Trimetį paralyžiavo gyvatės įkandimas: jo tėtis perspėja kitus

Paprastoji angis – vienintelė nuodinga Didžiojoje Britanijoje gyvenanti gyvatė, ir nors ji labai reta ir žmonėms beveik niekada negelia, jos įkandimas gali būti mirtinas, ypač naminiams gyvūnams ir mažiems vaikams.

Sekmadienį viename parke Didžiojoje Britanijoje berniukas buvo paralyžiuotas, kai jam įkando vienintelė šalyje gyvenanti nuodinga gyvatė.

Lewisas Wise (3) Lightwater parke, Saryje žaidė kartu su tėčiu Danieliu – šeima buvo suorganizavusi pikniką, kai įvyko siaubingas incidentas. Lewisas žaidė ir lakstė po žolę, ieškodamas savo plastikinių žaislinių vabzdžių kolekcijos, kuri anksčiau tą pačią dieną buvo išslapstyta 59 hektarų teritorijos parke. Po kelių sekundžių Danielis išgirdo baisų klyksmą ir pamatė, kad Lewisui įkando gyvatė, kuri žolėje buvo labai sunkiai pastebima.

Danielis (39) „Surrey Live“ pasakojo: „Manome, kad jis galėjo netyčia ant jos užminti, ir tada ji įgėlė jam į koją. Viskas įvyko akimirksniu ir jam siaubingai skaudėjo. Stengėmės, kad jo pulsas per daug neužkiltų – tokiu atveju svarbu, kad vaikas nusiramintų, nes kuo greitesnis pulsas, tuo greičiau nuodai pasklinda po visą kūną.“

Danielis sūnų nuvežė į šv. Petro ligoninę Čertsyje. „Visa jo koja buvo ištinusi, iki pat kirkšnies. Jo pėda buvo praktiškai juodos spalvos, visa ištinusi ir sužeista.“

Lewisas naktį praleido šv. Petro ligoninėje, o vėliau pirmadienį buvo perkeltas į šv. Jurgio ligoninę Tūtinge, kur jį apžiūrėjo dermatologas. Jam buvo skirtos trys ampulės priešnuodžių, o dabar jam skiriamas morfinas, tačiau dar neaišku, kiek laiko jam teks praleisti ligoninėje. Danielis paaiškino, kad Lewisui gali prireikti operacijos, kad kojoje būtų „atleistas spaudimas“, o vėliau reikės fizioterapijos, kad pasveikęs berniukas ir vėl galėtų vaikščioti, rašoma dailystar.co.uk.

Jis sako: „Lewisas buvo labai drąsus, bet jo koja baisiai ištinusi. Šiuo metu jis paralyžiuotas ir judėti negali. Kai jis bus išleistas iš šv. Jurgio ligoninės, vėl važiuosime į šv. Petro ligoninę, o po to reikės lankyti fizioterapiją. Daugybė žmonių galvoja, kad angys visai nebaisios, bet jei angis jums įgels, situacija gali būti labai rimta. Kiekvienas reaguoja skirtingai, bet angies įgėlimas – ne juokai.“

REKLAMA

Danielis pats užsiims roplių veisimu, tai – jo hobis, tad jis paaiškino, kad angis – vienintelė Didžiojoje Britanijoje gyvenanti nuodinga gyvatė. Jis pasakoja, kad gyvatės yra šaltakraujai gyvūnai, todėl paprastai kaitinasi saulėje, kad įgautų energijos. Tačiau jos įspūdingai prisitaikiusios prie aplinkos, todėl jas pastebėti labai sunku.

Pasak „Varliagyvių ir roplių išsaugojimo asociacijos“, angys kasmet įgelia 50–100 žmonių ir maždaug 100 šunų. Mirtis nuo angies įgėlimo yra labai reta – tokių atvejų per pastarąjį šimtmetį užfiksuota vos 14. Visoje Anglijoje bei Velse nuo 1950 iki 1972 metų nuo angies įkandimo mirė tik vienas žmogus, kai tuo tarpu per tą patį laikotarpį nuo bičių bei vapsvų įkandimų mirė 61 žmogus.

Danielis ragina visus mažamečių vaikų tėvus turėti omenyje gresiantį pavojų ir reikalauja, kad savivaldybės visuose regiono parkuose pastatytų įspėjamuosius ženklus apie angis. Jis sako: „Dėl COVID–19 parkuose kurį laiką beveik nebuvo žmonių, o dabar vėl visi išėjome į lauką, todėl mūsų ir roplių keliai vėl susikerta. Tokiuose dideliuose parkuose visai nėra jokių įspėjamųjų ženklų, o vaikai čia žaidžia – tai labai pavojinga. Žmonės neturėtų prie jų artintis ar bandyti juos pagauti – gyvates reikia palikti ramybėje. Tėvai turi žinoti apie gresiančius pavojus.“


Rašyti komentarą...
I
INGA
2020-10-08 05:19:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikėtis reikia, kad viskas bus gerai berniukui
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų