Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Skaitymo balsu magija“ – toks „Mažojo Princo fondo – Visa Lietuva skaito vaikams“ inicijuotas renginys vakar sukvietė būrį tėvų su savo mažaisiais pasiklausyti žymių Lietuvos žmonių skaitomų pasakų. Organizatoriai šia iniciatyva siekė priminti tėvams, jog skaitymas balsu – tai paskata daugiau bendrauti su vaikais, suteikti jiems saugumo pojūtį, optimizmo bei padėti suvokti žmogiškąsias vertybes.

REKLAMA

„Prieš keletą metų UNICEF atlikti vaikų gerovės ir savijautos tyrimai atskleidė, kad Lietuvoje vaikai dvasiškai jaučiasi gerokai prasčiau negu kitose Europos valstybėse. Mažieji nesijaučia saugiai, jų santykiai su tėvais, draugais ir net pačiais savimi yra sutrikę. Didelis susidomėjimas renginiu ir aktyvus dalyvavimas tik įrodo, kad tėvams ir vaikams skirtų renginių trūksta. Tikimės, kad šis renginys primins tėvams skaitymo balsu naudą ir paskatins dažniau pradžiuginti pasakomis savo mažuosius“, – sako Loreta Sungailienė, iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak L. Sungailienės, tai, kad pasiklausyti pasakų susirinko ne tik mamos su savo mažaisiais, bet ir tėčiai, atskleidžia šeimų norą būti kartu – trūksta tik progų. Spalio 9 d. vykusiame renginyje vaikai klausė „Gustavo enciklopedijos“ autoriaus ir vedėjo Audriaus Rakausko – Gustavo, televizijos laidų vedėjos ir diktorės Laimos Kybartienės ir televizijos laidų vedėjos, etnomuzikologės Loretos Sungailienės skaitomų pasakų. Daineles kartu su vaikais dainavo aktorius ir kompozitorius Vaidas Lengvinas.

„Pasakų skaitymas vaikams stiprina vaikų ir tėvų emocinį ryšį. Pasakų sekimas – suaugusiojo ir vaiko bendrystės forma, žinoma nuo seniausių laikų, ji yra patikrinta ir efektyvi. Pasakas mūsų senoliai vaikams ir vaikaičiams sekė, norėdami juos supažindinti su pasauliu, gėrio ir blogio apraiškomis, žmonių gyvenimais, bendravimo įpročiais ir moralinėmis vertybėmis“, – sako Gintarė Jonutienė, privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita“ vaikų psichologė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak G. Jonutienės, pasakų sekimas ar skaitymas padeda vaikams lavinti jų kūrybiškumą, moko suvokti, reikšti ir įvardyti jausmus, stimuliuoja empatiją, ugdo suvokimą apie tai, kas gera ir bloga.

Pasakos – tai tiesiog nuostabi galimybė patirti įvairių nuotykių ir įspūdžių, o tai teikia vaikui daug malonumo. Pasakos yra būtinos, kad vaikas tinkamai vystytųsi, be to, jos atlieka ir terapinę funkciją“, – teigia G. Jonutienė.

Klausydamas skaitomos pasakos ar kitokio teksto, vaikas mokosi sutelkti dėmesį, lavina atmintį, vaizduotę. Vaikas, kuriam daug skaitoma balsu, geba kritiškiau mąstyti, samprotauti, sparčiau lavėja jo įgūdžiai skaityti ir rašyti. Toks vaikas yra atviresnis naujoms situacijoms ir naujiems žmonėms, yra labiau bendraujantis ir linkęs racionaliai spręsti iškylančias emocines problemas.

Renginys „Skaitymo balsu magija“ vyko privačioje ligoninėje ir poliklinikoje „Kardiolita“, kur po pasakų skaitymo vaikai dalyvavo ekskursijoje po gydymo įstaigos patalpas ir susipažino su medikų darbu.

REKLAMA
REKLAMA

Apie „Kardiolitą"

1998 metais įkurta „Kardiolita“ yra viena didžiausių privačių medicinos įstaigų Lietuvoje ir Baltijos šalyse, po vienu stogu talpinanti polikliniką, ligoninę ir šeimos kliniką. „Kardiolita“ teikia visas medicinos paslaugas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio klientams.

„Kardiolitoje“ konsultuoja ir gydo aukščiausios kvalifikacijos gydytojai specialistai, atstovaujantys daugiau kaip 45-ioms medicinos sritims ir turintys vidutiniškai 17-18 metų darbo patirtį. Tarp specialistų yra įvairių sričių chirurgų, anesteziologų, kardiologijos, kraujagyslių ligų, ortopedijos, ginekologijos, urologijos ir kitų savo sričių profesionalų. Iš viso įmonėje dirba 340 darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų