Lietuva toliau stiprina išorinės Europos Sąjungos (ES) sienos su Rusija apsaugą - ketvirtadienį čia atidaryta nauja Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Bardėnų užkarda.

Pagėgių savivaldybės Bardėnų kaime įsikūrusi užkarda saugos vieną sudėtingiausių Lietuvos sienos ruožų dėl nuolatinių bandymų pro čia iš Kaliningrado srities gabenti kontrabandą. Todėl šios užkardos ruože yra įdiegta ir universali sienos kontrolės sistema - UNISAS, pranešė VSAT.

Už Šengeno priemonės programos lėšas pastatyta moderni užkarda su visa įranga iš viso kainavo 4 milijonus 827 tūkstančius litų.

Pagėgių savivaldybės Bardėnų kaime dislokuotos naujosios dviejų aukštų užkardos su ryšio bokštu plotas - 753 kvadratiniai metrai. Ji įsikūrė 1,4 hektaro plote.

Lietuvos pasieniečiai iš viso saugo ir kontroliuoja dešimtadalį visos išorinės ES sienos, iš viso -1043 kilometrus. VSAT pagal Šengeno priemonės programą sienų apsaugos priemonėms įsigyti ir infrastruktūrai tobulinti iš viso gavo 393 milijonus litų.

Oficialioje naujojo užkardos pastato atidarymo ceremonijoje dalyvaus vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, VSAT vadas generolas Saulius Stripeika, Centrinės projektų valdymo agentūros, Tauragės apskrities viršininko administracijos, Pagėgių savivaldybės atstovai, kiti svečiai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų