Žagarės miestelį verta aplankyti ne vien tik dėl saldžių vyšnių

Žagarė – miestelis, kurio pavadinimas neretam asocijuojasi su saldžių, sultingų vyšnių derliumi. Tačiau pačioje Lietuvos šiaurėje įsikūrusį miestelį verta aplankyti ne tik dėl gardžių uogų ar akinamai baltai žydinčių vyšnių medelių. Gražūs ir vaizdingi peizažai, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos pėdsakai, senoji architektūra – visa tai rasite Žagarėje, viename seniausių Lietuvos miestų.

Pačioje Lietuvos šiaurėje įsikūręs miestelis savo istoriją skaičiuoja nuo 1198 m. Miestelyje dėl palankios geografinės padėties jau nuo XIV a. klestėjo amatai, vyko prekyba su užsienio šalimis. Žagarėje vykdavo didžiulės mugės, veikė sagų, kaspinų, plunksnų, vilnonių dirbinių ir žvakių fabrikėliai, vyno, alaus daryklos. Iki šių dienų Žagarėje išlikęs 16 a. išrangytas gatvių tinklas, todėl nepraleiskite progos pasivaikščioti vingiuotomis akmeninio grindinio gatvelėmis ir aplankykite senąsias miesto aikštes.

Beklaidžiodami Žagarės senamiestyje, apžiūrėkite Senosios Žagarės bažnyčią, Dievo tarnaitės Barboros kriptą, Naujosios Žagarės žydų kapines, Raktės piliakalnį ir koplyčią bei Naujosios Žagarės senamiestį. Būtinai užsukite į Upės, Pakalnės, Maironio, Avižonio, Šiaulių gatves, čia susipažinsite su Žagarės senųjų mūrinių pastatų bei mažyčių medinukų grožiu.

REKLAMA

Žagarės pasididžiavimas – restauruota dvaro sodyba. Tai viena didžiausių išlikusių dvarų sodybų Lietuvoje, iki šių dienų išliko net 21 dvaro pastatas. Kompleksą sudaro kelios pastatų grupės: vėlyvojo klasicizmo stiliaus rezidenciniai rūmai, žirgyno kompleksas, ūkiniai trobesiai, malūnas, dvaro darbininkų namai. Nuostabi dvaro puošmena – parkas, užimantis 63,25 ha. Manoma, kad senajam parkui gali būti apie 200 metų.

Gamtos mylėtojus nustebins Žagarės ozas, Žvelgaičio piliakalnis. Žagarės ozas – vienas ilgiausių ir įspūdingiausių iš 5 Lietuvoje geologiniais paminklais paskelbtų ozų. Ši pylimo pavidalo kalva prie kelio Žagarė – Kruopiai – Akmenė driekiasi ne vieną kilometrą. 1964 m. ozas paskelbtas geologiniu gamtos paminklu. Įspūdingiausia ozo dalis – Žvelgaičio piliakalnis.

Žinoma, ir kaip be garsiojo Žagarės „Vyšnių festivalio“. Jau šį savaitgalį, liepos 14-16 d. į Žagarę kviečiami visi vyšnių uogienės mylėtojai. Jame ne tik prisiragausite miesto simboliu tapusių uogų, bet ir linksmai praleisite laiką. Šviesus, pozityvus susibūrimas, į kurį susirenka visa Lietuva, kaimyninė Latvija ir dar daug svečių iš kitų užsienio šalių, dovanoja savo gerbėjams džiugią nuotaiką, daug puikių emocijų ir gražių akimirkų.

Keliaukite po Lietuvą ir rinkite taškus, aktyviai dalyvaukite žaidime www.100kelione.lt.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų