Didžiausios klaidos, kurias daro „dvim–kelių“ metų žmonės

Vienas didžiausių verslo portalų „Business Insider“ naujus mokslo metus pasitiko apklausdamas verslininkus ir mokslininkus apie tai, kokias klaidas savo profesiniame ir asmeniniame gyvenime dažniausiai daro žmonės nuo 20 iki 30 metų. Štai kaip atrodo pagrindinių klaidų sąrašas:

Jie galvoja, kad talento ir išsilavinimo pakanka

Aukštas intelekto koeficientas ir geriausio šalyje universiteto diplomas – tai dalykai, kuriuos, be abejo, verta turėti. Tačiau vien jie negarantuoja gero darbo ir profesinės sėkmės.

„Vos pradėjusi dirbti supratau, kad „trumpesnio kelio“ sėkmingos karjeros link nėra. Jis ilgas ir grįstas sunkiu darbu ir jo nesutrumpina nei diplomas, nei talentas. Sėkmė niekada nėra atsitiktinumas“, – pasakojo portalui verslininkė Sylvie di Giusto, įkūrusi konsultacijų įmonę „Executive Image Consulting“ Niujorke.

Jie nesirūpina savo sveikata

Dar neįžengę į trečiąją dešimtį daugelis jaunuolių pajunta, kad nebegali siausti vakarėliuose kaip anksčiau. Tačiau kai kuriems dažnas alkoholio vartojimas, rūkymas ir greitojo maisto „dieta“ tampa nebe vakarėlių „atributais“, bet žalingais įpročiais. Ir tai dar ne viskas – komunikacijos mokslų profesorius Micheal Weston pastebi, kad dar dažniau nei fizine sveikata, jauni žmonės nesirūpina savo psichine būkle. „Psichinės ligos ir psichologinės problemas dažniausiai „užgyvenamos“ amžiuje nuo 20 iki 30 metų, todėl šį laiką turėtume stebėti save itin atidžiai“, – pažymi jis.

REKLAMA

Kiekviena nesėkmė vertinama kaip pasaulio pabaiga

Atleidimas iš darbo, santykių pabaiga ar pirmojo „startuolio“ žlugimas – visos šios pabaigos jauniems žmonės atrodo kaip didžiausia pasaulyje katastrofa, iš esmės keičiantį jų ateitį. Kai kuriuos pirmosios nesėkmės net paskatina nebesiekti užsibrėžtų tikslų arba nuleisti kartelę. Tačiau iš tikrųjų laikas iki 30 metų – pats tinkamiausias išmokti mokytis iš savo klaidų ir tokiu būdu nuolat tobulėti.

Jie nekantrūs

Sulaukęs 30-ies nebūtinai turi turėti namą, šeimą ir karjeros planą ateinančiam dešimtmečiui. Svarbiausia – būti kantriam ir sutelkti visą dėmesį į dabartį, įsitikinusi konsultacinės įmonės „Matisia Culsutants“ įkūrėja. Ji prisipažįsta, kad būdama jaunesnė galvojo, kad visus savo tikslus turi pasiekti kaip įmanoma greičiau, tačiau koją nuosekliam darbui šių tikslų link nuolat pakišdavo stresas, kildavęs dėl užmojo turėti „viską ir iš karto“.

Jie stengiasi įtikti visiems

Natūralu, kad pradėdamas darbą naujoje vietoje jaunas darbuotojas stengiasi patikti visiems – vadovams, bendradarbiams ir klientams. Tačiau būtina priimti ir tai, kad kai kuriems žmonėms neįtiksi niekada.

„Kad ir kaip stengtumeisi, visada atsiras žmonių, kurie tavęs nemėgsta. Norėčiau, kad būčiau suvokęs tai anksčiau ir nustojęs taip stipriai nerimauti dėl to, ar patinku žmonėms“, – pasakojo vienas iš apklaustų verslininkų.

Jie gyvena uždarame pasaulyje


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų