Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi vilnietis, kuris sunerimęs dėl tvarkos vienoje iš Vilniaus poliklinikų. Vyrą suglumino faktas, kad sąlytį turėjusi žmona su sergančiu COVID-19 vaiku, gali laisvai atvykti į polikliniką ir prasitęsti nedarbingumo pažymėjimą.

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi vilnietis, kuris sunerimęs dėl tvarkos vienoje iš Vilniaus poliklinikų. Vyrą suglumino faktas, kad sąlytį turėjusi žmona su sergančiu COVID-19 vaiku, gali laisvai atvykti į polikliniką ir prasitęsti nedarbingumo pažymėjimą.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntęs vyras pranešime rašo:

„Vaikas serga COVID-19, o žmonai šiandien reikia pas gydytoją šeimos prasitęsti nedarbingumo pažymėjimą. Situacija labai keista, pagal NVSC žmona turi laikytis saviizoliacijos, o vienoje Vilniaus poliklinikos registratūroje pasakė, kad jei esate (žmona) skiepyta, tada į polikliniką eiti galite, jei ne – negalite.

Tai tokia va situacija, skiepyti, turėję kontaktą, tiksliau turintys kontaktą lankytis sveikatos įstaigose gali? Kažkaip nerealiai yra valdoma pandemija Lietuvoje. Gal į šį klausimą SAM turi paaiškinimą?“

REKLAMA

Skiepytiems yra išlygų

Komentuodama vyro pateiktą situaciją, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Jegelevičienė patvirtina, kad tokia galimybė dėl atvykimo į polikliniką žmonai yra teisėta.

„Taip, galima, šiuo atveju žmona yra vakcinuota ir jeigu vaikas namuose laikosi izoliacijos taisyklių, t. y. izoliuojasi atskirame kambaryje, nekontaktuoja, tuomet kiti šeimos nariai, skiepyti ir / ar vakcinuoti gali gyventi įprastą gyvenimą, t. y. gali važiuoti ir į darbą jeigu reikia, ir į parduotuves bei kontaktuoti su aplinkiniais. Svarbu užtikrinti, kad sergantysis laikytųsi izoliacijos taisyklių“,– aiškina specialistė.

NVSC vyriausioji specialistė E. Jegelevičiene, aiškina toliau:

„Skiepytiems asmenims, turėjusiems didelės rizikos sąlytį, jeigu yra praėjusios 14 dienų po pilnos jų vakcinacijos (COVID-19 Vaccine Janssen“ – po vienos vakcinos dozės, o, „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria – po antrosios vakcinos dozės), izoliacija yra neskiriama, nes, asmuo skaitomas turintis imunitetą ir susirgti COVID-19 liga yra labai maža tikimybė. Asmenims, persirgusiems COVID-19 liga, kai šis susirgimas buvo patvirtintas PGR ar antigeno testu ir nėra praėję 210 dienų – taip pat nereikia izoliuotis.

REKLAMA
REKLAMA

Išimtis yra taikoma ir tiems asmenims, kurie turi antikūnų testą, patvirtinantį faktą, jog asmuo persirgo ir turi imunitetą, šių tyrimų atsakymas galioja 60 dienų nuo tyrimo atlikimo dienos.“

Svarbiausiai – nekontaktuoti arti vienas kito

Asmenims, kurie yra pilnai vakcinuoti ir yra turėję sąlytį su sergančiu asmeniu, izoliacija neskiriama. Tačiau, pasak NVSC specialistės E. Jegelevičienės, yra svarbu suprasti teisingai, kad skiepytiems asmenims nėra viskas leidžiama ar laisviau. Jiems taip pat privalu būti atsakingiems.

„Taip pat noriu atkreipti dėmesį, kad vakcinuotiems ar persirgusiems asmenims yra suteikta galimybė nemokamai išsitirti PGR testu ne anksčiau kaip trečią dieną po paskutinio turėto kontakto su sergančiuoju. Tereikia paskambinti į karštąją liniją 1808 arba registruotis internetu, adresu www.1808.lt. Tai ypač patartina atlikti jeigu po sąlyčio su sergančiuoju yra juntami peršalimo ligai būdingi simptomai“, – tvirtina Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Jegelevičienė.

Specialistė pabrėžia, kad sergantieji privalo laikytis izoliacijos taisyklių ir izoliuotis nuo visų aplinkinių, nepaisant to kad aplinkiniai gali turėti išimtį arba dėl vakcinacijos, arba jau patys būti persirgę COVID-19 liga.

Absurdas pasieke virsune. Matau ta situacija aplink. Serga visa seima, bet pgr tyrima daro tik nevakcinuotas vaikas, o vakcinuoti teveliai kosedami, su temperatura (numusta iboprufeno tablete) laksto i darba, senukus, akropolius. Pgr tyrimo nedaro, klausiu kodel- "o tai man tada izoliacija paskirs, o man remontus reik tvarkyti, kitus reikalus." Tai ir yra tikreji superplatintojai! Nenormali valdzia to matyti nenori! Sergantys nevakcinuoti nors pgr dazniausiai padaro, bent jau siekdami gauti veliau galimybiu pasa. O sergantys vakcinuoti gastroliuoja visur, be jokiu stabdziu. Aciu, valdzia!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų