• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Specialistai pastebi, kad abiturientai egzaminus renkasi atsakingai ir jų požiūris į studijas keičiasi. Tam įtakos turi ne tik švietimo įstaigos ir mokytojai, bet ir mokymas jaunuolius iš anksto planuoti savo karjerą.Padeda planuoti

REKLAMA
REKLAMA

Vis daugiau abiturientų savo gyvenimo kelią pradeda planuoti dar besimokydami devintoje ar dešimtoje klasėje. Todėl daugelis dvyliktokų jau žino, kokius egzaminus laikys ir kur bandys stoti. Tačiau būna, kad už savo pilnametes atžalas sprendžia jų tėvai, jie užsuka pasikonsultuoti su Karjeros planavimo skyriaus specialistais.

REKLAMA

Jaunam žmogui gana dažnai būna sunku tinkamai pasirinkti profesiją, mokymo įstaigą, mėgstamą darbą. Kad moksleiviai kuo anksčiau pradėtų planuoti savo karjerą, būtų geriau pasirengę įgyti profesiją, Kauno technologijų universiteto (KTU) Panevėžio instituto Priėmimo skyrius bei Karjeros planavimo centro skyriai jau nebe pirmi metai vykdo kryptingą moksleivių švietimą, pristato universitete dėstomas programas, pataria dešimtokams atkreipti dėmesį prieš renkantis modulius (profilinį mokymąsi), nes to prireiks stojant į vieną ar kitą specialybę. Mokyklose su moksleiviais bendrauja profesijos konsultantai.

REKLAMA
REKLAMA

Mokiniai, prieš priimdami lemtingą sprendimą, su psichologais atlieka ne vieną testą, kad geriau pažintų save ir lengviau galėtų apsispręsti, ką studijuoti.

Pastebimi pokyčiaiAbiturientai iki praėjusios savaitės pabaigos dar galėjo keisti savo pasirinkimą, kokius baigiamuosius egzaminus laikys. Kaip ir įprasta pastaraisiais metais, daugiausia moksleivių laikys lietuvių kalbos, matematikos, anglų kalbos ir istorijos valstybinius egzaminus. Specialistai pažymi, kad abiturientai egzaminus renkasi atsakingai ir vis dažniau išgirsta apie jų ketinimus rinktis ne tiek prestižines, kiek praktiškas profesijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistai pastebi, kad moksleivių akys krypsta ir į tiksliuosius, inžinerinius mokslus, ateityje paklausias specialybes.

„Mokiniai šiek tiek keičia savo prioritetus. Teisė, medicina, ekonomika – vis dar populiariausios sritys, bet moksleiviai vis rečiau renkasi vadybą, verslo administravimą. Atsiranda abejojančiųjų vadyba kaip tinkamiausiu pasirinkimu“, – „Sekundei“ sakė KTU Panevėžio instituto vyresnioji administratorė Regina Padaigienė.

REKLAMA

Jos nuomone, tam įtakos turi ir moksleivių tėvai, ir švietimas, be to, vis daugiau informacijos apie darbo pasiūlymus. Pasak R.Padaigienės, institutas savo iniciatyva rengia karjeros dienas, per jas dešimtų klasių moksleiviams pataria atsakingai rinktis profilį, o dvyliktokams – nepaklysti siūlomų profesijų labirinte.

REKLAMA

R.Padaigienės tvirtinimu, dešimtokams pirmasis pusmetis labai atsakingas, nes nuo pasirinkto mokymosi modulio priklausys, ar jie vėliau galės mokytis norimos specialybės. Svarbus žingsnis priverčia vaikus susimąstyti, sukrusti ir dažniausiai – kreiptis pagalbos, patarimo į tarnybą.

„Mūsų paskirtis – patarti planuojant vaikams profesinę veiklą, neleisti paklysti profesijų pasaulyje. Juk nuo apsisprendimo pasirinkti vienokią ar kitokią profesiją priklauso žmogaus būsimo gyvenimo kokybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie mokiniai klaidingai mano, kad svarbiausia – rinktis tai, kas geriausiai sekasi. Tačiau iš tikrųjų svarbu tinkamai pasirinkti tuos dalykus, kurie turės reikšmės pretenduojant į tam tikras mokymosi programas“, – teigia R.Padaigienė.

(...)

Visą Vaidos REPOVIENĖS straipsnį skaitykite kovo 13 d. „Sekundėje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų