• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viešumoje pasirodžius pranešimams apie dingusius asmenims, tikimąsi geriausio scenarijaus, kad šie atsiras gyvi ir sveiki. Deja, tačiau Lietuvą yra sudrebinusios net kelios kraupios dingimo istorijos, kurių baigtis – tragiška.

Viešumoje pasirodžius pranešimams apie dingusius asmenims, tikimąsi geriausio scenarijaus, kad šie atsiras gyvi ir sveiki. Deja, tačiau Lietuvą yra sudrebinusios net kelios kraupios dingimo istorijos, kurių baigtis – tragiška.

REKLAMA

Turbūt visam gyvenimui daugumos lietuvių atmintyje liks įsirėžusios tragiškai pasibaigusios trijų merginų – Justinos Šikšniūtės, Ievos Strazdauskaitės ir nepilnametės, kuri buvo sudeginta gyva automobilyje, Dembavoje įvykusi tragedija.

Daugelis prisimena ir kitą šokiruojančią istoriją apie iki gyvos galvos nuteistą Almą Svirbutavičienę (buvusi Bružaitė – aut. past.), kuri žurnalistams teigė apie neva dingusius vaikus. Kaip vėliau paaiškėjo, moteris savomis rankomis abu juos pasmaugė, slėpė rūsyje, o vėliau – nuvežusi nuskandino upelyje.

Justina Šikšniūtė

2014-aisiais Lietuvą sukrėtė siaubinga žinia apie įvykdytą itin žiaurų nusikaltimą. Tuomet buvo išžaginta ir pasmaugta pakeleivingu automobiliu į Klaipėdą grįžti ketinusi studentė Justina Šikšniūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Iš Šilutės į Klaipėdą turėjusi grįžti mergina buvo nužudyta 2014 m. lapkričio 16-osios vakarą. Iš Mažeikių rajono kilusi Justina jau kurį laiką gyveno Klaipėdoje, kur Klaipėdos universitete studijavo viešąjį administravimą.

REKLAMA

Šilutėje ji buvo nuvykusi aplankyti rajone gyvenančios močiutės. Teigiama, kad pavežti ją iki studentų bendrabučio Klaipėdoje pasisiūlė internete sutiktas Valdas Jankauskas.

Kaip vėliau paaiškėjo, nusikaltimą atlikęs V. Jankauskas netoli Priekulės merginą išžagino, o vėliau nuvežė į priešingą Klaipėdai pusę – Macikų kaimą, Šilutės rajone. Būtent ten ir buvo rastas merginos kūnas.

Ekspertų teigimu, mergina buvo pasmaugta. Už išžaginimą ir tyčinį nužudymą V. Jankauskas buvo nuteistas kalėti 20 metų laisvės atėmimo bausmei. Anksčiau Valdas Jankauskas buvo teistas ir dar du kartus – už vagystę ir plėšimą.

REKLAMA
REKLAMA

Nusikaltėlis teismui tikino, kad merginos jis neketino žudyti. Šis net parodė pareigūnams, kur paslėpė nužudytosios kūną. Būtent šis faktas ir kitų sunkinančių aplinkybių nebuvimas lėmė, kad teismas pritarė prokurorų pasiūlytai 20 metų įkalinimo bausmei.

Ieva Strazdauskaitė

2017-aisiais pasirodė žinia apie iš Plungės į Vilnių važiavusią ir dingusią Ievą Strazdauskaitę. Mergina važiavo rudos spalvos automobiliu „Audi A7“. Pravažiavusi Kauną ji tarsi dingo – prapuolė ryšys, vėliau telefonas buvo išjungtas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Minėtas automobilis vėliau buvo rastas Jonavos rajone, šalia Žeimių kaimo esančiame miške. Tačiau jame merginos nebuvo. Pakelę apžiūrėję pareigūnai rado ir merginos daiktų, išmestų iš automobilio.

Žiauriu nužudymu buvo apkaltinti pusbroliai – Leonas Bieliauskas, Mantas Bieliauskas ir Karolis Bieliauskas.  Bieliauskai netoli Kauno inscenizavo eismo įvykį, I. Strazdauskaitės automobilį „Audi“ taranavo, merginą pagrobė, įkišo į bagažinę, o vėliau atokioje aikštelėje miške nužudė – užtalžė kastuvu ir užkasė miške, Kėdainių rajone.

REKLAMA

Kalėti iki gyvos galvos buvo nuteistas Leonas Bieliauskas, o Mantas Bieliauskas sulaukė 19 metų laisvės atėmimo bausmes. Griežčiausios bausmės – kalėjimo iki gyvos galvos – kiek vėliau sulaukė ir Karolis Bieliauskas, kuris tiesiogiai nedalyvavo nužudant merginą. Visgi, teismas nustatė, kad jis buvo pagrindinis nusikaltimo organizatorius.

Dembavos tragedija

2013-ųjų rugsėjo 21-osios rytą, Panevėžio rajone buvo nužudyta 17-metė. Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad kaltinamieji – Julius Jakubaitis ir Deividas Antanaitis, apsvaigę nuo alkoholio bei psichotropinių ir narkotinių medžiagų, pamatė autobusų stotelėje laukiančią merginą ir jėga įsodino ją į automobilį.

REKLAMA

Neteisėtai atėmę laisvę ir galimybę priešintis, vyrai prieš nepilnametę panaudojo seksualinę prievartą. Siekdami nuslėpti šiuos brutalius nusikaltimus, bejėgiškos būklės auką kaltinamieji netrukus nužudė sudegindami gyvą automobilio bagažinėje.

J. Jakubaitis ir D. Antanaitis yra nuteisti kalėti iki gyvos galvos.

Visgi, visuomenėje didžiausias ažiotažas kilo dėl Bendrojo pagalbos centro veiksmų stokos. Teigiama, kad buvusi pagrobta ir uždaryta automobilio bagažinėje mergina 10 kartų, daugiau nei valandą skambino Bendrosios pagalbos centrui (BPC) prašydama pagalbos, tačiau jos nesulaukė ir prarado galimybę būti išgelbėta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors ant kojų buvo sukelti visi tą naktį Panevėžyje budėję policijos ekipažai, jiems nepavyko rasti žalios spalvos automobilio, kuriuo buvo vežta nepilnametė. BPC įranga nerodė nukentėjusiosios mobiliojo ryšio telefono numerio, be kurio šios įstaigos darbuotojai negalėjo nustatyti skambinančiosios tikslios buvimo vietos.

Po valandos gelbėtojai gavo pranešimą apie miške atvira liepsna degantį automobilį. Atvykus į įvykio vietą ir užgesinus automobilį „Volkswagen Passat“, jo bagažinėje rastas sudegęs nepilnametės kūnas.

REKLAMA

Almos Svirbutavičienės (Bružaitės) byla

Be jokios abejonės, vienas žiauriausių šio amžiaus nusikaltimų buvo įvykdytas 2007-ųjų pavasarį Kelmės rajone, Petrališkės kaime. Tąkart be žinios pradingo du 8 ir 12 metų broliukai.

Visa Lietuva reiškė užuojautą dingusių berniukų šeimai. Dėmesio centre nuolat šmėžavo vaikų motina Alma Svirbutavičienė (buvusi Bružaitė – aut. past.). Bet situacija aukštyn kojomis apsivertė, kai upėje su smaugimo žymėmis buvo rasti abiejų berniukų kūnai.

REKLAMA

Paaiškėjo, kad į vandenį jie buvo įmesti po to, kai motinai juos pasmaugus, jie buvo slepiami rūsyje. Tyrimo atomazga pribloškė net visko mačiusius pareigūnus. 

Teismo sprendimu paaiškėjo, kad nuteistoji savo vaikus nužudė tyčia. 2007 m. kovo 20 d. A. Svirbutavičienė savo namuose, būdama už 8-erių sūnaus nugaros, jam ant kaklo užmetė virvę ir laukė, kol šis numirs. Netrukus ji pasmaugė ir vyresnėlį, kuriam padarė tą patį. 

A. Svirbutavičienė buvo sulaikyta praėjus dviem dienoms po berniukų laidotuvių.

2008 metų vasarį Šiaulių apygardos teismas A. Svirbutavičienę pripažino kalta dėl savo dviejų mažamečių vaikų nužudymo ir skyrė Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro pasiūlytą griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

Iki to laiko, Lietuvoje nė vienai moteriai nebuvo paskirta ši aukščiausia įstatymu numatyta bausmė. Įkalinimu iki gyvos galvos buvo baudžiami tik vyrai.

Aš nesuprantu vieno, kodėl už nužudymą ne visi gauna bausmę iki gyvos galvos? Čia negali būti jokio kito sprendimo!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų