• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šylant orams vis dažniau į namus ima brautis vorai, tačiau jei jų nemėgstate ar net bijote, yra paprastas būdas, kaip jų atsikratyti – pasisodinkite šiuos augalus namuose.

Šylant orams vis dažniau į namus ima brautis vorai, tačiau jei jų nemėgstate ar net bijote, yra paprastas būdas, kaip jų atsikratyti – pasisodinkite šiuos augalus namuose.

REKLAMA

Sušilus orams dažniau atidarome namų langus, norėdami įsileisti gryno oro, tačiau taip į namus patenka ne tik oras, bet ir nekviesti svečiai – vorai.

Nors vorus pastebime ne visada, jų mūsų namuose būna ištisus metus, ypač vasarą, kai dažniau praveriame langus, rašo mirror.co.uk.

Nors vorai turi savo funkciją ekosistemoje, visų pirma – gaudo muses, jie nėra patys laukiamiausi svečiai namuose. Tačiau yra keletas augalų, kurie gali atbaidyti vorus ir užkirsti kelią jiems patekti į namus.

Bazilikai

Bazilikas yra universalus augalas, kuris atbaido ne tik vorus, bet ir skruzdes, muses, uodus. Kvapnų augalą, kurį taip pat galima panaudoti maisto gamyboje, geriausia auginti mažuose vazonėliuose ir pastatyti juos prie įėjimų į namus arba ant palangių, kad jis būtų kuo veiksmingesnis.

REKLAMA
REKLAMA

Levandos

Levanda – dar vienas augalas, kurio nemėgsta vorai. Šis saldžiai kvepiantis augalas yra netoksiškas būdas atsikratyti nepageidaujamų svečių namuose nenaudojant cheminių medžiagų. Kad pasiektumėte optimalių rezultatų, kiekviename namų kambaryje padėkite nupjautų levandų arba auginkite jas vazonuose.

REKLAMA

Rozmarinas

Rozmarinas yra vienas tų augalų, kurie yra veltui nuvertinti. Nors jo kvapas žmonėms neatrodo stiprus ir paprastai nesukelia didelio diskomforto, jis vorams labai nepatinka, nes jie nemėgsta stipraus aromato. Kaip ir baziliką, jį geriausia auginti mažuose vazonėliuose prie įėjimų į namus arba ant palangių.

Katžolės

Tai vienas iš augalų, kurio daugelis neįvertina – katžolė. Nors ji gali pakeisti kačių elgesį, katžolė ne tik suerzina kates, bet ir atbaido vorus. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, pastatykite augalą ant saulėtos palangės ir palaistykite, kai žemė išdžius.

REKLAMA
REKLAMA

Serenčiai

Serenčiai taip pat veiksmingai apsaugo nuo vorų. Kadaise šios gėlės buvo vadinamos geriausiu sodo prižiūrėtojo draugu ir pasižymi kenkėjus atbaidančiomis savybėmis.

Saldžiai kvepiantys žiedai atbaido daugybę smulkių kenkėjų – vorus, sraiges, muses, vabalus. Be to, jų ryškūs žiedai suteikia sodui ryškumo ir kartu yra humaniška vorų atbaidymo priemonė.

Citrinžolė

Citrinžolė – dar vienas augalas, žinomas dėl savo savybės atbaidyti vorus. Ji taip pat atbaido uodus, muses, kandis ir daugybę kitų nepageidaujamų kenkėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažniausiai parduodamas citrinžolių eterinis aliejus, išgaunamas iš augalo lapų, tačiau citrinžolę galite užsiauginti ir sode arba auginti vazone.

Pipirmėtė

Pipirmėtės – dar viena natūrali priemonė, padedanti apsaugoti namus nuo vorų. Šį greitai augantį augalą galima efektyviai naudoti pastatant mažus vazonėlius su pipirmėtėmis prie langų arba galima pasigaminti vorus atbaidantį purškalą – į vandenį įmesti kelis pipirmėtės lapelius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų