REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visai neseniai Kauno teatro mylėtojams buvo parodytas pirmasis organizatorių grupės „Laimingi žmonės“ projektas. Mačiusiųjų nuomone, „su bajeriu“ pristatytas spektaklis „Prie barjero“ gyvuos ilgai.

REKLAMA
REKLAMA

Netrukus jis pradės kelionę ir po kitus Lietuvos miestus. Be spektaklių rodomų Kaune, lapkričio 14 d. jis bus parodytas Klaipėdoje, Žvejų rūmuose, lapkričio 20 d. smagiai pasijuoks Šiaulių dramos teatro publika, na o kitų metų sausio mėnesį jį pamatys ir Vilniaus bei Panevėžio žiūrovai.

REKLAMA

Anot spektaklio režisieriaus Arvydo Lebeliūno, šis darbas - tai ne tik elegantiškos, bet ir gaivališkai aistringos keturių literatūros klasiko A.P.Čechovo vienaveiksmių humoreskų inscenizacijos. Tai keturios komedijos viename spektaklyje. Istorijoje „Meška“ atsiskleidžia moters ir vyro santykių subtilumai. „Piršlybos“ – apie tai, kaip per smulkmeniškumą žmonės nepastebi esminių dalykų. „Piktadarys“ - apie teisinę sistemą, kurioje iš adatos priskaldomas vežimas malkų. „Jubiliejus“ – apie banko veiklos jubiliejaus paminėjimą, kuris sklandžiai tikrai nepraeis. Šiame spektaklyje kaip mažytėje ringo aikštėje personažai rungiasi dėl idėjų, ambicijų, principų. Vienoje iš scenų personažas net iškviečia oponentą prie barjero - dvikovai šaudytis.

REKLAMA
REKLAMA

Scenografiją ir kostiumus šiam spektakliui kūrė Auksinio scenos kryžiaus laureatė, dailininkė Vilma Galeckaitė – Dabkienė. Scenoje – keletas autentiškų baldų, aktorių kostiumai labai artimi vaizduojamojo laikotarpio kostiumo tradicijai, ir tai yra scenografijos dalis. Scenografija pasirinkta minimalistinė, neužgožianti aktoriaus personažo, todėl esminis spaktaklio raktas - aktoriniai darbai: intriga, susikalbėjimas, istorijos pasakojimas. Pagrindinė scenografijos dalis – tai skulptoriaus Danieliaus Sodeikos, kuris yra žinomas ne tik kaip skulptorius ar teatro scenografas, bet ir kaip novatoriškų idėjų kūrėjas bei įgyvendintojas, sukurtas „čechoviškas“ pensnė, kurio dydis yra 6 x 4 m.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Muziką spektakliui kūrė klaipdėdietis Saulius Šiaučiulis - žinomas, talentingas teatro kompozitorius ir džiazo atlikėjas. Kompozicijos, kurios bus girdimos spektaklio metu nėra autentiška to laikotarpio muzika, tačiau adaptuota šitam laikmečiui, todėl „įneša“ į spektaklį šiuolaikiškumo. Beje, yra ir specialiai  šiam stepktakliui Sauliaus sukurtų kūrinių.

Spektaklio jungiamoji dalis – operatoriaus Laisvūno Karvelio nufilmuoti žaismingi nebylaus kino etiudai, kuriuose užfiksuotos spektaklyje pasakojamų istorijų priešistorės neleis žiūrovui suabejoti aistringai spektaklio herojų įrodinėjamomis tiesomis.

REKLAMA

----

Naujienų portalas „Balsas.lt“ ir projektas „Laimingi žmonės“ dovanojo bilietus į spektaklį „Prie barjero“ trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose - Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

„Balsas.lt“ skaitytojai buvo kviečiami atsakyti į klausimą - ką reiškia frazė „prie barjero“. Teisingas atsakymas buvo „1“ variantas - kvietimas į dvikovą.

„Balsas.lt“ skaitytojai  - Aušra Varanauskaitė, Dalia Dulkienė ir Gytautas Cvirka teisingai atsakė į klausimą ir burtų keliu laimėjo pakvietimus į spektaklį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų