Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Turbūt esate ne kartą girdėję klaidingą įsitikinimą, neva spuogai vargina tik paauglius. Tiesa tokia, kad su riebios odos sunkumais ir spuogais susiduria ne tik jaunuoliai, bet ir suaugusieji. Nors iš pirmo žvilgsnio tokia problema itin nemaloni – sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą – pasitelkus tinkamas priemones ji gali būti išspręsta.

Turbūt esate ne kartą girdėję klaidingą įsitikinimą, neva spuogai vargina tik paauglius. Tiesa tokia, kad su riebios odos sunkumais ir spuogais susiduria ne tik jaunuoliai, bet ir suaugusieji. Nors iš pirmo žvilgsnio tokia problema itin nemaloni – sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą – pasitelkus tinkamas priemones ji gali būti išspręsta.

REKLAMA
REKLAMA

Priežasčių – daugybė

Aknės atsiradimą gali sukelti daugybė skirtingų veiksnių, tačiau dažniausiai išskiriami šie:

  • Paprastuosius spuogus (acne vulgaris) gali išprovokuoti įvairios kosmetikos, odai netinkančios priemonės, ilgalaikis kai kurių medikamentinių preparatų, jodo, vitaminų B6, B12 vartojimas.
  • Neretai spuogų atsiranda dėl cinko ir vitamino A trūkumo.
  • Paprastuosius spuogus skatina hormonų veiklos suaktyvėjimas ir endokrininės ligos, pavyzdžiui, policistinių kiaušidžių sindromas.
  • Polinkis į spuoguotumą gali būti paveldėtas ir pasireiškia iš kartos į kartą.
  • Manoma, kad spuogų atsiradimui daro įtaką ir patiriamas stresas, nuolatinė įtampa ir greitas gyvenimo būdas.
  • Spuogų atsiradimą gali paskatinti riebus maistas, kava, alkoholis, kiaušiniai, pieno produktai, rūkyti maisto gaminiai ar šokoladas.

Probleminei odai reikalinga speciali priežiūra

REKLAMA
REKLAMA

Norint turėti sveiką ir dailiai atrodančią odą, svarbu ją tinkamai prižiūrėti. Kasdienei priežiūrai patariama naudoti prausiklį, drėkinantį kremą bei apsaugą nuo žalingų saulės spindulių. Tuomet, atsižvelgiant į individualias paciento problemas, į odos priežiūros rutiną derėtų įtraukti papildomas, specialias priemones, kurių sudėtis papildyta gydomosiomis medžiagomis.

Naudingi ingredientai

Spuogų kamuojamai odai tinkamos nekomedogeninės odos priežiūros priemonės, kadangi jų sudėtyje nėra poras kemšančių sudedamųjų dalių. Be to, itin naudingi preparatai, praturtinti keratolitinėmis medžiagomis, tokiomis, kaip salicilio ar pieno rūgštis, vienas tokių, „Eucerin DermoPure“ prausimosi gelis, kurio sudėtyje yra salicilio rūgšties.

Žinoma, jeigu aknės pažeista oda yra jautri ir linkusi rausti, tuomet su rūgštimis reikėtų elgtis atsargiau ir verčiau rinktis priemones be jų. Gydant aknę neretai atsiranda ir odos sausumas, tempimas bei pleiskanojimas, tokiu atveju gali praversti kremai su lipidais ir keramidais. Pavyzdžiui, „Eucerin DermoPure“ gydymą papildantis kremas, turi likochalkono A, kuris pasižymi uždegimą slopinančiomis savybėmis bei keramidų, kurie stiprina veido odos apsauginį barjerą ir neleidžia odai prarasti drėgmės.

REKLAMA
REKLAMA

Spuogų palikti randai

Atradus tinkamas odos priežiūros priemones spuogai ima nykti, bėrimų mažėja ir jie darosi vis retesni. Vis dėlto, lieka estetinė problema – spuogų palikti randeliai ir dėmės. Šių problemų gydymas paremtas dviem aspektais, pirma – būtina saulės apsauga, antra – specialios priemonės, kurios turi odą šviesinančių savybių.

Nuo saulės naudojama apsauga turėtų būti ne mažesnė, kaip SPF30. Pavyzdžiui, „Eucerin DermoPure“ apsauginis fluidas po aknės likusioms dėmėms SPF30 ne tik saugo nuo žalingo UV spindulių poveikio, tačiau pasižymi ir puikiu antibakteriniu poveikiu, mažina odos užterštumą ir reguliuoja sebiumo išsiskyrimą.

Tuo tarpu „Eucerin“ DermoPure trejopo poveikio serumas, kurio sudėtyje yra salicilo rūgšties, likochalkono A ir tiamidolio, sumažina neišnykstančias po aknės likusias dėmes ir neleidžia joms vėl atsirasti bei suteikia odai ilgai išliekančią matinę išvaizdą.  Tyrimai atskleidžia, kad naudojant šį serumą, pirmieji rezultatai pastebimi jau po 2 savaičių, o vartojant reguliariai nuolat gerėja.

REKLAMA
REKLAMA

Dermatologinių odos priežiūros priemonių galia

Kamuojant spuogams gali atrodyti, kad tai – neišsprendžiama problema ir, kad niekas negali padėti. Vis dėlto, tyrimai atskleidžia, kad laiku kreipusis į specialistus ir pasitelkus profesionalias veido priežiūros priemones, aknė gali būti greitai išgydyta.

Tokia patirtimi dalijasi ir garsūs Lietuvos nuomonės formuotojai, kurie išbandė dermatologinės kosmetikos „Eucerin DermoPure“ linijos priemones. Justinas Mejeris pasakoja: „Eucerin DermoPure“ produktai išties padėjo mano veido odai. Ilgą laiką kovojau su akne, nesėkmingai ieškojau tinkamos kosmetikos... Išbandęs šią „Eucerin“ liniją supratau, kad tai yra priemonės, kurių man ir reikėjo! Veido odos būklė pagerėjo jau po dviejų savaičių!“

Jam pritaria ir Agnė Jakimavičiūtė: „Naudodama „Eucerin Dermo Pure“ linijos priemones gerus rezultatus pastebėjau jau po kelių savaičių. Anksčiau spuogų turėjau daugiau, dėl to labai jaudinausi ir jausdavausi nemaloniai. Filmuojantis ir fotografuojantis jausdavau diskomfortą, bandydavau juos užmaskuoti. Naudojant šias priemones oda atsigavo, jos būklė akivaizdžiai pagerėjo, todėl esu labai patenkinta.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų