REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
7
Aleksandras Kleinas (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Didelio populiarumo kriminalinė drama „Prakeikti“ žiūrovų ekranus pasiekia jau nuo 2009 metų. Serialo centre stiprios gyvenimiškos dramos, veikėjų gyvenimai persipina su įvairiais kriminaliniais epizodais.

7

Didelio populiarumo kriminalinė drama „Prakeikti“ žiūrovų ekranus pasiekia jau nuo 2009 metų. Serialo centre stiprios gyvenimiškos dramos, veikėjų gyvenimai persipina su įvairiais kriminaliniais epizodais.

REKLAMA

Viena iš serialo asmenybių – automobilių vagystėmis užsiimantis Lukas Maručis. Jis tipinis „blogiukas“ – impulsyvus ir nepaisantis jokių taisyklių. Tačiau šį personažą įkūnijantis Aleksandras Kleinas realybėje visiškai kitoks.

Žinojo, kur eina

Aktorystę A. Kleinas išbandė dar vaikystėje. Tėvai vertė vaikiną pasirinkti popamokinį užsiėmimą, tačiau visi būreliai būsimajam aktoriui nelabai patikdavo, todėl viskas labai greitai užsibaigdavo. Tačiau draugo Ainio Storpirščio pasiūlymas prisidėti prie dramos užsiėmimo pakeitė vaikino gyvenimą.

„Mano draugas Ainis Storpirštis man pasiūlė ateiti į dramos būrelį pas Gediminą Storpirštį ir Eglę Storpirštienę. Gavosi, kad aš ir užsilikau. Kai suėjo 18 metų, aš turėjau tik du pasirinkimus: maisto gamyba arba aktorinis. Tai taip ir gavosi. Finale gavosi, kad įstojau į aktorinį, taip ir likau tame“, – juokiasi žinomas serialo aktorius.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi vaikino tėvas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro šviesų dailininkas, vienintelis klausimas, kurį jis uždavė A. Kleinui, buvo ar įsivaizduoja, kur jis eina. Vaikinas tai puikiai suprato, todėl tėvai pritarė jo pasirinkimui.

REKLAMA

Netikėtas pasiūlymas

Tikrasis teatro pasaulis mažai skyrėsi nuo to, su kuriuo A. Kleinas susidurdavo dramos studijoje. Po kurio laiko aktoriui norėjosi išbandyti daugiau ir įvairesnių žanrų, bet būnant teatro dalimi, tai padaryti būtų buvę labai sunku. Tačiau jis nesureikšmina skirtumų tarp darbo teatre ir darbo televizijos seriale.

„Manau, kad kiekvienas aktorius gali būti tiek kino, tiek teatro. Tiesiog vieniems tai yra sunkiau, kitiems tai lengviau. Aišku, tai priklauso nuo režisieriaus pagalbos, kaip tai pavyks padaryti. Galbūt nėra taip, kad aš atsisakiau teatro ir niekada nebuvau pasakęs ne kinui arba serialams“, – apie pokyčius karjeroje pasakoja garsaus serialo aktorius.

REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas posūkis aktoriaus karjeroje įvyko po epizodinio vaidmens įkūnijimo seriale „Rezidentai“. Po šio epizode prie A. Kleino priėjo serialo režisierius Ramūnas Rudokas ir paklausė ar jis nenorėtų tapti vienu iš nuolatinių serialo aktorių. Vyrui šis pasiūlymas patiko, tačiau įsivėlus klaidai jam žadėtą vaidmenį užėmė kitas. Tačiau, kad kompensuotų įvykusią klaidą A. Kleinui buvo pasiūlyta prisijungti prie serialo „Prakeikti“.

Kitoks nei kine

Seriale aktorius įsikūnija į automobilių vagystėmis užsiimančio Luko Maručiu vaidmenį. Toks vaidmuo visiškai skiriasi nuo tikrosios aktoriaus asmenybės. Tačiau A. Kleinas atskleidžia, kad paprasčiausias būdas įsijausti į tokį vaidmenį yra susirasti tokio žmogaus pavyzdį ir bandyti galvoti, kaip jis elgtųsi tokioje situacijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gyvenime aš žmonių nežudau ir mašinų nevagiu. Aš tos pačios agresijos neturiu savo gyvenime. Aš esu gana racionalus žmogus ir gana logiškas, tai tas personažas visais atvejais nėra racionalus. Jis gana karštakošis, veikia čia ir dabar ir tik post factum galvoja.

Aišku, gal tas personažas išsivystys į kažką intelektualesnio arba kažkaip susikaupusio žmogaus. Pagal vaidmenį jis yra gana jaunas ir dar visko gali būti priešakyje, jeigu išgyvensiu“, – intrigą sukelia serialo „Prakeikti“ aktorius.

Ganėtinai greitas serialo tempas neleidžia per daug prisirišti prie savo personažo. Visai kitaip buvo teatre. Teatre su vienu vaidmeniu tenka gyventi net keletą mėnesių.

REKLAMA

„Teatre mes ruošiame vaidmenį ir kiekvieną dieną dirbi prie to paties tris mėnesius. Faktas, kad atsiranda kažkokie papildomi charakteringumai, kuriuos pats pagauni save, kad tu naudoji, bet tai dėl to, kad tai pakanka tavo kūnu. Psichologija gal ne, bet kūnas kartasi intuityviai pradeda daryti tam tikrus dalykus, kurių tu nesi įpratęs daryti“, – teigia A. Kleinas.

Svajonių profesijos realybė

Vyras juokiasi, kad aktoriaus diena yra be galo darbinga, nes gaunamos pajamos priklauso nuo to, kiek tu nudirbsi, todėl tenka susirasti ir kitų – su aktoryste nesusijusių darbų.

„Aš pats dirbu labai daug. Dirbu ne vieną darbą, nes su filmavimais, tai čia jie yra, tai nėra ir nepagyvensi iš to. Nebent tave kviečia visur iš eilės ir visada.

REKLAMA

Aš dabar dirbu su daugybe dalykų, dirbu ir bare barmenu, dirbu ir su „Iqos“, garsinu animacinius filmus, vedu renginius ir vestuves. Darbo yra labai daug. Keliesi anksti ryte, eini ir grįžti namo anksti ryte“, – juokiasi aktorius.

A. Kleinas teigia, kad apie aktorystę reikia galvoti ne kaip apie paprastą profesiją, tačiau kaip apie kažką daugiau, nes Lietuvoje tai yra gana nedėkinga ir nepelninga profesija.

„Tai yra tas variklis, kuris tau neleidžia pasiduoti, tau norisi judėti toliau su ta pačia profesija ir nesinori jos keist. Nes vos tik tai pasikeičia ir kai pradedi galvoti apie tai, kaip apie tiesiog paprastą darbą patampa sunku surasti argumentų, kodėl dar verta ten būti, nes tai tikrai nėra labai pelninga profesija Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mes neturime tokių srautų ir žiūrovų, kad neštų labai dideles pajamas. Tarkim jeigu eini iš vieno filmo į kitą, iš serialo į serialą, faktas, kad kuriam laikui tau to užtenka, tačiau ne visada taip sekasi“, – teigia aktorius.

Viena iš didžiausių A. Kleino profesinių svajonių – galimybė rinktis, ką norėtų vaidinti ir kas būtų įdomu jam pačiam. Tačiau aktorius priduria, kad kartais vaidmenys būna labai apgaulingi – iš pradžių atrodo, kad nebus įdomu, tačiau įsigilinus į gautą medžiagą ir pasikalbėjus su režisieriumi viskas apsiverčia aukštyn kojomis.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų