REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjantis vestuvių sezonas jaudulį kelia ne tik jaunavedžiams, tačiau ir būsimos šventės svečiams. Vykdami į šventę neretai dauguma susiduria su tikru galvos skausmu – kiek pinigų įdėti į vokelį.

Artėjantis vestuvių sezonas jaudulį kelia ne tik jaunavedžiams, tačiau ir būsimos šventės svečiams. Vykdami į šventę neretai dauguma susiduria su tikru galvos skausmu – kiek pinigų įdėti į vokelį.

REKLAMA

Kokiomis gairėmis reikėtų vadovautis svečiams bei kiek vidutiniškai šiemet kainuoja iškelti vestuves, naujienų portalo tv3.lt skaitytojams papasakojo „Ant sparnų“ vestuvių planuotoja Gabrielė Venckūnaitė pasidalindama ne tik savomis mintimis, tačiau ir kolegės Agnės Airošiūtės įžvalgomis.

Šventės biudžetas

Kone kiekvienos poros svajonė – įsimintinai atšvęsti vestuves. Vieni jų trokšta kuklių, kiti – su daugybe artimųjų, o treti nevengia vienos svarbiausių savo gyvenimo švenčių iškelti ir prabangoje.

Vestuves organizuojanti Gabrielė pasakoja, kad sulig kiekvienu sezonu vestuvių vis tik daugėja, jaunieji neatsisako dviejų dienų vestuvių šventės formato į kurį susirenka gausus būrys svečių:

REKLAMA
REKLAMA

„Dauguma klientų renkasi vidutines vestuves, kurios būna su viena nakvyne, kadangi visgi svečiai dažniausiai susirenka iš įvairiausių kampelių, tad tenka pasirūpinti jų apgyvendinimu. Žinoma, tokių švenčių, kur viename kambaryje sugula po 16 svečių – beveik nebėra (juokiasi).

REKLAMA

Galima drąsiai teigti, kad dominuoja vidutinio dydžio vestuvių formatas. Kartais jaunavedžiai nori iškelti ir kuklias vestuves, tačiau konsultacijų metu tik žiūri, kaip plečiasi jų mintys, norai ir viskas, vėlgi, išauga iki kiek didesnės šventės formato.“

Kalbėdama apie kuklumą, vestuvių organizatorė pažymi, kad kuklios vestuvės nebūtinai yra lygios pigioms vestuvėms.

„Kuklios vestuvės gali kainuoti ir apie 7 tūkst. eurų, tačiau tai nereiškia, kad jos atrodys „pigiai“. Kuklu nelygu žodžiui pigu, nes pagal galimybes pasirinkus šventės formatą taip pat galima gauti kokybiškas paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA

Pigu yra tuomet, kai pinigėlių nėra, tačiau vis tiek yra keliamos 60 svečių vestuvės sodyboje, kurioje šeimininkė kepa ir nešioja karbonadus bei bandoma į biudžetą talpinti visas įmanomas pramogas ir paslaugas. Kuklios vestuvės gali būti ir su kokybišku furšetu, tačiau svarbiausia tinkamai įvertinti biudžetą“, – dalinasi įžvalgomis pašnekovė.

Vidutinės vestuvės, į kurias susirenka apie 40-50 svečių, šiam sezonui, anot organizatorės, gali kainuoti nuo 20 iki 25 tūkst. eurų. Į šią kainą įeina visos galimos išlaidos: dekoras, paslaugos, įvaizdis ir t. t.

„Įvertinus klientų norus ir poreikius, šiemet vidutinės vestuvės Lietuvoje rinkos kainomis reikalauja tokio biudžeto. Žinoma, variantų yra įvairių, šventė gali kainuoti ir brangiau, ir pigiau. Viskas priklauso nuo to, kokį dekorą, pramogas pasirinksite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, vienas dekoras gali kainuoti 2 tūkst. eurų, o kitas – šešis. Nors kokybės atžvilgiu labai kažkas nesikeis, tačiau išlaidos prasiplės net 4 tūkst. eurų. Vieni gali rinktis gyvo garso atlikėją už 1 tūkst. eurų, o kiti – už septynis. Todėl ta kaina dažnai nenusako bendros tendencijos, tad, tikriausiai tų vestuvių ir nereikėtų lyginti“, – sako pašnekovė.

Tie, kurie svajoja apie prabangias vestuves, turėtų turėti omenyje, kad tokios šventės kaina dažniausiai prasideda nuo 30 tūkst. eurų. Vėlgi, Gabrielė dar kartą pabrėžia, kad viskas priklauso tik nuo pačių jaunųjų norų, poreikių ir galimybių, tad širdžiai mielas ir jaukias vestuves galima išsikelti ir neturint daug pinigėlių.

REKLAMA

Ką būtina žinoti svečiams?

Vykstant į vestuves tinkamai pasiruošti reikia ne tik jauniesiems, tačiau ir svečiams. G. Venckūnaitė atkreipia dėmesį, kad viskas, ką reikia žinoti šventės dalyviams, dažniausiai būna nurodyta kvietime:

„Jeigu kvietime nurodyta, kad dovanų pageidaujama sulaukti vokeliuose, būkite malonūs ir atneškite jį, nes jeigu šventės kaltininkai to prašo, reikia jų norą įgyvendinti. Na, o jau kokios bus sumos – jokio skirtumo.

Taip pat labai svarbu paminėti ir tai, kad dažnai jaunieji nurodo, ko norėtų sulaukti vietoje gėlių: knygos, vyno, šypsenos ir t. t. Šio nurodymo taip pat reikėtų laikytis. Ypatingai dėmesį, galbūt, reikėtų atkreipti vyresniajai kartai, kad jeigu jaunieji to prašo, vadinasi, jie gėlių iš tiesų nenori, nes galimai jau kitą dieną išvyks į kelionę arba nebus kam jomis pasirūpinti.“

REKLAMA

Pasak vestuvių planuotojos, kiekvienas jaunųjų norą bei prašymas turėtų būti išgirstas: „Kaip prašo – taip ir reikėtų padaryti (nusišypso).“

Pasiteiravus, kokias sumas, visgi, reikėtų padovanoti jaunavedžiams nuo savęs vokeliuose, Gabrielė sako, kad į šį klausimą atsakyti kaip vestuvių planuotojai yra sudėtinga, nes koordinuojant šventę į vokelių turinį nesigilinama, juo džiaugiasi tik jaunieji:

„Apie tai kalbėti labiau galiu tik nuo savęs. Yra nerašytos taisyklės, į kurias nereikėtų žiūrėti itin rimtai, nes viskas priklauso nuo kiekvieno skirtingų galimybių. Visgi, manau, kad sumas įsivaizduoti reikėtų kiek didesnes nei vykstant į gimtadienį. Pavyzdžiui, aš dauginčiau iš dviejų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su jaunaisiais kiekvienas turi savitą artimumo lygį. Tikėtina, kad tėvai, broliai, seserys įdeda į vokelius daugiau, nes jiems ši artimųjų šventė yra kur kas turinti didesnę reikšmę. Įsivertinti reikėtų ir tai, kad kartais per sezoną tenka sudalyvauti net ir keliose šventėse, todėl tokios sumos gali ir labai brangiai atsieiti.

Tačiau, pavyzdžiui, jeigu į draugės gimimo dienos proga jai dovanotumėte nuo savęs 50 eurų, vestuvėms galima įdėti daugiau – 100. Žinoma, vieni įdės šimtą, kiti galbūt daugiau, jeigu turi pinigėlių ir jiems yra jų negaila tiek skirti.“

Atsižvelgti reikėtų ir į šventės formatą, tikėtina, kad vokelyje esanti dovana bus didesnė, jei vyksite į prabangią šventę. Tačiau reikėtų atsiminti, kad dėti reikėtų tiek, kiek galite sau leisti.

REKLAMA

Apžvelgdama, ko galima tikėtis svečiams, „Ant sparnų“ vestuvių organizatorė džiaugiasi, kad su kiekvienais metais jaunieji taip pat tampa vis laisvesni.

„Seniau jaunavedžiai kuklindavosi į kvietimą įrašyti, ko norėtų sulaukti. Dabar vis dažniau pastebime, kad to kuklumo nebelieka, tai yra visiškai normalu, etiška. Tame nėra nieko blogo ar negražaus, nes tai yra puikios gairės svečiams“, – nusišypso.

Atsvencia brangias vestuves, o paskui skiriasi, pinigų taškymas ir tiek.
Jauniesiems reikia buti visiskais...jei tiek pinigu istaskyti visiskai kvailai. - Geriau tuos pinigus skirti kelionems ar gyvenimo patogumams.
Mes LTSR laikais su busima zmona nenorejom jokiu baliu ir t.t. bet tevai uzsispyre, - 126 zmones medziotoju vila ir kitos nesamones. O paskui ? Jauni specialistai, bendrabuis vaikas,- bepinige...
Nedalyvauju ismaldu prasymu baliuose ir nezadu moketi uz misraine paedima keletą šimtų.. reik visiškai buti idiotu kad siais laikais eiti,o tuo labiau kelti tokias fiestas..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų