatų visuomenės pažeidžiamų atžvilgiu? Ar turi ką šiandien pasakyti dažniausiai vandalais vadinami grafiti piešėjai ir kokią žinią jie šiandien neša visuomenei?”, – ne tik atsakymus į šiuos klausimus ras visi panorę apsilankyti renginyje.

REKLAMA
REKLAMA

„Grafiti be sienų“ grafitistus palaikys breiko šokėjai „Invisible soul“, DJ Mamania. Čia pat Olimpiečių prieplaukoje vienai dienai įsikūrusiame kino teatre nuolat (13,15,17 valandomis) suksis apie aistringą grafiti menininkų gyvenimą pasakojantis dokumentinis filmas „Alter ego“. 13 valandą jaunuosius grafiti piešėjus pasveikinti atvyks ir filmą pristatys pats jo režisierius. Kartu su režisieriumi apie renginio svarbą žodį tars „Grafiti be sienų“ organizatoriai Vilniaus Goethe`s instituto ir Nacionalinio socialinės integracijos instituto atstovai bei Vilniaus miesto meras. O 19 valandą Olimpiečių prieplaukoje įsikūrusiame kino teatre ir „Skalvijos“ kino centre vienu metu bus rodomas dokumentinis filmas „Berlyno triušiai“. Būtent šiuo filmu „Skalvijoje“ pradedamas Vilniaus dokumentinių filmų festivalis.

„Grafiti be sienų“ visuomenei neša trigubą žinią: mini istorinį  įvykį – Berlyno sienos griuvimą, įgalina visuomenei naudingai veiklai, šviečia grafiti piešėjus ir yra pirmas žingsnis įgyvendinant vieną iš programos – „Vilnius – mano namai” sričių. Būtent šioje programoje planuojama mažinti nelegalų, Vilniaus miesto gyventojų gyvenamąjį turtą niokojantį grafiti.

„Grafiti be sienų“ yra Nacionalinio socialinės integracijos instituto programos „Visi skirtingi – visi lygūs dalis“.

Renginio „Grafiti be sienų“ metu rodomų filmų aprašymus rasite čia: www.vdff.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų