Šiaurės Airijos sveikatos departamentas nustatė, kad per trejus metus bent dvylika vaikų iki dešimties metų amžiaus buvo hospitalizuoti dėl valgymo sutrikimų.

Sunkiai suvokiama, tačiau nervinė anoreksija per pastaruosius penkerius metus buvo diagnozuota beveik aštuoniasdešimčiai jaunų paauglių. Tikslūs skaičiai nežinomi, tačiau manoma, kad kasmet paauglių ir jaunų suaugusių valgymo sutrikimams gydyti Anglijoje Š.Airija išleidžianti iki keturių milijonų svarų sterlingų.

Valgymo sutrikimų asociacijos atstovė Ann McCann pasakoja, kad organizacijai teko rūpintis vos aštuonerių metų mergaite, iš kurios vaikai mokykloje tyčiojosi - esą ji buvusi šiek tiek apkūni. A.McCann susirūpinusi, kad valgymo sutrikimo atvejų vis daugėja ypač jaunų paauglių gretose. Daugiausia šie sutrikimai pasireiškia mergaitėms, tačiau vienas iš dešimties sergančiųjų yra berniukas.

Specialistė pasakoja, kad vos pradėjusi dirbti šioje srityje 1992 metais, ji retai kada sulaukdavusi skambučio iš vaikų, jaunesnių nei 13 metų, tėvų. "Nelaimei, dabar tai jau nieko neįprasto. Tai šių laikų liga," komentuoja A.McCann.

Ann McCann pasakojo, dažniausiai viskas prasideda melavimu, vengimu valgyti priešpiečius, galiausiai imantis laikytis "bado dietų".

Anot A.McCann, mūsų visuomenė tapo kūno įvaizdžio visuomene: "Būti plonam yra teigiama, vaikai būtent tai ir įsikando. Panašu, kad pavadinti vieniems kitus storais vaikams yra didžiausias įžeidimas. Tokiais žodžiais jie svaidosi žaidimų aikštelėse."

REKLAMA

Valgymo sutrikimų asociacijai priklausanti gydytoja teigia, kad sistema neefektyvi dar ir dėl to, kad Šiaurės Airijos sveikatos paslaugų sistema negali suteikti reikiamų paslaugų, todėl daug pacientų tenka vykti į Angliją intensyviai terapijai. Anot jos, pinigai, kuriuos sistema išleidžia siųsdama sunkius ligonius gydymui, galėtų būti investuoti į vietos centrus, idant pagalba būtų teikiama čia pat.

"Jeigu gydyti valgymo sutrikimus imasi darbą išmanantis žmogus, tie jaunuoliai gali išvengti ligoninės. Valgymo sutrikimai nepataisonai žaloja fizinę ir psichinę būklę, jie atima iš jų paauglystės džiaugsmą ir, mūsų nelaimei, į suaugusiųjų gyvenimą jie žengia per sunkią ligą," apie valgymo sutrikimus kalba A.McCann.

Parengta pagal www.bbc.co.uk informaciją


Rašyti komentarą...
N
Nerijus
2012-02-07 14:37:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebutinai vien desimtmete yra ir vyresniu gi kas suserga.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų