Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laikas yra tai, ko mums dažniausiai trūksta darbe. Laikas – pinigai, o šiuos taupo tiek mažos, tiek didelės įmonės. Savo ruožtu rūkantys tų įmonių darbuotojai dalį savo darbo laiko išeikvoja rūkymo pertraukėlėms. Karjeros portalas Cvmarket.lt atliko apklausą, siekdamas išsiaiškinti darbdavių požiūrį į rūkančius darbuotojus.

REKLAMA

Apklausos metu darbdaviai turėjo atsakyti į klausimus, susijusius su kandidato pasirinkimu. Buvo tiriama, ar darbdavio pasirinkimui turi įtakos tai, kad potencialus darbuotojas rūko, t. y. darbo metu ketina daryti rūkymo pertraukėles. Taip pat buvo klausta, ar atsakinėjantis žmogus pats rūko.

Apskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad net 90 proc. darbdavių iš dviejų lygiaverčių kandidatų pasirinktų nerūkantį. 36 proc. darbdavių požiūris į darbuotojų rūkymo pertraukėles buvo nepalankus. Tarp atsakiusiųjų buvo 88 proc. nerūkančių ir 12 proc. rūkančių asmenų. Įdomu tai, kad tiek rūkančių, tiek nerūkančių darbdavių požiūris į rūkymo pertraukėles sutapo – visi, išskyrus vieną, jas vertino nepalankiai arba neutraliai.

REKLAMA
REKLAMA

Užsienyje atlikti tyrimai rodo, kad vidutiniškai rūkantieji darbo dienos metu daro 3 rūkymo pertraukėles, trunkančias vidutiniškai po 13 minučių. Tiesa, pats rūkymo procesas atima vos daugiau nei 5 minutes, tačiau užtrunka nuėjimas iki rūkymo vietos, sugrįžimas bei trumpas pasišnekučiavimas su cigaretės bičiuliais. Taigi, per dieną vidutinis rūkantysis savo įpročiui sugaišta 39 darbo minutes. Per maždaug 261 darbo dieną rūkymo pertraukėlėms darbo metu tenka 169 valandos. Skaičiuojant įprastomis 8 darbo valandų dienomis, išeitų, kad per metus vidutinis rūkantysis joms sugaišta beveik 21 darbo dieną. Taigi, beveik visas mėnuo per metus skiriamas rūkymo pertraukėlėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų