• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip teigia statistiniai duomenys, per pastaruosius kelerius metus dalis lietuvių, baigusių mokyklą, papildo užsienio šalių universitetų studentų skaičių. Tarp populiariausių pasirenkamų studijų šalių pirmoje vietoje karaliauja Jungtinė Karalystė – 2009–2010 m. ten tęsti įvairių pakopų mokslų išvyko 2325 studentai.Greta Viltrakytė bakalauro laipsnio siekti į išvyko į Škotiją.

REKLAMA
REKLAMA

Ramiame studentų miestelyje Dundee universitete (University of Dundee)  mergina nusprendė studijuoti politiką ir tarptautinius santykius. Kaip pagrindines tokio pasirinkimo priežastis pirmakursė įvardino švietimo sistemą, kuri Jungtinėje Karalystėje yra pati seniausia, tačiau puikiai organizuota, dėl to studijų lankstumas, aukšta kokybė užtikrina visame pasaulyje vertinamą diplomą. ,,Būtent tai atveria plačių perspektyvų spektrą ieškant darbo. Išvykimas į užsienį – tai kartu ir troškimas pakeisti aplinką“, – įsitikinusi lietuvaitė.Pirma studentiška rugsėjo pirmosios šventė pirmakursę sutiko labai iškilmingai: didinga ir prabangiai atrodanti auditorija, optimistinės universiteto atstovų pasveikinimo kalbos. Gilesnė ir išsamesnė pažintis su universitetu, jo bendruomene tęsėsi visą ,,Freshers week''(vert. Naujokų savaitė) laiką. ,,Visą savaitę buvome pilnai užimti įvairiose įdomiose smagiose veiklose. Renginiai tiesiog leido įsigyventi į universiteto dvasią bei škotišką kultūrą, nes nemažai bendravome su dėstytojais, fakultetų kuratoriais, bet taip pat ir mokėmės šokti tautinius škotų šokius, klausėme prezentacijų apie pačią šalį, jos ypatybes“, – prisiminimais dalijasi Greta.

REKLAMA

Merginos teigimu, nors paskaitų dar nebuvo daug, ji patenkinta dėstymu: „Ypač smagu tai, jog dėstytojas stengiasi su kiekvienu pabendrauti individualiai. Taip pat pajutau, jog universitete į tarptautinius studentus žiūrima tolerantiškai.“ Anot pašnekovės, aplinkiniai visada labai geranoriški ir paslaugūs, ir tai studentams iš svetur suteikia pasitikėjimo.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas pašnekovas Artūras Kulšinskas po dvylikos klasių studijuoti išvyko į Daniją. Lietuvis šiuo metu yra Alborog universiteto (Aalborg University Esbjerg) pirmakursis. Pasak vaikino, vienas pirmųjų įspūdžių – danų draugiškumas. „Gatvėje pasisveikinus, pamojavus ar paprašius pagalbos, neteks pamatyt kokios nors įdomios pirštų kombinacijos. Aišku, yra ir nedraugiškų žmonių, tokių, kurie šypsosi ir sveikinasi „iš reikalo“, bet jų yra labai nedaug“, – teigia Artūras.Pirmakursis kol kas gyvena bendrabutyje su dar dviem lietuviais, rumunu ir penkiais prancūzais, jo nuomone, sąlygos geresnės nei Lietuvoje: „Kiekvienas turi atskirą kambarį, įrengta virtuvė, dušai ir t.t. Ir tai – tik laikinas apgyvendinimas. Paskui kelsimės į nemažą namą keturiems gyventojams.“ Artūras, dalinasi įspūdžiais, jog tiek gatvėse, tiek universitete tarp kurso draugų nemažai užsieniečių, vyksta kultūriniai mainai. „Tik tūsintis užsieniečiai nelabai moka – susėda visi, išgeria, maišo viską iš eilės, muzika tik kaip toks tylus fonas groja – šokti niekas nesiruošia“, – vakarėlių ypatumus vardija lietuvis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadangi universitetas neseniai pradėjo priimti studentus iš užsienio šalių, daug kur vis dar vartojama danų kalba – tai didžiausias trūkumas, kurį įvardina Artūras. Pagrindinis privalumas, pasak jo – įgyjama praktika. „Čia suteikiamas pagrindas praktikai, komandiniam darbui, problemoms, kurioms spręsti reikia visos grupės ir dar išorės pagalbos, bet kurių sprendimas praturtina visapusiškai“, – džiaugiasi vaikinas. Artūras taip pat priduria, jog dėstytojai su studentais bendrauja kaip su sau lygiais, kreipiasi vardu, o po paskaitų galima padiskutuoti įvairiomis temomis neformalioje aplinkoje.

Veronika Butkevičiūtė ir Neringa Matelytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų