Joniškio jaunimas turėjo retą progą pasisemti patirties iš Lietuvos kino meno įžymybių – dokumentinių filmų režisierės, scenaristės, aktorės, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos docentės Janinos Lapinskaitės ir žinomo meninių filmų režisieriaus, taip pat dėstančio studentams, Algimanto Puipos.
Jaunuoliai, besidomintys kinu, režisūra pamatė įvairių studentų darbų: trumpų dokumentinių filmukų, muzikinių klipų. Bene daugiausia susidomėjimo sulaukė filmuota medžiaga, pasakojusi, kaip buvo kuriamas paskutinysis Algimanto Puipos meninis filmas pagal Jurgos Ivanauskaitės romaną „Miegančių drugelių tvirtovė“.
Janina Lapinskaitė ir Algimantas Puipa pristatė dokumentinio ir meninio filmo kūrybos pasaulį, specifiką, skirtumus ir panašumus. Režisieriai aiškino, kad kurdamas meninį filmą pats režisierius tampa Dievu, o dokumentikoje jis tik fiksuoja, ką sukūrė Dievas. Pabrėžta, kad norint tapti kino režisieriumi neužtenka aukštosios mokyklos diplomo, nes mokykla išmoko tik amato. Geras režisavimas priklauso ir nuo kūrėjo asmenybės, pasaulėžiūros, kūrybiškumo, gebėjimo pastebėti gyvenimo detales ir vaizdžiai bei įtikinamai kalbėti vaizdais.
Svečiai taip pat aiškino, kaip sukurti filmą–portretą (filmą apie žmogų – aut. past.), kaip rašyti kino scenarijų, dalinosi kitomis kino meno subtilybėmis.
Į susitikimą netiesiogiai įsijungė ir Londone dirbantis, vaidybinius, reklaminius filmus kuriantis bei muzikinius klipus prodiusuojantis lietuvių režisierius, scenaristas Tadas Vidmantas.
Seminare–susitikime demonstruota jo žaisminga, originali vaizdo pamoka. Be to, kūrėjas pasisiūlė elektroniniu paštu teikti jauniesiems kinomanams patarimus, kaip įdomiau papasakoti kino istorijas.
Šis renginys buvo pirmasis Kultūros centro projekto „Jaunųjų kinomanų judėjimas „Vaizdų tiltai“ etapas. Liepą planuojama surengti jaunųjų kinomanų filmų kūrimo stovyklą Jakiškių dvare (Joniškio rajonas), o rugsėjį – sukurtų filmų peržiūrą ir geriausių filmų autorių apdovanojimų šventę.
Loreta Ripskytė