Daugelis jas laiko dar vienomis fonogramos karalienėmis, tačiau retas žino, kad didžiąją pasirodymų dalį „Šokoledo“ merginos dainuoja gyvai. Dar pikti liežuviai plaka, jog jos tėra neturinčios savo nuomonės, „iškeltos“ kvailelės, kurias žinomas prodiuseris Egmontas Bžeskas „tampo“ kaip tik užsigeidžia.

Tai tik keli gandai, kurių galima aptikti interneto platybėse. Apie pletkus, karjeros pradžią bei tai, ką jos veikia, kai nebūna „Šokoledinės“ susitikome pasišnekėti ankstyvų rytą...

Muzikinę karjerą pradėjo gatvėje

Paklaustos apie pradžių pradžią, merginos lengvai šyptelėjo: „Turbūt turėtų praeiti dar bent 10 metų, kad mūsų nebeklaustų šio klausimo“ – ironizavo Sniegė. Kad ir kaip būtų, merginų kelio į pripažinimą istorijos − nekasdieniškos, todėl negalėjome jų neaprašyti.

„Uždarbiaudavau dainuodama gatvėje.“ – pradėjo Sniegė. „Per valandą surinkdavau iki 50 litų. Jaunam žmogui tai dideli pinigai. Iš kitų gatvės dainorėlių išsiskyriau atlikdama tik savos kūrybos kūrinius. Žmonėms tai patiko. Mane dažnai  pastebėdavo ir įvertindavo teigiamai.“ – pasakojo mergina.

Pasidomėjome kaip Sniegė iš paprastos gatvės dainininkės virto žinoma atlikėja.

„Vieną kartą gatvėje susipažinau su Karina (Krysko). Ji išklausė kelių mano kurtų dainų. Matyt, palikau jai gerą įspūdį.“ – kuklinosi dainininkė.

REKLAMA

„Apsikeitėme kontaktais ir užmezgėme glaudų ryšį. Po to ji mane pristatė Mantui (Egmontui Bžeskui), kuriam kilo idėja sukurti grupę, kuri išsiskirtų kurdama „kitokį“ popsą. Pradėjome ieškoti žmogaus, kuris galėtų prisidėti prie manęs...“.

Justės istorija paprastesnė, bet ne prastesnė: „Šešerių metų buvau nuvesta į muzikos mokyklą: lankiau fortepijoną.“ – pradėjo dainininkė.

„Jau paauglystėje scena man nebuvo svetima: turėjau užmezgusi ryšių su keliais prodiuseriais. Bandėme kartu dirbti, kūrėme dainas.“ – atsidūsta.

„Tačiau tuo metu mums nelabai sekėsi sutarti, todėl nieko iš to neišėjo. Be to, dar ir šokdavau. Būtent šokiai buvo didžiausia mano aistra. Buvau daugiau šokėja nei dainininkė.“ – konstatavo Justė.

Gyvenimo lūžis privertęs merginą dainuoti buvo Egmonto Bžesko idėja, pasiūlyta tinkamu laiku ir tinkamomis aplinkybėmis: „Mantą pažinojau dar nuo tų laikų, kai jis buvo tik menininkas, kai dar nebuvo pasinėręs į prodiusavimą. Man patiko jo „chuliganizmas“, jo netradicinės idėjos, kuriomis žavėjausi.“ – neslėpdama simpatijų žodžius bėrė mergina.

„Tuo metu mano vienintelis pajamų šaltinis buvo šokiai. Iš jų gyvenau. Tačiau dėl tam tikrų priežasčių atsirado tarpsnis, kai buvau priversta palikti šį amatą. Teko galvoti, iš kur galėčiau gauti pinigų pragyvenimui. Būtent tada Mantas mane ir susirado.“ – prisimena.

„Jis man pasiūlė prisidėti prie Sniegės. Gavusi pasiūlymą šiek tiek sudvejojau, tačiau išgirdusi Sniegės kūrybą, ypač jos ir Karinos dainą „Ten“, supratau, - tokią muziką galėčiau ir norėčiau dainuoti.“Šokoledas (asmeninio archyvo nuotr.)

„Tai kada gyvai dainuosit?“

Nors Justė ir Sniegė nėra naujokės scenoje, koncertų metu vis dar būna nesusipratimų: „Vienam koncertui paruošėm neeilinę programą: iš pradžių daug choreografijos, vėliau daug gyvo dainavimo, – pradeda Justė, - atlikusios šokio programą, pradėjome gyvai dainuoti, o tada...“. „O tada vienas žmogus pradėjo rėkti: „Tai kada gyvai dainuosit?“, - mintį pratęsė Sniegė, - nedaugelis žino, jog koncertuose dainuojame tik gyvai.“

REKLAMA

„O tą žmogų vėliau net į sceną pakvietėm ir mikrofoną jam atkišom, kad viskuo pats įsitikintų. – sakė Justė − Supratęs, jog suklydo, žmogus puolė mūsų atsiprašinėti.“

Merginų teigimu, renginių organizatoriai yra kalčiausi dėl blogos visuomenės nuomonės apie dainininkų pasirodymus: „Dažnai jie negali suteikti tinkamų sąlygų, kad galėtumėm švariai sudainuoti: ar aparatūra per prasta, ar veikiančių mikrofonų neturi.“ – guodėsi dainininkės.

Išeitis, merginų nuomone,  į koncertus vežtis savo aparatūrą: „Artimiausiu metu, tikriausiai turėsime tokią galimybę. Tačiau vėlgi tai labai neteisinga. Turėsime didinti išlaidas ir dėl to gausime mažiau pinigų už koncertus.“ – situaciją aiškino Sniegė.Apie asmeninį gyvenimą žurnalistai nieko nežino


Sniegė ir Justė niekada nepasakoja apie savo asmeninį gyvenimą: „Dažnai mums siūlo žurnalų viršelius, kad tik ką pikantiško apie savo meilės reikalus papasakotumėm, - sako Justė, - tačiau visad atsisakome.“

Sniegė priduria: „Nieko nesipasakojam dėl to, jog čia esam ne tam, kad populiarintumėm save, o tam, kad populiarintumėm muziką.“

Dėl šios priežasties merginos nėra populiariausios žurnalistų tarpe: „Mano gyvenime dažnai vyksta įvairios dramos: pykčiai, išsiskyrimai po ilgos draugystės...“ – sako Sniegė.

„Žurnalistai skambina ir bando domėtis, tačiau niekada negauna atsakymo. Nėra atsakymo – nėra ir straipsnių. Taigi skandalų medžiotojams mes esame neįdomios.“

Naujuosius metus praleido vaikų namuose

„Šokoledo“ merginos stebina ne tik drąsiu sceniniu įvaizdžiu tačiau ir savo papildoma veikla. „Liepiau Sniegei apie tai žurnalistams nepasakoti, nes žmonės gali pagalvoti, jog tai nenuoširdu“ – įvykiams už akių užbėgo Justė.

O taip pagalvoti pikti žmonės tikrai gali, kadangi kitos scenos įžymybės tai propaguoja tik kartą į metus per telemaratoną.

„Bendrauju su Kaišiadorių vaikų namais nuo praėjusios „Išsipildymo akcijos“, prie kurios organizavimo prisidėjau. Užmezgiau ryšius su organizacijos „Gelbėkime vaikus“ vadove ir nuo tada ėmiau aktyviai važinėti į vaikų namus.“ – pasakoja Sniegė.

REKLAMA

„Anksčiau klausiau Justės patarimo ir apie šią veiklą nepasakojau, tačiau dabar, kai esu įsitraukusi į šią veiklą daugiau nei metus, tai man ji tapo tokia natūrali, kad vis daugiau apie tai kalbu“.

Paklausta iš kur kilo noras užsiimti šia savanoriška veikla, mergina susimąstė: „Galbūt mane paveikė tai, kad augau be tėvo. Natūraliai supratau tuos vaikus, kuriems trūksta meilės ir šilumos. O aš kaip žinomas žmogus dabar šią šilumą galiu bent kažkiek atstoti“.

Dėl šios priežasties Sniegė net Naujus metus sutiko ne koncertuodama, o būtent vaikų namuose: „Pasiėmiau gitarą, vaišių ir nulėkiau pas vaikus atšvęsti.“.

Merginos niekas neskatino: „Supratau, kad tuos Naujus metus labai noriu sutikti su likimo nuskriaustais vaikais“.

Kita „Šokoledo“ mergina – Justė yra artimai susidraugavusi su mergaite vardu Erika: „Ji man ir laiškus rašo, ir piešinius piešia. – džiūgauja mergina. - Kartais reikia tiek mažai, kad būtum laimingas“.

Ateities planaiJustė Mozolytė (asmeninio archyvo nuotr.)

Galiausiai pasidomėjome, ką merginos žada veikti ateityje. Pirmoji prakalbo Justė: „Šiuo metu su Stano turim projektą – dainuojančią mergaitę Militą. Jai vos dvylika, bet dainuoja ne kaip dvylikametė. Mergaitė puikiai šoka, yra labai charizmatiška. Ji kupina energijos, kurią kartais net tvardyti turim. – kalbėjo Justė, tikinti Militos šviesia ateitimi. - Jos muzika turėtų pagyvinti Lietuvos estradą.“

Prodiusavimu Justė neapsiriboja: „Vėl įstojau studijuoti, nors visiems sakiau, kad daugiau to nedarysiu. Dabar esu VPU šokių edukologijos studentė. Noriu gauti diplomą, kad oficialiai galėčiau mokyti vaikus.“


Rašyti komentarą...
G
Gerda
2009-09-25 09:11:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
nepernešu jokių šokoladinių ir rožinių merginų, net nemiela atsidaryt puslapį ir skaityt apie tuštučių gyvenimą. Už tai labai įdomu skaityti skaitytojų istorijas, susijusias apie šeimą, jaunimą ar pan.. tai, kas aktualu, o ne tai, kas populiaru.
Atsakyti
0

J
Jolita
2009-09-25 11:07:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jokioj gatvej ji negrojo!!!! Juk pati kazkuriam straipsnyje prisipazino, kad gyveno su vienus is NL. O kaip zinia, Bzeskas ir buvo vienas is NL
Atsakyti
0

a
alex
2009-09-27 23:55:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir kam tokia grupe, kokia is jos nauda
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų