Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio 15 d. sostinės Rusų dramos teatre tradicinį „Vilnius Jazz“ maratoną pradės vienas kūrybingiausių jaunosios kartos lietuvių saksofonininkų ir džiazo kūrėjų Kęstutis Vaiginis ir jo mokytojas - iškili Olandijos džiazo figūra, saksofonininkas Yuri Honingas – savo projektais.

REKLAMA

Susiburs festivalio proga

K.Vaiginis - bene labiausiai išsilavinęs Lietuvos džiazo muzikas.  Jis baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, džiazo studijas Groningeno ir Amsterdamo mokyklose Olandijoje, stažavosi Manheteno džiazo mokykloje Niujorke.

Neatsitiktinai saksofonininko partnerių kontingentas - tarsi spalvingas internacionalas.  Kęstutis rengia projektus su olandais, ispanais, Lotynų Amerikos muzikantais, turkais, amerikiečiais, suomiais. Naujausią savo albumą „Unexpected Choises“ K.Vaiginis įgrojo su žinomais Niujorko muzikantais Davidu Berkmanu, Hernanu Romero, Austinu Beckeriu, Tatumu GreenBlattu, Andy Hunter ir kitais.

REKLAMA
REKLAMA

Šių metų „Vilnius Jazz“ festivaliui saksofonininkas parengė projektą „Theory Garden“ su viena ryškiausių Latvijos džiazo asmenybių – pučiamųjų virtuozu Denisu Paškevičiumi ir jo bendražygiu klavišininku Madaru kalniniu bei savo ankstesnių projektų partneriais - italu bosininku Fulvio Buccafusco ir indoneziečiu būgnininku Elfa Zulhamu.

Šio projekto idėja gimė praėjusią vasarą Latvijoje, K.Vaiginiui ir D.Paškevičiui muzikuojant festivalyje „Saulkrasti Jazz“. Lyderiai sumanė dar neišbandyta sudėtimi pristatyti savo naujos muzikos.Olandų legendos eksperimentai

Naują lietuviams veidą festivalyje parodys ir Yuri Honingas, praėjusį pavasarį viešėjęs Vilniuje su savo akustiniu kvartetu.

Šįkart Olandijos džiazo legenda įlies į savo kūrybą elektroninių spalvų. Jis pristatys savo naujausią, egzotišką kolektyvą „Yuri Honing Wired Paradise“.

REKLAMA
REKLAMA

Tai Yuri Honingo garsusis trio, papildytas dviem elektrinėmis gitaromis grojančiais avangardinio džiazo ir roko muzikantais. Ši grupė tęsia Y.Honingo trio kūrybines paieškas kurdama universalią muzikos kalbą iš džiazo, roko, avangardo, elektroninės, „world“ muzikos žodyno.

Kritikai šį lydinį vadina unikaliu skirdami „Yuri Honing Wired Paradise“ įrašams maksimalius reitingus solidžiausiuose muzikos leidiniuose.

Atlydės universalūs partneriai

Vilniuje vietoje ilgamečio Y.Honingo bosininko Tony Overwaterio išgirsime jauną, garsėjantį lankstumu ir plačiu akiračiu jo kolegą Marką Haanstrą.

Šį muzikantą projektams kviečiasi įvairiausių žanrų kolektyvai – nuo šiuolaikinės akademinės muzikos ansamblių iki orkestrų.  Bosininko akademiniame repertuare yra specialiai jam sukomponuotų šiuolaikinių kompozitorių kūrinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų