Trimetis Motiejus nustebino savo laimikiu: mažylis prirovė pilną krepšį baravykų

Toks laimikis pradžiugino Laimos ir Romo Černių anūkus Motiejų ir Kotryną Ulinskus. Tiesa, į mišką su dieduliu Romu vyko lapkritį trečią gimtadienį švęsiantis Motiejus, Kotrynai po grybingus miškus braidžioti dar per sunku, ji brolį palaikė tik fotosesijoje. Motiejus pats baravykus rovė, pats didžiausius ir skaitytojams rodo.

Kaip teigė Laima, vyras turi senas grybavietes Daugų kryptimi esančiame Gedimino miške, ten grybavo ir šį kartą. Prirovė daug baravykų, bet kiek jų buvo, nė vienam nekilo minčių suskaičiuoti.

Černiai baravykų, raudonikių, paberžių, miškinukų neverda, o supjaustę labai plonai kepa svieste, taip paruošti yra gardžiausi. Taigi ir šįkart laikėsi tradicijos – tik kepė ir džiovino, rašoma Alytaus naujienose.

Kelmiškės rastas gigantas

Kelmės gyventojos Monika Rudytė ir jos draugė Roma grybaudamos Kelmės rajono, Mockaičių apylinkėse buvo maloniai nustebintos ten rasto laimikio. „Senas, bet galingas baravykas“, – dalindamasi laimikio nuotrauka rašė Monika.

Kelmėje gyvenanti Monika savo bei draugės rasto giganto nuotraukomis sutiko pasidalinti ir su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais. Moteris pasakoja, kad tokį baravyką rado miško pakraštyje.

„Baravyką radome miško pakraštyje prie pat įėjimo į mišką, tačiau buvo gerokai pasislėpęs žolynuose, o aplink buvo dar ne vienas jaunesnis baravykas“, – džiaugiasi Monika.

Moteris pasakoja, kad grybavimas su drauge Roma yra tapęs daugiamete tradicija, tad su nekantrumu laukia kiekvieno grybavimo sezono pradžios.

Kaunietės rekordas

Kaunietė Daria Nenuvienė šią savaitę Kauno rajone esančiuose miškuose rado beveik pusę tūkstančio grybų. Jos krepšeliuose per 3,5 valandos nugulė 452 grybų karaliais vadinami baravykai. Savo laimikio nuotraukomis D. Nenuvienė sutiko pasidalinti ir su portalo tv3.lt skaitytojais.

„Grybavome Kauno rajone, miško neišduosime, nes ir taip ten daug grybautojų“, – derlingiausias vietas paslaptyje išlaiko moteris.

REKLAMA

Grybautoja teigia, kad grybauja kasmet, o toks įprotis susiformavo dar vaikystėje, tačiau tokį laimikį rasti pavyko pirmąjį kartą.

„Tose vietose lankomės jau 3 metus. Šiemet – 5 kartas. Pirmą kartą – 31 baravykas, antrą – 74, trečią – 94,ketvirtą – 77,o penktą – 452“, – džiūgauja moteris.

Kitas kauniečių laimikis

Kauniečių porai grybavimas Kauno rajone atsipirko su kaupu. Pora vos per keturias valandas prisirinko net tūkstantį grybų. „Toks grybavimas – tikras malonumas“, – šypteli kaunietė Inga Papšienė.

Kaunietė Inga Papšienė išduoda, kad tokį laimikį drauge su vyru ji rado nuo Kauno trisdešimt kilometrų nutolusiame miške.

„Grybavimas vyko apie keturias valandas, pririnkome net apie tūkstantį grybų: tik baravykai ir raudonikiai. Kiti tokie mažučiai, vos nykščio dydžio, bet malonumas neišpasakytas“, – po grybavimo džiūgavo moteris.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų