Už keturmečio gyvybę kovojančioje telšiškių šeimoje - netikėtas likimo smūgis Šeima prašo maldos

Praėjusią savaitę naujienų portalas tv3.lt rašė apie Telšiuose gyvenantį mažąjį Nojuką, kurio gyvenimas sugriuvo vos sulaukus dvejų metukų. Deja, netrukus po istorijos publikacijos Sigitos Skirienės šeimoje situacija pasikeitė. Pastarasias dienas mažasis Nojukas Skirius dienas leidžia reanimacijoje. 

13

Virusas smogė dvejų metukų 

Primename, kad liga berniuko gyvenimą pakirto tada, kai jam buvo vos dveji. Lygiai tiek Sigita galėjo džiaugti sveiku sūnumi Nojuku. 

Dabar Nojui – ketveri metai. 29 – erių berniuko mama telšietė Sigita Skirienė pasakoja, kad kaip ir visoms mamoms, jos sūnus jai yra pats mylimiausias ir kupinas ypatingų savybių.

Galbūt Nojus vis dar dabar galėtų meiliai atbėgti ir apkabinti savo mamą, tačiau vos dviejų metų vaiką užklupo netikėta ir žaibiškai išplitusi liga. „Nojui buvo lygiai du metukai, kai jis susirgo.

Tuomet išvykome į Telšių ligoninę, o iš ten reanimobiliu buvome išvežti į Klaipėdos reanimaciją, kurioje išbuvome beveik du mėnesius komoje“, – sako ji. Tačiau iš po komos berniukas pabudo visai kitoks, o viskas ką jis galėjo padaryti – tik pramerkti savo akis.

„Jis negalėjo kalbėti ir vaikščioti, nejudino rankų, kojų, nenulaikė galvos“, – skaudžias akimirkas prisimena S. Skirienė.

Pirmiausia berniukui buvo diagnozuotas roto virusas, kuris vėliau vėliau žaibiškai perėjo į smegenų encefalitą.

„Po smegenų encefalito jam buvo atlikta dirbtinė koma. Vėliau Nojų užklupo labai daug ligų.

Atrodė, kad tuo metu geriame praktiškai visus antibiotikus, kokių jų buvo. Niekas nežinojo iš pradžių, nuo ko ir kaip jį gydyti. Staigiai nusilpo jo imunitetas, ten bebūnant išbyrėjo jo dantukai“, – pasakoja moteris.

Šeimoje - kritinė padėtis

Šeimoje situacija netikėtai ėmė keistis ir mažasis Nojukas atsidūrė Klaipėdos ligoninės reanimacijos skyriuje. 

REKLAMA

„Mažylis kosėjo, o galiausiai nebegalėjo savarankiškai kvėpuoti, jam pakilo temperatūra iki 40 laipsnių. Reanimacijoje kiek geriau - gauna deguonį ir lašines“, - susijaudinusi sakė Nojuko mama. 

Ji paprašė melstis už mažąjį sūnelį, kuriam šiuo metu, kaip niekad, ypač reikalingas neabejingų žmonių palaikymas. 

Mama Sigita prisipažino nerimaujanti, kad Klaipėdos ligoninės skyriai yra perpildyti sergančiais vaikais, o Nojukui labai nepalanku gulėti su kitais ligoniais bendroje palatoje. Jie nori daryti viską, kad tik mažasis ligoniukas gautų atskirą palatą. Tik tokiu būdu, pasak mamos, Nojų pavyktų apsaugoti nuo papildomų infekcijų ar virusų.

Privati palata kainuotų 15 eurų parai, tačiau tai - itiin dideli pinigai Sigitai, kuri juos taupo kelionei į reabilitaciją Slovakijoje.

Moteris dėl vaiko ligos negali dirbti visu pajėgumu, todėl tenka skaičiuoti kiekvieną eurą. 

Ji net feisbuko grupėje „Vilties spindulėlis“ ryžosi viešai prašyti medikų pagalbos ir suteikti galimybę Nojukui būti atskirtam nuo kitų ligonių, kad jo būklė nepablogėtų dar labiau. 

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sigitos Skirienės sūnus Nojus

Laukia reabilitacijos Slovakijoje

Primename, kad praėjusioje publikacijoje Sigita yra pirispažinusi, kad labiausiai šiuo metu trokšta, jog jos sūnelis gautų gydymą Slovakijoje. 6000 eurų - tiek kainuoja viena kelionė į Slovakijos kliniką, kurioje būtų gydomas berniukas.

„Toje klinikoje yra gydomi vaikai ir suaugusieji, kurie serga neurologinėmis ligomis. Mums rekomenduojama joje apsilankyti kas pusę metų, praleidžiant ten dvi savaites“, – pasakoja Nojaus mama.

Žinoma, pagalbos moteris sulaukia ir iš savo artimųjų bei aplinkinių žmonių. „Jeigu prireikia pagalbos, prašau savo brolio, kuris gyvena Telšiuose. Kadangi kitas mano brolis gyvena Norvegijoje, jis tiek padėti negali.


Rašyti komentarą...
j
jo
2017-12-19 10:03:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas liudniausia, kad, mano nuomone, padeda tie, kurie gyvena is minimumo arba vidutiniskai, o stai ponai ir ponios perpildytom kisenem, savo milijonus toliau kaupia ir ne cento nenuberia, kam tu pinigu labiau reikia...
Atsakyti
-3

,
,
2017-12-19 17:38:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai negi svaistys pingus serganciam vaikui. Yra svarbesniu reikalu,pavyzdziui,dar negimsiems proanukiams namus pastayti. Cia ju tokia logika.
Atsakyti
-1

L
Lina
2017-12-25 10:04:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip jums negėda šitaip rašyti! Turtingi žmonės nesigarsindami padeda daug, tačiau tokių begėdžių, kaip jūs, įžeidinėjimai atima bet kokį norą padėti ir aplamai reaguoti į feisbukinį bendravimą!
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų