Per artimiausius aštuonerius metus Britanijos mokyklose prireiks beveik milijono papildomų vietų, kadangi didėjantis gimstamumas bei neslūgstanti imigracija išpūtė moksleivių skaičių iki rekordinių aukštumų, skelbia „Mail Online“.
Vadinamasis „populiacijos bumas“ jau dabar privedė daugelį pradinių mokyklų iki kritinio taško bei privertė savivaldybių politikus nubrėžti nepaprastųjų situacijų planus - ruoštis mokyti vaikus nebenaudojamose parduotuvėse ir sandėliuose.
Nauji švietimo departamento pateikti duomenys rodo, kad iki šio dešimtmečio pabaigos tikimasi mokinių skaičių išaugsiant iki 7 milijonų 950 tūkstančių. Tai yra – 935 tūkstančiais daugiau nei dabar.
Iš šio skaičiaus daugiausia papildomų vietų iki 2020 metų prireiks pradinėms mokykloms ir darželiams (736 tūkstančių).
Tyrimas atskleidė, kad jei imigracija į Britaniją būtų sumažinta iki nulio, per ateinančius 8 metus moksleivių skaičius šalies mokymosi įstaigose sumažėtų 106 tūkstančiais.
Šiuo metu labiausiai vietų mokyklose trūksta Pietryčių Anglijoje.
Londono vietos savivaldos tarybose jau svarstomi planai paversti nenaudojamus statinius laikinomis mokyklomis. Taip bus mėginama spręsti problemą, aktualią šimtams vaikų, vis dar neturinčių vietos rugsėjui.
Tarp kitų svarstomų priemonių yra moksleivių mokymas pamainomis, leistinų didžiausių klasės dydžių panaikinimas ir atsisakymas „sibling rule“ taisyklės, pagal kurią pirmenybę patekti į mokyklą turi tie vaikai, kurių brolis ar sesė jau mokosi joje.