Užmiegate prie įjungto televizoriaus? Turime jums blogų žinių

Užmiegate su įjungta šviesa ar televizoriumi? Mokslininkai įspėja, kad tai gali sąlygoti nutukimą, nes sutrinka organizmo vidinis laikrodis.

38

Tyrimas parodė, kad tie, kurie vakarus leidžia dirbtinėje šviesoje, 17 procentų labiau rizikuoja priaugti svorio, rašoma dailymail.co.uk. Moterys buvo stebimos penkerius metus ir buvo pastebėta, kad to, kurios vakarais palieka įjungtą šviesą, priaugo iki 5 kg.

(38 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vaizdo įrašas plinta it virusas: Timberlake’o žmona užmigo per jo gimtadienį

Tyrėjai mano, kad taip yra dėl miego sutrikdymo, kuris paveikia hormonų pusiausvyrą ir priverčia žmones griebtis kaloringo maisto.

Ekspertai sako, kad šio tyrimo rezultatai yra „visiškai logiški“ ir prisideda prie vis gausėjančių įrodymų, kad dirbtinė šviesa prieš užmiegant yra kenksminga.

Šiame Šiaurės Karolinos Nacionalinio aplinkosaugos ir sveikatos mokslų instituto atliktame tyrime dalyvavo beveik 44 000 moterų, dalyvaujančių „Sister Study“ veikloje.

Tyrimo pradžioje šių moterų ligos istorijoje nebuvo registruota jokių vėžinių ar širdies ir kraujagyslių sistemos susirgimų ir jos nedirbo naktinių pamainų, nemiegojo dieną ir nebuvo nėščios.

Šios moterys nuo 35 iki 74 metų amžiaus pačios nurodė, koks kiekis dirbtinės šviesos jas veikia naktį.

Tyrimo rezultatai, paskelbti „Jama International Medicine“, parodė, kad šviesa – ypač jei miegama su įjungta šviesa ar televizoriumi – padidina pavojų priaugti svorio ir nutukti.

Lyginant su tomis, kurios dirbtinės šviesos miegui neįjungdavo, su įjungta šviesa ar televizoriumi miegojusios moterys buvo 22 procentais labiau linkusios į naujai pasireiškusį viršsvorį ir 33 procentais – į nutukimą.

Tyrimo autoriai sako, kad taip gali būti todėl, kad miego trūkumas keičia apetitą reguliuojančius hormonus. Be to, trumpesnis miegas reiškia, kad daugiau laiko praleidžiama nemiegant, todėl turima daugiau laiko valgyti.

Dr. Yong–Moon Mark Park vadovaujami mokslininkai greitai nurodė, kad dirbtinė šviesa naktį taip pat gali reikšti, kad žmogui būdingi ir kitokie nesveikatingi įpročiai, pavyzdžiui, nesveika mityba, sėdimas gyvenimo būdas ar stresas bei prastesnė socialinė ir ekonominė padėtis.

REKLAMA

Iš šio tyrimo negalima daryti atsitiktinių išvadų ir norint ištirti šį sąryšį prireiks daugiau tyrimų.

Tačiau studijos autoriai teigia, kad viena iš nutukimo prevencijos priemonių gali būti dirbtinės šviesos išjungimas einant miegoti. Sario universiteto profesorius Malcolmas von Schantzas sako, kad tyrimo rezultatai „biologiniu požiūriu yra visiškai logiški“.

Jis pridūrė: „Žinome, kad vėlai vakare uždegta šviesa privers mūsų vidinius organizmo laikrodžius vėluoti Iš eksperimentinių tyrimų su žmonėmis žinome, kad šviesa nakties metu veikia medžiagų apykaitą tokiu būdu, kad ja galima sieti su padidėjusia metabolinio sindromo rizika.

„Šio tyrimo naujovė yra ta, kad tai – tęstinė studija, kurioje lyginamas tų pačių asmenų svoris tyrimo pradžioje ir daugiau nei po penkerių metų.

Šie nauji rezultatai nekeičia rekomendacijų laikytis gero miego režimo ir miegamajame vengti dirbtinės šviesos bei elektronikos prietaisų, o jas sustiprina.


Rašyti komentarą...
T
T
2019-06-14 22:25:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visai logiska,kad kuo vyresnis tuo medziagu apykaita letesnes ir svoris auga,gali kaltint gyvenimo buda,o ne tv...
Atsakyti
0

J
Jonas
2019-06-14 22:05:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada jus baiksit gasdinti liaudi cia rusai pol cia telika neziurek cia to neesk cia skepai pasene o kiek dar tokiu nesamoniu kam kazi to reike ????? Daug kazkam naudinga
Atsakyti
-1

R
Ramas
2019-06-15 09:30:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal nuo devinesdesimt astuntu ne teliko negaliu uzmigt. Bet svorio nekeliu, birka stovi, sveikata nesiskundziu. Net su zmona prie teliko pasimylim.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų