Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Akademiją priimtas rekordinis norinčių studijuoti joje mokinių skaičius. Iš viso priimta 146 mokiniai, o bendras akademikų skaičius siekia 425. Tai didžiausias studijuojančių akademikų skaičius per visus Akademijos gyvavimo metus.

REKLAMA

Lietuvoje pasibaigė gabių vaikų atranka į „Nacionalinę moksleivių akademiją“ (NMA), kuri vyko nuo rugsėjo 12 iki spalio 26 dienos. Šiais metais norą mokytis Akademijos nuotolinio ugdymo programoje pareiškė 777 mokiniai iš visos Lietuvos – tai 35 proc. daugiau nei pernai.

Pasibaigus pirmajam atrankos etapui į NMA nuotolinio ugdymo programą, matyti, kad kaip ir pernai daugiausia norinčių pagilinti žinias buvo matematikos (306 mokiniai), biochemijos (114 mokinių) bei lietuvių filologijos (96 mokiniai) NMA sekcijose. Kitose sekcijose užsiregistravo panašus mokinių skaičius, kuris siekė apie 50.

Aktyviausi kaip ir pernai buvo devintos ir dešimtos klasės moksleiviai, tačiau šiemet norinčių devintokų mokytis NMA skaičius išaugo dvigubai, o dešimtokų liko panašus kaip ir pernai.

REKLAMA
REKLAMA

„Žinoma, šiemet vėl gi aktyviausi buvo didžiųjų miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio) mokiniai, tačiau džiaugiamės, kad nemažas būrys norinčių mokytis NMA yra iš Alytaus, Tauragės, Mažeikių, Šilutės, Biržų, Anykščių, Kupiškio, Marijampolės, Pakruojo, Prienų, Skuodo, Telšių bei Zarasų rajonų“, - džiaugėsi mokinių aktyvumu VšĮ „Nacionalinė moksleivių akademija“ direktorė Eglė Daunienė.

Kitame atrankos etape Akademija organizavo atrankos testus stojantiesiems ir pagal jų rezultatus buvo atrinkti 146 būsimi akademikai. Šie testai yra skirti bendriesiems intelektiniams gebėjimams vertinti ir gebėjimų struktūrai nustatyti. Iš gautų rezultatų galima spręsti apie testuojamojo asmens verbalinius (kalbinius), matematinius, erdvinius (vizualinius) ir atminties gebėjimus bei bendruosius samprotavimo gebėjimus.

REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinėje moksleivių akademijoje mokosi gabūs ir talentingi Lietuvos paaugliai (7-12 klasės moksleiviai), kurie dar tik renkasi tolimesnę mokymosi sritį ir specializaciją. Nuotolinį mokymą šiemet visiškai apmoka Akademijos rėmėjai.

Akademijoje galima mokytis biochemijos, chemijos, informatikos, ekonomikos, fizikos ir astronomijos, matematikos, lietuvių filolologijos, istorijos ir muzikos sekcijose.

Pagal kiekvienos krypties programą moksleiviams dėsto ir nuotoliniu būdu su jais dirba savo sričių specialistai: daugelio Lietuvos universitetų dėstytojai, mokytojai, buvę NMA mokiniai – tarptautinių olimpiadų prizininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų