Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos agresijai Ukrainoje nesibaigiant, pavojuje yra kiekvienas – rusų kariai nežiūri, ar esi vaikas, ar senolis, ar sergantis, ar aukštas pareigūnas. Pirmoji Ukrainos ponia Olena Zelenska kreipėsi į viso pasaulio žiniasklaidą, liudydama, kas iš tiesų vyksta Ukrainoje.

Rusijos agresijai Ukrainoje nesibaigiant, pavojuje yra kiekvienas – rusų kariai nežiūri, ar esi vaikas, ar senolis, ar sergantis, ar aukštas pareigūnas. Pirmoji Ukrainos ponia Olena Zelenska kreipėsi į viso pasaulio žiniasklaidą, liudydama, kas iš tiesų vyksta Ukrainoje.

REKLAMA

Kreipimusi į žiniasklaidą O. Zelenska pasidalijo savo „Instgram“ paskyroje, teigdama, jog tai atsakas visiems žurnalistams, prašantiems duoti interviu šiomis įtemptomis dienomis.

„Pastaruoju metu daugybė žiniasklaidos priemonių iš viso pasaulio kreipėsi su prašymais duoti interviu. Šis laiškas yra mano atsakymas į šiuos prašymus ir mano liudijimas iš Ukrainos“, – į žmones kreipėsi pirmoji ponia.

Žūsta taikūs žmonės

Vasario 24 dieną pasidėjusi Rusijos invazija į Ukrainą aukštyn kojomis apvertė kiekvieno Ukrainos piliečio gyvenimą – anksčiau džiugesio pilni miestai ir miesteliai prisipildė baimės ir nežinomybės.

REKLAMA

„Tuo, kas įvyko prieš daugiau nei savaitę, buvo neįmanoma patikėti. Mūsų šalis buvo taiki; mūsų miestai, miesteliai ir kaimai buvo pilni gyvybės.

Vasario 24-ąją visi pabudome nuo pranešimo apie Rusijos invaziją. Tankai kirto Ukrainos sieną, lėktuvai pateko į mūsų oro erdvę, raketų paleidimo įrenginiai apsupo mūsų miestus.

Nepaisant Kremliaus remiamų propagandos įstaigų, kurios tai vadina „specialia operacija“, iš tikrųjų tai yra masinės Ukrainos civilių žudynės“, – rašė O. Zelenska.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo rusų karių kulkų ir bombų žūva taikūs žmonės, kurie tenorėjo ramiai gyventi savo gimtinėje, tačiau agresoriaus armija nežiūri, į ką šaudo – nuo kulkų krenta nekalti vaikai:

„Ko gero, baisiausia ir pražūtingiausia šioje invazijoje yra vaikų aukos. Aštuonmetė Alisa mirė Ochtyrkos gatvėse, o jos senelis bandė ją apsaugoti. Arba Polina iš Kyjivo, kuri kartu su tėvais žuvo per apšaudymą. 14-metis Arsenijui nuolaužos sužeidė galvą, jo išgelbėti nepavyko, nes dėl intensyvių gaisrų greitoji pagalba negalėjo atvykti laiku.

Kai Rusija sako, kad ji „nekariauja prieš civilius“, pirmiausia iššaukiu šių nužudytų vaikų vardus.“

Karo apimtoje Ukrainoje ramybės neliko niekam – žmonės turi palikti savo namus, griebti tik būtiniausius daiktus ir bėgti slėptis ir melstis, kad išliktų gyvi.

„Mūsų moterys ir vaikai dabar gyvena bombų slėptuvėse ir rūsiuose. Greičiausiai visi matėte vaizdus iš Kyjivo ir Charkivo metro stočių, kur žmonės guli ant grindų su savo vaikais ir augintiniais – įstrigę po žeme. Kai kuriems tai tik karo pasekmės, o ukrainiečiams tai – siaubinga realybė. Kai kuriuose miestuose šeimos negali išeiti iš bombų slėptuvių kelias dienas iš eilės dėl beatodairiško ir tyčinio civilinės infrastruktūros bombardavimo ir apšaudymo“, – kaip atrodo ukrainiečių gyvenimas šiandien dalijosi O. Zelenska.

REKLAMA
REKLAMA

Karo zonoje – ir vaikai, ir ligoniai

Aidint šūviams ir krentant sprogmenims, nesaugus nei vienas, tačiau gyvenimas nesustoja. Nėščiosios gimdo bunkeriuose, nes kito pasirinkimo nėra, o jų mažyliai išvysta ne saulę, o šaltas betonines sienas:

„Pirmieji karo naujagimiai pamatė betonines rūsio lubas, pirmasis jų įkvėpimas buvo aitrus požemio oras, juos pasitiko įstrigusi ir terorizuojama bendruomenė. Šiuo metu yra kelios dešimtys vaikų, kurie niekada gyvenime nepatyrė ramybės. Šis karas vyksta prieš civilius gyventojus ir ne tik apšaudymais.“

Agresijos apsuptyje liko ne tik vaikai, bet ir senoliai, ligoniai, kuriems reikalinga medicininė priežiūra, taip pat ir medikamentai, kurių gauti kone nebeįmanoma.

„Kai kuriems žmonėms reikalinga intensyvi priežiūra ir nuolatinis gydymas, kurio jie dabar negali gauti. Kaip lengva rūsyje susileisti insulino ?Arba gauti vaistų nuo astmos, kai aplink viskas dega? Jau nekalbant apie tūkstančius vėžiu sergančių pacientų, kurių galimybės gauti chemoterapiją ir spindulinį gydymą dabar neribotam laikui atidėtos.

REKLAMA
REKLAMA

Vietos bendruomenės socialiniuose tinkluose yra kupinos nevilties. Daugelius žmonių, įskaitant pagyvenusius, sunkiai sergančius ir neįgalius žmones, buvo atskirti, atsidūrė toli nuo savo šeimų be jokios paramos. Karas prieš nekaltus žmones yra dvigubas nusikaltimas“, – kreipėsi pirmoji Ukrainos ponia.

Kas tik gali, traukia į kaimynines šalis, bandydami pabėgti nuo žiaurių agresoriaus veiksmų, tačiau čia daugeliui šeimų tenka išsiskirti, palikti savo mylimus tėčius, vyrus, brolius ar dėdes. Tačiau Vladimirui Putinui jo planas neišdegė – ukrainiečiai kaip niekad vieningi:

„Mūsų keliai užtvindyti pabėgėlių. Pažvelkite į šių pavargusių moterų ir vaikų akis, kurie su savimi nešasi skausmą ir širdgėlą, kad paliko mylimus žmones ir gyvenimą, kokį jį pažinojo. Vyrai, atvežantys prie sienos ir liejantys ašaras, kad tenka išsiskirti su šeima, bet drąsiai grįžta kovoti už mūsų laisvę. Juk nepaisant viso šito siaubo ukrainiečiai nepasiduoda.

Agresorius Putinas manė, kad žaibiškai užims Ukrainą. Tačiau jis neįvertino mūsų šalies, mūsų žmonių ir jų patriotizmo. Ukrainiečiai, nepaisant politinių pažiūrų, gimtosios kalbos, įsitikinimų ir tautybių, yra neprilygstamoje vienybėje.

REKLAMA
REKLAMA

Nors Kremliaus propagandistai gyrėsi, kad ukrainiečiai juos kaip gelbėtojus sutiks su gėlėmis, jie buvo sutikti su Molotovo kokteiliais.“

Ukraina nepasiduos

Vienintelė pagalba Rusijai nesustabdant karinių veiksmų Ukrainoje – pačių šalies žmonių vienybė ir iš kitų šalių sulaukiama pagalba reikalingiausiomis priemonėmis, todėl O. Zelenska padėkojo kiekvienam, kuris prisideda.

„Dėkoju užpultų miestų piliečiams, kurie koordinuoja pagalbą tiems, kam jos reikia. Tiems, kurie ir toliau dirba – vaistinėse, parduotuvėse, viešajame transporte ir socialinėse tarnybose – jie rodo, kad Ukrainoje gyvenimas laimi.

Dėkoju tiems, kurie suteikė humanitarinę pagalbą mūsų piliečiams ir dėkoju už nuolatinę paramą. Ir mūsų kaimynams, kurie dosniai atvėrė savo sienas, kad suteiktų prieglobstį mūsų moterims ir vaikams, dėkojame, kad saugote juos, kai agresorius mums to padaryti neleidžia.

Žmonės visame pasaulyje, kurie renkasi palaikyti Ukrainą. Mes jus matome! Mes čia stebime ir vertiname jūsų paramą“, – padėkas išreiškė V. Zelenskio žmona.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar vienintelis Ukrainos žmonių noras – taika ir ramybė, tačiau tam, kad ji įsivyrautų, O. Zelenska kviečia įsitraukti ir kitas šalis ir žiniasklaidą, nes Ukrainoje karas gali nesustoti:

„Ukraina nori taikos. Bet Ukraina gins savo sienas. Gins savo tapatybę. To ji niekada neatiduos.

Miestuose, kur vyksta apšaudymai, kur žmonės atsiduria po nuolaužmis ir kelias dienas negali išeiti iš rūsių, reikia saugių koridorių humanitarinei pagalbai ir civilių gyventojų saugiai evakuacijai. Mums reikia, kad uždarytumėte mūsų dangų!Uždarykite dangų, karą ant žemės suvaldysime mes patys.

Kreipiuosi į jus, gerbiamoji žiniasklaida: ir toliau rodykite, kas čia vyksta, rodykite tiesą. Rusijos Federacijos vykdomame informaciniame kare kiekvienas įrodymas yra labai svarbus. Ir šiuo laišku aš liudiju ir sakau pasauliui: karas Ukrainoje nėra karas „kažkur“. Tai karas Europoje, netoli ES sienų. Ukraina stabdo pajėgas, kurios rytoj gali agresyviai įsiveržti į jūsų miestus su pretekstu išgelbėti civilius.“

REKLAMA
REKLAMA

Kad ir kiek laiko viskas tęstųsi, Ukraina pasiduoti nežada ir kovos iki paskutiniosios, kad apsaugotų tai, kas jiems šventa.

„Praėjusią savaitę man ir mano žmonėms tai atrodė perdėta, bet tai realybė, kurioje gyvename šiandien. Ir mes nežinome, kiek tai truks. Jei nesustabdysime Putino, grasinančio pradėti branduolinį karą, nė vienam iš mūsų pasaulyje nebus saugios vietos.

Mes laimėsime. Dėl mūsų vienybės. Vienybės meilei Ukrainai. Šlovė Ukrainai!“, – kreipimąsi užbaigė pirmoji Ukrainos ponia O. Zelenska.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų