Nuo socialinių iniciatyvų kūrėjų iki didžiausių finansų kompanijų darbuotojų, nuo kepurių dizainerių iki medikų ir perspektyviausių „startuolių“ – jauniesiems savo sričių čempionams leidinio „Forbes“ žurnalistai uždavė asmeniškus klausimus ir išgirdo labai įdomius atsakymus.
Vienišių triumfas?
76 proc. jaunų profesionalų, šiemet patekusių į „Forbes“ sudarytos vertinimo komisijos akiratį, prisipažino, kad yra vienišiai. Tik 20 proc. nurodė, kad yra susituokę. 93 proc. sėkmingų jaunuolių dar neturi vaikų. Pasakodami apie šeimų, kuriose užaugo, finansinę būklę, dauguma (63 proc.) pasakė, kad jų tėvai gaudavo vidutines pajamas. 20 proc. laimės kūdikių nurodė, kad jų tėvai gyveno skurdžiai, ir 16 proc. neslėpė, kad yra turtingų tėvų atžalos.
Paprašyti apibūdinti savo raktą į sėkmę vienu žodžiu, dauguma apklaustųjų pasakė „atkaklumas“. Taip pat „ištvermingumas“ ir „aistra“. Taip pat dažnai minėti žodžiai „charizma“, „gera mentorystė“, „smalsumas“, „tėvai“. Kaip ir dauguma bendraamžių, „Forbes“ sėkmingiausiųjų sąraše atsidūrę jaunuoliai žavisi garsiais pasaulio verslininkais. Paprašyti įvardyti, iš ko labiausiai norėtų mokytis, jie dažniausiai minėdavo S. Jobs‘o, B. Gates‘o, R. Brandson‘o, W. Buffet‘o pavardes.
Nesenstanti klasika: „mečiau mokslus dėl darbo“
Dauguma (57 proc.) sėkmingųjų turi bakalauro laipsnį, 16 proc. – magistro. 8 proc. atskleidė, kad aukštosios mokyklos taip ir nebaigė, nors buvo įstoję studijuoti. 8 proc. nurodė, kad po mokyklos baigimo niekur nesimokė.
Pavyzdžiui, vienos perspektyviausių pasaulyje socialinių tinklų rinkodaros įmonės „Socialbakers“ įkūrėjas Jan Rezab (27) pasakojo, kad nutraukė studijas tam, kad galėtų pradėti pirmąjį verslą, kuris pasirodė esąs nesėkmingas: „Tačiau patirties, kurios įgavau dirbdamas, negalėtų atstoti jokios studijos“, – sakė jis.
Nors dauguma studijavusių jaunuolių baigė Harvardo, Jeilio bei kitus prestižinius universitetus, daliai iš jų sėkmė nusišypsojo dirbant visai kitoje srityje arba greta nuolatinio darbo vystant ir savo projektus. Pavyzdžiui, taip skamba vieno įtakingiausių mados blogų autorės Emily Weiss (29) sėkmės istorija. Emily keldavosi 4 ryte, kad prieš darbo dienos pradžią suspėtų padaryti kelis savo blogo įrašus.
Tarp reikalingiausių daiktų – kavos aparatas
Sėkmingo jaunimo apklausa paneigė gajų mitą, kad sėkmingi žmonės labai daug dirba ir mažai ilsisi. Didžiausia dalis (32 proc.) apklaustųjų nurodė, kad miegoti eina tarp 23 ir 24 valandos. 8 proc. atskleidė, kad ilsėtis keliauja net anksčiau – 22 val. Ir tik 9 proc. profesines aukštumas pasiekusių jaunų žmonių prisipažino, kad miegoti dažniausiai eina 2 valandą nakties arba dar vėliau.
Paprašyti išvardyti elektroninius įrenginius, kurie kasdien jiems yra reikalingiausi, dauguma atsakė, kad neapsieitų be išmaniojo telefono. Bet dažnai minėti ir gana originalūs daiktai. Pavyzdžiui, kavos aparatas, treniruoklis ir ausinės.