Visai neseniai Kauno teatro mylėtojams buvo parodytas pirmasis organizatorių grupės „Laimingi žmonės“ projektas. Mačiusiųjų nuomone, „su bajeriu“ pristatytas spektaklis „Prie barjero“ gyvuos ilgai.

Netrukus jis pradės kelionę ir po kitus Lietuvos miestus. Be spektaklių rodomų Kaune, lapkričio 14 d. jis bus parodytas Klaipėdoje, Žvejų rūmuose, lapkričio 20 d. smagiai pasijuoks Šiaulių dramos teatro publika, na o kitų metų sausio mėnesį jį pamatys ir Vilniaus bei Panevėžio žiūrovai.

Anot spektaklio režisieriaus Arvydo Lebeliūno, šis darbas - tai ne tik elegantiškos, bet ir gaivališkai aistringos keturių literatūros klasiko A.P.Čechovo vienaveiksmių humoreskų inscenizacijos. Tai keturios komedijos viename spektaklyje. Istorijoje „Meška“ atsiskleidžia moters ir vyro santykių subtilumai. „Piršlybos“ – apie tai, kaip per smulkmeniškumą žmonės nepastebi esminių dalykų. „Piktadarys“ - apie teisinę sistemą, kurioje iš adatos priskaldomas vežimas malkų. „Jubiliejus“ – apie banko veiklos jubiliejaus paminėjimą, kuris sklandžiai tikrai nepraeis. Šiame spektaklyje kaip mažytėje ringo aikštėje personažai rungiasi dėl idėjų, ambicijų, principų. Vienoje iš scenų personažas net iškviečia oponentą prie barjero - dvikovai šaudytis.

Scenografiją ir kostiumus šiam spektakliui kūrė Auksinio scenos kryžiaus laureatė, dailininkė Vilma Galeckaitė – Dabkienė. Scenoje – keletas autentiškų baldų, aktorių kostiumai labai artimi vaizduojamojo laikotarpio kostiumo tradicijai, ir tai yra scenografijos dalis. Scenografija pasirinkta minimalistinė, neužgožianti aktoriaus personažo, todėl esminis spaktaklio raktas - aktoriniai darbai: intriga, susikalbėjimas, istorijos pasakojimas. Pagrindinė scenografijos dalis – tai skulptoriaus Danieliaus Sodeikos, kuris yra žinomas ne tik kaip skulptorius ar teatro scenografas, bet ir kaip novatoriškų idėjų kūrėjas bei įgyvendintojas, sukurtas „čechoviškas“ pensnė, kurio dydis yra 6 x 4 m.

REKLAMA

Muziką spektakliui kūrė klaipdėdietis Saulius Šiaučiulis - žinomas, talentingas teatro kompozitorius ir džiazo atlikėjas. Kompozicijos, kurios bus girdimos spektaklio metu nėra autentiška to laikotarpio muzika, tačiau adaptuota šitam laikmečiui, todėl „įneša“ į spektaklį šiuolaikiškumo. Beje, yra ir specialiai  šiam stepktakliui Sauliaus sukurtų kūrinių.


Rašyti komentarą...
a
ana
2008-11-01 17:24:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal kas ka zinot apie si spektakli?
Atsakyti
0

k
kauniete
2008-11-02 20:53:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
buvau 24 spalio. Man labai patiko. Labai keistas derinys beje - linksmas spektaklis, kiekviena zodi norejosi gaudyti, bet toks vis tiek ne popsas. Televizijos zvaigzdziu vaidinanciu nera. Kostiumai ir scenografija - aukstas lygis, po Varno -isejimo turbut pirmas toks spektaklis Kaune estetine prasme. Nes dabar Kaune vien clalturos kazkokios. Cia matosi puikus dailininko darbas. Ir rezisierius kazkokiu ten nesamoniu nepridares rezisuriniu, paprastai ir aiskiai, aktoriams laisve palika, o tie filmukai tai puiki ideja. Labai Vaicekauskas patiko kaip vaidina - nesu jo tokio maciusi. apskritai seniai ji kur maciusi. Tos "vestuves" gal kiek istestos pasirode, bet visumoj geras spektaklis. Eiciau dar karta, jei kas uz bilieta sumoketu:)
Atsakyti
0

t
to kauniete
2008-11-04 20:51:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
galvojau - eit neit, bet uzintrigavai - eisiu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų