„TV pagalbos“ žvaigždė Filejeva siunčia skubų prašymą: padėti gali kiekvienas

Jau šeštus metus iš eilės labdaros ir paramos fondas „Gėrio trupinėlis“ renka paramą šeimoms, kurios negali įsigyti visko, kas reikalinga vaikui einant į mokyklą. Šiemet pagalba taip pat reikalinga – reikia nuo pieštuko iki sportinės aprangos.

Kaip sako fondo įkūrėja Rūta Filejeva, per tiek metų pastebėjo, jog toli gražu ne visi išgali nusipirkti mokyklinių priemonių, kurios taip reikalingos, norint išleisti vaiką į mokyklą.

„Praktika rodo, kad daug šeimų neišgali nusipirkti mokyklinių priemonių, nes, pirmiausia, jos yra brangios, jų reikia pakankamai daug ir paruošti vaiką mokyklai tikrai yra iššūkis“, – pastebi pašnekovė.

Reikia visko – nuo trintukų, iki kuprinių

Vaikams, besiruošiantiems į mokyklą, reikia visko – kaip sako įkūrėja, reikalingas ir paprasčiausias trintukas bei pieštukas, ir kuprinės, taip pat sportinė apranga. Reikia ir uniformų, kurių kainos kartais ne visiems prieinamos:

„Kuprinė, sąsiuviniai, pratybos, kurios yra brangios. Daugumai vaikų tėvų yra sunku nupirkti tas pačias uniformas. Daugiausiai, turbūt, sąsiuviniai, parkeriai, flomasteriai, įvairiausios piešimo priemonės, penalai. Na, ir brangiausias, greičiausiai, kuprinės.

Nors ir sportui taip pat reikia pasiruošti, turėti sportinę aprangą, batelius. Mergaitei, tarkim, timpas, maikutes. Reikia absoliučiai visko.“

R. Filejeva sako, kad drabužiai tikrai gali būti nešioti, svarbiausia, kad jie būtų tvarkingi ir tinkami eiti į mokyklą. Kiti daiktai, tokie kaip piešimo priemonės ir kiti, tinkamiausi nauji – greičiausiai kiekvienas pamena, kad prieš prasidedant mokslams, naujos mokyklinės priemonės suteikdavo daug džiaugsmo.

„Drabužiai tikrai gali būti dėvėti, svarbiausia, kad jie būtų tvarkingi. Visi kiti daiktai, prisiminkite vaikystę, mokyklą, laukiant rugsėjo 1-osios, turbūt, didžiausias paskatinimas ir didžiausias noras mokytis kyla tada, kai namo parsineši tą krepšelį, su kuriuo pradėsi mokslo metus. Pačios priemonės visada norėtųsi, kad būtų naujos, o drabužėliai tikrai gali būti ir dėvėti. Svarbiausia, kad jie būtų tvarkingi ir vaikas galėtų oriai eiti į mokyklą ar darželį“, – sako moteris.

Norintys prisidėti, gali kreiptis į fondą ir padėti šeimoms savo mieste – susisiekus, galėsite bendrauti su šeima ir sužinoti, kokia pagalba yra reikalinga.

„Vakar sulaukiau skambučio, skambinanti moteris paprašė jos gyvenamajame mieste surasti šeimą, kuriai sunku pasiruošti mokyklai. Tokiais atvejais, mes suvedame asmeniškai ir šeima gauna pagalbą, o remiantiesiems yra susiteikiama galimybė pasirūpinti tuo, kuris, galbūt, negali pats to padaryti“, – sako ji.

REKLAMA

Dėkoja, kad žmonės nelieka abejingi

Paklausta, ar žmonės noriai prisideda, R. Filejeva pastebi, kad dažniausiai šeimos laukia, kol prekybos centruose prasidės mokyklinių prekių mugės – tuomet, ruošdami savo vaiką į mokyklą, randa noro ir laiko padėti ir kitam. 

Moteris džiaugiasi, kad žmonės nelieka abejingi ir noriai padeda tiems, kuriems itin reikia pagalbos. Fondas jau turi nuolatinius rėmėjus, kurie kasmet prisideda, patys paskambina ir siūlo pagalbą, taip pat fondas glaudžiai bendradarbiauja ir turi savanorius Anglijoje, kurie suteikia pagalbą. 

„Visada sakau, kad yra labai daug gerų žmonių ir tikrai labai daug žmonių nelieka abejingi svetimo bėdai, skausmui. Turime nuolatinius rėmėjus, kurių galime bet kada paprašyti ir jie visada padės, turime naujus žmones, kurie prisijungia prie gerų darbų. Drąsiai galiu sakyti, kad daug žmonių yra neabejingi ir padeda“, – džiaugiasi fondo įkūrėja.

Surinkti daiktai iškeliauja po visą Lietuvą, o suskaičiuoti, kiek šeimų per visus metus ir šiemet bus suteikta pagalba, sunku. Rūta šypsosi, kad neskaičiuoja šeimų skaičiais, o vertina pagal nuovargį, tačiau pastebi, kad suburta savanorių komanda rodo, kad pagalbos sulaukia daug šeimų:

„Sunku pasakyti, kiek, skaičius kasmet auga. Aš neatsimenu, kiek buvo pernai, bet buvo tikrai daug, nes remiame įvairiuose miestuose ir dabar jau sulaukiame gausybės skambučių su mamų prašymais nors truputėlį padėti pasiruošti. Kiek mūsų galimybės leis, kiek mūsų rėmėjai padės, manau, kad šiemet galbūt vėl bus sumuštas rekordas.

Galbūt skaičiuoju tai ne skaičiumi, o nuovargiu. Jeigu stipriai pavargau, vadinasi buvo daug. Tikrai niekada neskaičiavome ir nesudėjome metinių skaičių, bet jie tikrai yra augantys ir pagal tai, kiek turime savanorių, kokias turime pajėgas, manau, tikrai nemažai.“

Džiugina ir kitomis iniciatyvomis

Skaičiai auga, tačiau įkūrėja patikina, kad patys žmonės į fondą kreipiasi retai – dažniausiai prašymą padėti sulaukia iš aplinkinių arba atsakingų institucijų.

REKLAMA

„Žmonės mus susiranda patys pakankamai retai, dažniausiai tai būna tada, kai nuskamba kažkoks įrašas, prašantis pagalbos. Tada drąsesnės mamos tikrai paskambina, parašo žinutes ir kreipiasi prašydamos pagalbos. Maždaug apie 95proc. pagalbos prašymų atkeliauja iš socialinių darbuotojų, socialinių centrų, netgi iš seniūnijų. Dažniausiai kreipiasi už tai atsakingi asmenys“, – pasakojo R. Filejeva.

Visai neseniai baigėsi ir dar viena labdaros ir paramos fondo „Gėrio trupinėlis“ iniciatyva – vasaros stovykla. Rūta su šypsena pasakoja, kad visi, apsilankę stovykloje, laiką praleido nuostabiai, o veiklų tikrai netrūko:

„Labai šauniai praėjo laikas, bet vis dar neapeinu po jos, nes iš tiesų turėjome nuostabią diskoteką, šokome visi ilgai, mus aplankė keletas aktorių, buvo atvykusi mokslininkė, vaika darė tyrimus, buvo įvairiausios estafetės, batutai. Tos dienos kartu buvo tarsi akimirka, kuri, manau, kiekvienam visą gyvenimą turėtų išlikti širdyje.

Vaikų skaičius buvo tikrai virš 30, iš viso mūsų buvo apie 50. Viena didelė šeima.“

Norintys prisidėti, tačiau nežinantys, kokių daiktų reikia, gali kreiptis į labdaros ir paramos fondą „Gėrio trupinėlis“ arba prisidėti, paaukodami pavedimu šiais rekvizitais:

Prisidėti prie pagalbos galite šiuo būdu: Paramos ir labdaros fondas Gėrio trupinėlis; Swedbank Banko kodas 73000; SWIFT kodas HABALT22; Banko sąskaita LT837300010145919639; Seb banko sąskaita LT577044060008196348


Rašyti komentarą...
V
Vairuatojas
2021-07-28 19:40:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko jūs visi tuajau prašo paprastu žmonių, parašykit valdžios, turi visokios Austėjos, kad ir pats patriarchas turi fondų prisisteiges, milijonieriaus gabriuk, tie tegul pavyzdį parodo, o ne pult pas prasciokus, mums ir niekas nedalina,
Atsakyti
-6

C
C
2021-07-28 19:40:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet anksčiau nieko negaudavo ir kažkaip suruošdavo vaikus, o dabar yra vaikų pinigai, socialinės pašalpos už vaikus ir vistiek neparuošia vaikų mokyklai, labai keista, tai kam išleidžia tėvai tuos pinigus, kuriuos dykai gauna.
Atsakyti
-8

P
Prašykit
2021-07-28 19:23:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdžios. Turi daug. Dar ne tiek duos
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (44)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų