REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelio nuomone, suriebėjusių kepenų liga yra glaudžiai susijusi su nesaikingu gėrimu, tačiau šios ligos tikimybę žymiai padidina ir antsvoris.

Daugelio nuomone, suriebėjusių kepenų liga yra glaudžiai susijusi su nesaikingu gėrimu, tačiau šios ligos tikimybę žymiai padidina ir antsvoris.

REKLAMA

Pradinėse stadijose nealkoholinei suriebėjusiai kepenų ligai (NAFLD) yra būdingi nespecifiniai simptomai, tokie kaip išsekimas, nuovargis ir gelta, o dar labiau pablogėjus kepenų funkcijai, šlapimas ir išmatos gali įgauti kitokią spalvą. Šiame etape gali prireikti skubios pagalbos.

Nealkoholinė suriebėjusių kepenų liga yra terminas, apibūdinantis įvairias būkles, kurias sukelia riebalų kaupimasis kepenyse, ir ji dažniausiai pasireiškia nutukusiems žmonėms arba  turintiems antsvorio, rašo express.co.uk.

Pradinėse stadijose liga nėra kenksminga, tačiau jos negydant, greitai atveriamas kelias rimtam kepenų pažeidimui. Pasak NHS, šią būklę galima suskirstyti į keturis pagrindinius etapus:

REKLAMA
REKLAMA

1. Steatozė;

2. Steatohepatitas;

3. Fibrozė;

4. Cirozė.

Pirmoje stadijoje po kepenų ląstelėmis kaupiasi smulkūs riebalų lašeliai, o pažengusioms stadijoms būdingas ūmus uždegimas.

REKLAMA

„National Library of Medicine“ paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad veiksmingesnio gydymo labiau reikia sergant alkoholinėmis kepenų ligomis, nes sunki ligos forma yra pavojinga gyvybei.

Gali sukelti komplikacijas

Kita vertus, nealkoholinė suriebėjusių kepenų liga savaime nekelia pavojaus gyvybei, tačiau gali sukelti visą gyvenimą trunkančių komplikacijų. Maždaug 20 procentų pacientų, sergančių suriebėjusių kepenų ligomis, pereina į antrąją ligos stadiją, kuriai būdingas uždegimas, kuris pamažu žaloja kepenis ir galiausiai sukelia audinių randus arba cirozę.

REKLAMA
REKLAMA

Didelis riebalų kiekis kepenyse taip pat yra susijęs su didesne tokių ligų kaip diabetas, širdies priepuoliai ir insultai, rizika, todėl reikia imtis veiksmų, kai vos tik atsiranda tokie simptomai kaip melena.

Melena paprastai yra kraujavimas viršutiniame virškinimo trakte, dėl kurio išmatos tampa juodos dervos spalvos ir atsiranda nemalonus kvapas. Sergant kepenų ligomis, kraujavimą dažniausiai sukelia kraujagyslių susilpnėjimas, vadinamas venų varikoze.

NHS paaiškina: „Jei kraujospūdis pakyla iki tam tikro lygio, jis gali tapti per aukštas, kad išsiplėtusios varikozinės venos galėtų jį atlaikyti, todėl jų sienelės skilinėja ir kraujuoja. Tai gali sukelti ilgalaikį kraujavimą, kuris savo ruožtu gali sukelti anemiją“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Sveikatos tinklalapis MyDr.com rašo, kad išmatoms spalvą suteikia tulžies druskos, kurias paprastai išskiria kepenys. Jei išmatos yra blyškios, tai gali reikšti kepenų ar kitos tulžies nutekėjimo sistemos dalies problemą. Pats patikimiausias būdas išvengti suriebėjusių kepenų ligų yra laikytis įpročių, kurie pagerina bendrą sveikatą.

Medikai pataria:

išlaikykite sveiką svorį,

reguliariai mankštinkitės,

apribokite alkoholio vartojimą,

vaistus vartokite pagal paskirtį.

Kadangi kepenys turi nuostabų gebėjimą atsistatyti, kepenų riebalus ir uždegimą galima panaikinti, laikantis aukščiau pateiktų rekomendacijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų