Įgyvendinę savo svajonę iki 30-ojo gimtadienio: atkaklūs ir išsimiegoję

Kaip atrodo jauno, sėkmingo žmogaus portretas, kuris pernai metais tapo pasauline savo srities pažiba? Iš kokios šeimos jis kilęs, kur mokėsi, kelintą valandą eina miegoti, kokios asmenybės jį įkvepia? Verslo žurnalas „Forbes“, kasmet skelbiantis sėkmingiausių jaunų profesionalų sąrašą, nusprendė atsakyti į šiuos klausimus.

Nuo socialinių iniciatyvų kūrėjų iki didžiausių finansų kompanijų darbuotojų, nuo kepurių dizainerių iki medikų ir perspektyviausių „startuolių“ – jauniesiems savo sričių čempionams leidinio „Forbes“ žurnalistai uždavė asmeniškus klausimus ir išgirdo labai įdomius atsakymus.

Vienišių triumfas?

76 proc. jaunų profesionalų, šiemet patekusių į „Forbes“ sudarytos vertinimo komisijos akiratį, prisipažino, kad yra vienišiai. Tik 20 proc. nurodė, kad yra susituokę. 93 proc. sėkmingų jaunuolių dar neturi vaikų. Pasakodami apie šeimų, kuriose užaugo, finansinę būklę, dauguma (63 proc.) pasakė, kad jų tėvai gaudavo vidutines pajamas. 20 proc. laimės kūdikių nurodė, kad jų tėvai gyveno skurdžiai, ir 16 proc. neslėpė, kad yra turtingų tėvų atžalos.

REKLAMA

Sėkmė = atkaklumas

Paprašyti apibūdinti savo raktą į sėkmę vienu žodžiu, dauguma apklaustųjų pasakė „atkaklumas“. Taip pat „ištvermingumas“ ir „aistra“. Taip pat dažnai minėti žodžiai „charizma“, „gera mentorystė“, „smalsumas“, „tėvai“. Kaip ir dauguma bendraamžių, „Forbes“ sėkmingiausiųjų sąraše atsidūrę jaunuoliai žavisi garsiais pasaulio verslininkais. Paprašyti įvardyti, iš ko labiausiai norėtų mokytis, jie dažniausiai minėdavo S. Jobs‘o, B. Gates‘o, R. Brandson‘o, W. Buffet‘o pavardes.

Nesenstanti klasika: „mečiau mokslus dėl darbo“

Dauguma (57 proc.) sėkmingųjų turi bakalauro laipsnį, 16 proc. – magistro. 8 proc. atskleidė, kad aukštosios mokyklos taip ir nebaigė, nors buvo įstoję studijuoti. 8 proc. nurodė, kad po mokyklos baigimo niekur nesimokė.

Pavyzdžiui, vienos perspektyviausių pasaulyje socialinių tinklų rinkodaros įmonės „Socialbakers“ įkūrėjas Jan Rezab (27) pasakojo, kad nutraukė studijas tam, kad galėtų pradėti pirmąjį verslą, kuris pasirodė esąs nesėkmingas: „Tačiau patirties, kurios įgavau dirbdamas, negalėtų atstoti jokios studijos“, – sakė jis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų