Vitamino D trūkumas: jį išduoda 8 aiškūs ženklai

Jei jo negaunate pakankamai, gali pasireikšti vitamino D trūkumas, kuris sukelia raumenų silpnumą, nuovargį ir net psichinės sveikatos problemas. Bet ne visada paprasta pastebėti vitamino D trūkumo simptomus, kadangi jie – labai subtilūs.

Štai aštuoni požymiai, kad jums trūksta vitamino D, kurių neturėtumėte ignoruoti, rašoma dailystar.co.uk.

Dažnai sergate

Vienas esminių vitamino D uždavinių – imuninės sistemos stiprinimas, o tai koronaviruso pandemijos metu – labai svarbu. Jei dažnai susergate, gali būti, kad prie to prisideda žemas vitamino D lygis kraujyje.

Kaulų ir nugaros skausmas

Vitaminas D padeda palaikyti kaulų tvirtumą, pavyzdžiui, padėdamas organizmui įsisavinti kalcį. Jei jums skauda kaulus ir apatinė nugaros dalį, tai gali reikšti, kad jums trūksta vitamino D.

Nuovargis ir išsekimas

Dažnai aiškinantis nuovargio ir išsekimo priežastis į vitaminą D dėmesio neatkreipiama, nes tai gali būti sąlygota ir daugelio kitų priežasčių. Tačiau vitamino D trūkumas gali būti viena jų.

Lėtas žaizdų gijimas

Vitaminas D padidina naujų odos ląstelių formavimuisi svarbių junginių gamybą. Tai svarbu gyjant žaizdoms.

Depresija

Keletas tyrimų yra atradę sąryšį tarp žemo vitamino D lygio ir depresijos. Tai ypač aktualu vyresnio amžiaus žmonėms.

Kaulų išretėjimas

Kaip jau minėjome, vitaminas D padeda įsisavinti kalcį, bet jis taip pat svarbus kaulų medžiagų apykaitai. Kaulų išretėjimas gali reikšti, kad prarandate daug kalcio ir kitų mineralų.

Plaukų slinkimas

Stresas – dažna plaukų slinkimo priežastis, bet tai taip pat gali nutikti dėl maistinių medžiagų trūkumo. Ypač moterims plaukų slinkimas dažnai siejamas su vitamino D trūkumu.

Raumenų skausmas

Yra įrodymų, kad vitamino D trūkumas sukelia raumenų skausmą suaugusiesiems ir vaikams. Tačiau tikslias raumenų skausmo priežastis kartais išsiaiškinti sunku.


Rašyti komentarą...
E
Elai
2021-01-04 18:04:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip mes anksčiau valgėm,naturalias daržoves.kas tada purkšdavo sodus?,mėsa pienas kiaušiniai - viskas natūralu. O dabar pomidorai stovi mėnesį ir t.t.
Atsakyti
-9

A
As
2021-01-04 17:15:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal kazkiek tiesos nes maistas ,vien chemija
Atsakyti
-18

S
Savas
2021-01-04 17:29:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na pilnai sutinku, dėl vitamino D trūkumo, kadangi valgom nenatūralius maisto produktus, o susintetintas ir visokių E ir kitokių blogybių prikištus dalykus, tai organizmas negauna D vitamino, o taip pat ir testosterono trūkumas yra negerai silpti jai jo trūksta. Ir dažnai sergi. Tokie laikai ką bepadarysi.
Atsakyti
-29

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų