Gali atrodyti, kad naudoti telefoną tualete, atliekant savo reikalus, yra puikus būdas sužinoti pačią naujausią informaciją, tačiau ilgai sėdint tualete gali kilti hemorojaus pavojus.
Hemorojus – tai mazgai, esantys išangės viduje ir išorėje. Jiems išvešėjus, gali pasireikšti nemalonūs simptomai. Be to, kad po tuštinimosi galite pastebėti kraują, taip pat gali niežėti užpakalį, apimti jausmas, kad net išėjus iš tualeto vis dar neišsituštinote, ir skaudėti aplink išangę, rašo express.co.uk.
Veiksmai, padedantys sumažinti nemalonios būklės riziką
JAV gyvenantis gastroenterologas dr. Josephas Salhabas įspėjimu pasidalino savo „TikTok“ paskyroje. Jis pasidalijo merginos, kurios mamai teko atlikti hemorojaus operaciją, istorija.
Ji sakė: „Jei einate į tualetą dideliam reikalui ir pasiimate su savimi telefoną, sėdite ten labai ilgai, nustokite tai daryti. Mano mamai ką tik buvo atlikta hemorojaus operacija. Mamai buvo sunku tuštintis. Ji visada tualete praleisdavo apie 30 minučių. Taip nutiko todėl, kad ji labai ilgai sėdėdavo ant tualeto ir bandydavo tuštintis.“
Dr. J. Salhabas atsakė: „Tai visiškai tiesa. Ilgas sėdėjimas ir stenėjimas, bandant išsituštinti, kelią hemorojaus riziką, kuris gali būti skausmingas ir sukelti kraujavimą.“ Kad to išvengtumėte, gydytojas gastroenterologas rekomendavo atlikti kelis veiksmus – tai padės sumažinti nemalonios būklės riziką.
Pirma, jis pataria padidinti suvartojamų skaidulinių medžiagų kiekį. Jis teigė: „Vaisiai gali padėti suaktyvinti žarnyno veiklą, tad valgykite kivius, obuolius, kriaušes, slyvas. Taip pat padeda ir vitaminas C.“
Taip pat svarbu gauti pakankamai reikalingų medžiagų. Dr. J. Salhabas teigė, kad visada galite padidinti skaidulinių medžiagų kiekį vartodami balkšvojo gysločio sėklų luobeles ir įberti jų į mėgstamą gėrimą.
Jis pridūrė: „Taip pat galite vartoti magnio papildus, pavyzdžiui, magnio oksidą ar magnio citratą, kurie taip pat gali padėti skatinti tuštinimąsi.“
Trečias punktas, kurį jis išskyrė – užtikrinkite, kad per dieną išgeriate pakankamai vandens, nes vanduo ir skaidulinės medžiagos dera tarpusavyje ir duoda puikius rezultatus. Gydytojas taip pat pridūrė, kad būtina visada nueiti į tualetą, kai tik užsinorite, o naudodamiesi tualetu stenkitės riboti naudojimosi telefonu laiką, kad išvengtumėte per ilgo sėdėjimo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!