• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyras, atsikosėjęs pusantro litro kraujo, įspėjo dėl elektroninių cigarečių pavojaus. 45 metų Dustinas Fitzgeraldas iš Indianos valstijos (JAV) ilgą laiką rūkė – jis kasdien surūkydavo beveik 60 cigarečių. Siekdamas pagaliau atsikratyti nesveiko įpročio, Dustinas perėjo prie elektroninių cigarečių.

Vyras, atsikosėjęs pusantro litro kraujo, įspėjo dėl elektroninių cigarečių pavojaus. 45 metų Dustinas Fitzgeraldas iš Indianos valstijos (JAV) ilgą laiką rūkė – jis kasdien surūkydavo beveik 60 cigarečių. Siekdamas pagaliau atsikratyti nesveiko įpročio, Dustinas perėjo prie elektroninių cigarečių.

REKLAMA

Tačiau Dustinas tapo priklausomas ir nuo jų bei 10 mėnesių be pertraukos rūkydavo beveik 12 valandų per dieną, rašo mirror.co.uk.

Netrukus Dustinas pradėjo smarkiai kosėti – kartais taip stipriai, kad pabusdavo iš miego ir kosėdavo kas penkias minutes.

Atsidūrė ligoninėje

Dustinas atsidūrė ligoninėje po to, kai į plastikinius maišelius iškosėjo pusantro litro kraujo – baimintasi, kad jam gali tekti perpilti kraują. Jis pradėjo kosėti prieš patekdamas į ligoninę – iš viso žmogus kosėjo krauju apie aštuonias valandas.

Netrukus jam buvo diagnozuota bakterinė pneumonija, kurią sukėlė drėgmė, patekusi į plaučius dėl dažno garinimo. Dabar jis įspėjo kitus apie garinimo pavojų ir ragina tuos, kurie naudoja elektronines cigaretes, nedelsiant jas mesti.

REKLAMA
REKLAMA

Jis sakė: „Kai pakilo cigarečių kainos, aš perėjau prie elektroninių cigarečių, kad mesčiau rūkyti. Maniau, kad tai išspręs finansines ir sveikatos problemas – bet pradėjau tuo piktnaudžiauti. Kadangi garinti galima patalpose, aš dirbdamas nuolat tą dariau 10–12 valandų per dieną“.

REKLAMA

Įspėja visus

Dustinas sakė, kad pradėjęs kosėti, jis negalėjo sustoti, o kosulys labai sutrikdė miegą. Jis tęsė: „Kai aš pradėjau kosėti, tiesiog negalėjau sustoti – net tada, kai bandydavau užmigti. Kai pastebėjau, kad atkosėju krauju, mane apėmė panika, bet vis tiek nesupratau, kad tai buvo dėl garinimo.

Skubios pagalbos skyriuje man davė kvėpuoti deguonimi ir atrodė, kad man ant krūtinės užlipo bent dešimt dramblių. Tada medikai man pasakė, kas tai sukėlė“.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei kada nors nuspręsite rūkyti elektronines cigaretes, darykite tai išmintingai, o jei pradėsite kosėti, meskite tuoj pat – tiesiog neprotinga tęsti“, – pridūrė jis.

Dustinas sakė, kad prieš pradėdamas rūkyti elektronines cigaretes, jis bandė atsikratyti įpročio rūkyti.

Meskite, kol nevėlu 

Taigi 2022 m. sausio mėn. jis pagaliau metė rūkyti ir nusipirko kelis garinimo įrenginius. Tačiau netrukus tapo priklausomas ir perėjo prie XL 3000 garinimo įrenginio, kuriame yra 8 ml skysčio – jo užtekdavo mažiau nei vienai savaitei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po kelių mėnesių jį pradėjo kankinti stiprus kosulys, bet vyras nesuprato priežasties. Galiausiai 2022 m. spalį apsilankė pas gydytoją, bet, deja, jam buvo klaidingai diagnozuotas bronchitas.

Tačiau vėliau tą pačią dieną jis pastebėjo, kad atsikosėja krauju, todėl su žmona Amy Fitzgerald nuskubėjo į greitąją pagalbą.

Dustinas sakė: „Aš daug kosėjau ir atsikosėjau krauju... Kai atvykau, gydytojai pasakė, kad netekau pusantro litro kraujo – jie net nerimavo, kad man reikės perpylimo“.

REKLAMA

 

Ligoninėje jis buvo izoliuotas intensyviosios terapijos skyriuje, nes gydytojai baiminosi, kad tai gali būti dėl hepatito ar tuberkuliozės.

Vėliau jam buvo diagnozuota bakterinė pneumonija, gydytojams pasakius, kad dėl garų plaučiuose susikaupė drėgmė. Po trijų parų vyras grįžo namo ir nuo 2022 m. spalio mėnesio nė karto į rankas nepaėmė elektroninės cigaretės.

Dabar Dustino misija – didinti supratimą apie garinimo keliamus pavojus. Jis sakė: „Jei nuspręsite rūkyti elektronines cigaretes, darykite tai protingai, nepiktnaudžiaukite, kaip aš. Jei nerūkote, beprasmiška net pradėti rūkyti elektronines cigaretes – todėl tiesiog nedarykite to.

Jei vis tik ėmėte garinti, vos tik pajusite problemą arba pradedate kosėti, meskite. Meskite nedelsdami,  nes rizikuoti neverta. Negaliu grįžti laiku atgal, bet jei galiu neleisti kitiems patirti to, ką patyriau aš, tai viskas, kas begali būti svarbiau?“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų