Tomo istorija pribloškė net medikus: jo galvoje rado 40 metastazinių židinių

Tomas prisimena, kad pirmieji ligos simptomai pasireiškė vairuojant automobilį. „Gerai, kad staiga ištikęs priepuolis buvo trumpas ir mašiną pavyko suvaldyti. Tačiau vėliau sutriko koordinacija, todėl nieko nelaukdamas kreipiausi į medikus. Apie tai, jog man – melanoma su daugybinėmis metastazėmis galvoje, net neįtariau ”, – pasakojimą pradeda 46-erių metų vyras, kuriam iš viso kovo mėnesį nustatytos 40 metastazinių židinių galvos smegenyse.

„Lankiausi įvairiose ligoninėse, nebesuskaičiuoju, kiek tyrimų per visą šį laiką man buvo atlikta. Esu jaunas, darbingas žmogus – kiekviena gyvenimo minutė man yra labai brangi. Kai mane prižiūrintis gydytojas informavo apie galimą operaciją su gama peiliu Kaune, nieko nelaukiant susisiekiau su Kauno klinikų gydytojais neurochirurgais“, – prisimena Tomas savo gydymo pradžią.

Kauno klinikų Gama peilio centro gydytojo neurochirurgo Andriaus Radžiūno teigimu, procedūra su gama peiliu buvo paskutinė Tomo viltis. „Įvertinome jauną paciento amžių, melanomos tūrį ir nusprendėme dvi didžiausias metastazes šalinti chirurginiu būdu, o likusias gydyti gama peilio pagalba. Kadangi iš atliktų tyrimų pamatėme, kad galvos smegenyse yra 40 metastazinių židinių, gydymas buvo ilgas ir sudėtingas. Džiugu, jog pacientui jis nekėlė jokio skausmo ar komplikacijų, tačiau mums, gydytojams, tai buvo nemenkas iššūkis“.

Atlikus metastazių analizę, gydytojai numatė, jog gydymas gama peiliu truks 9 valandas, todėl jį padalino į kelias sesijas. Po šio etapo Tomo taip pat laukė atvira chirurginė operacija. Pasak A. Radžiūno, po taikyto gydymo pacientas pradėjo greitai stiprėti.

„Gama peilio gydymo rezultatas, palyginus su kitomis procedūromis, labai greitas ir efektyvus. Jau po kelių dienų žmonėms dingsta iki tol kamavę nemalonūs pojūčiai. Po gydymo Kaune, pacientui Vilniuje taikyta aktyvi sisteminė biologinė terapija, po kurios, atlikus pakartotinius tyrimus, daugiau nei pusė galvoje buvusių metastazinių židinių – išnyko, o likę – pastebimai sumažėjo.

REKLAMA

Toks sėkmingas labai sudėtingos ligos gydymas buvo galimas tik esant puikiam daugiadalykės komandos ir instituciniam bendradarbiavimui. Tai leidžia maksimaliai išnaudoti turimas medicinos technologijas, gydant pacientus iš visos Lietuvos“.

Tomas pasakoja, kad gama peilio gydymo sesijos metu jis nejautė jokių nemalonių pojūčių, o viso gydymo metu skambėjo atpalaiduojanti muzika. „Iki gama peilio gydymo mano būklė tik blogėjo – triko koordinacija, kankino galvos skausmai, tirpo rankos. Savijauta po atliktų operacijų pagerėjo labai greitai, – džiaugiasi vyras. – Visą gyvenimą būsiu dėkingas gydytojui neurochirurgui Andriui Radžiūnui ir visai Kauno klinikų komandai – šie žmonės niekada neatsisako padėti ir randa išeitį net ir iš prieš tai atrodžiusios beviltiškos situacijos“, – pranešime spaudai gydymo rezultatais džiaugiasi Tomas.

Kadangi vyras turi metastazes ir kitose kūno vietose, gydymas toliau tęsiamas Nacionaliniame vėžio institute. Pasak Tomo, šiuo metu jo sveikatos būklė gera – vyras grįžo į darbą ir toliau stengiasi gyventi įprastą gyvenimą.

Gama peiliu saugiai ir efektyviai gydomi ne tik gerybiniai galvos smegenų navikai ir metastatiniai augliai, smegenų kraujagyslių malformacijos, bet ir kavernomos, funkciniai susirgimai (pavyzdžiui, tremoras, epilepsija), Parkinsono liga, trišakio nervo neuralgija, medikamentais nekontroliuojamas skausmas

Gama peilis ypatingas tuo, kad operacijos metu nereikia atlikti atvirų kaukolės pjūvių. Pasitelkus kompiuterinę tomografiją, magnetinių virpesių spektrogramą arba angiogramą, sudaromas paciento smegenų „žemėlapis“.

Gauta vaizdinė informacija perkeliama į specialią kompiuterinę sistemą, kurios pagalba gydytojai nustato taikinio koordinates. 192 šaltiniai generuoja jonizuojančius spindulius, kurie per automatizuotą sistemą labai tiksliai nukreipiami į reikiamą sritį galvos smegenyse.

Gama spinduliai paveikia tik tą vietą, kurioje jie susikerta, palikdami visą likusį kelią sveiką. Taip saugiai, nepažeidžiant ypatingai svarbių aplinkinių ląstelių, sunaikinamas auglys ar kitas darinys galvos smegenyse. Šio gydymo dėka pacientams pavyksta išsaugoti nepablogėjusias pažintines funkcijas bei gyvenimo kokybę.


Rašyti komentarą...
P
Pacientas
2020-11-25 16:44:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunu, kad taip gerai sekasi, bet kam nukreipti į onkologijos institutą, kur tokių peilių nera?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų