• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lizdų niokojimas gali turėti neigiamų padarinių ekosistemai ir patiems gyventojams – visgi paukščių ar jų lizdų niokojimas yra aplinkosauginis pažeidimas, už kurį galima gauti triženklę baudą.

Lizdų niokojimas gali turėti neigiamų padarinių ekosistemai ir patiems gyventojams – visgi paukščių ar jų lizdų niokojimas yra aplinkosauginis pažeidimas, už kurį galima gauti triženklę baudą.

REKLAMA

„Pagal Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymą saugomoms rūšims priskiriamos visos laukinių paukščių rūšys, natūraliai paplitusios Europos Sąjungos valstybių narių europinėje teritorijoje.

Tiek Paukščių direktyvoje, tiek įstatyme nustatyti draudimai neleidžia tyčia naikinti arba pažeisti paukščių lizdų ir kiaušinių, tyčia žudyti ar gaudyti paukščius”, – komentuoja Gamtos apsaugos politikos grupės patarėja Kristina Klovaitė. 

Už lizdų niokojimą skiriama piniginė bauda 

Pranešama, kad už neteisėtas saugomų rūšių laukinių gyvūnų gaudymą, žalojimą, naikinimą arba neteisėtas šių gyvūnų lizdų, olų ar kitų būstų naikinimą, žalojimą ar naudojimą skiriama piniginė bauda. 

REKLAMA
REKLAMA

„Administracinių nusižengimų kodekso 303-io straipsnio 2-oje dalyje nustatyta, kad įvykdžius šiuos nusižengimus, asmenims užtraukia baudą asmenims nuo šešiasdešimt iki trijų šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno šimto dvidešimt iki šešių šimtų eurų”, – teigia K. Klovaitė. 

REKLAMA

Lietuvoje nyksta upinės žuvėdros – perėjimo vietas pasiglemžia kylantis vanduo: kuriamos naujos salos paukščiams (nuotr. stop kadras)

Kaip apsisaugoti nuo paukščių lizdų? 

Kristina Klovaitė sako, kad jeigu žmonės nepageidauja, jog paukščiai suktų lizdus namuose, balkonuose ar ant namo stogo, visų pirma, reikėtų imtis prevencinių priemonių priklausomai nuo paukščių rūšies, pavyzdžiui, kad gandrai nepradėtų krauti lizdo ant kamino reikėtų dėti specialią apsaugą ar suformuoti piramidės tipo stogelį.   

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu balandžiai ruošiasi perėti balkone, reikėtų sudaryti jiems kuo mažiau tinkamas sąlygas, pavyzdžiui, susitvarkyti balkoną, t. y. išnešti įvairius daiktus, kad nesusidarytų landos ar angos patogios paukščiams pasislėpti, nešti lizdus ir perėti.

Jeigu balkonas nuolat būtų tvarkomas, balandžiams susidarytų nepalankios sąlygos perėjimui ir beveik neliktų galimybės ir laiko suspėti sunešti lizdą ir sudėti kiaušinius”, – komentuoja Gamtos apsaugos politikos grupės patarėja. 

Taip pat balandžių sukeliamoms problemoms, namo landas ar angas (ir balkonus) galima apdengti specialiais paukščių kontrolei skirtais tinklais (ne žvejybiniais), kad balandžiai negalėtų į jas patekti ir neįsipainiotų. 

Gal jūs geriau pradėkit vardinti,už ką dabar nėra baudų. Gautusi trumpesnis sąrašas.
už balandžių lesinimą skiriamos baudos - šitie paukščiai tik siaubingai teršia, sulesa apsėtų gazonų sėklas ir t.t.
TAI BLOGIS MIESTE... - LIGŲ SUKĖLĖJAI
Greitai,kai pasidulkinsi su kaimyne irgi reikes moketi bauda.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų