Supurtyto kūdikio Vilniuje drama: mama viešai išliejo širdį

Šių metų pradžioje Lietuvą sukrėtė siaubinga žinia, kai Vilniuje tėvas supurtė ir visam gyvenimui suluošino vos kelių mėnesių mergytę.

13

Mergytė nuo sausio mėnesio buvo medikų rankose. Mergytės motina Aušrinė Zaleckienė nusprendė netylėti ir išliejo visą nuoskaudą ir jausmus socialiniame tinkle.

Neįgali visam gyvenimui

Moteris papasakojo, kaip mergytė buvo purtoma, o galiausiai, kartu su dukrele, kaip pati sako, buvo užpultos savo vyro ligoninės palatoje. „Šių metų sausio 14 dieną mano buvęs vyras E.Z. (pavardė redakcijai žinoma) žiauriai sužalojo - supurtė mūsų tuo metu buvusį 4 mėnesių kūdikį. Dukrytė savaitę gulėjo komoje ir kovojo su mirtimi.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje tėvo suluošinto kūdikio mama išliejo širdį

Vėliau mėnesį praleidome neurochirurgijos skyriuje, tada du mėnesius reabilitacijoje ir dabar gulejome Neurologijos skyriuje dėl prasidėjusių traukulių (smegenų traumos pasekmė). Po smegenų traumos dukrytė liko, tikrąją to žodžio prasme, invalidė.

Pragulėjome ligoninėje tris mėnesius su puse, nuo sausio 14 d, tik prieš keletą dienų su kūdikiu grįžome namo iš ligoninės.

Užvakar buvome Neįgalumo nustatymo tarnyboje, dukrai bus nustytas sunkus neįgalumas su slauga, t.y pasibaigus mano Motinystės atostogoms aš negalėsiu dirbti, vaikas negalės eiti į darželį, turėsiu ją, dėl jos sunkios sveikatos būklės, nuolatos slaugyti namuose. Per 15 darbo dienų atsiųs Neįgalumo dokumentus ir Aurelijos Neįgaliojo pažymėjimą.

Kūdikis po supurtymo liko beveik aklas - pažeista centrinė tinklainės dalis, nemato, akys reaguoja tik į šviesą, atgal nuėjo visa raida, vystymasis, šiuo metu jai 8 mėnesiai, o ji net galvutės normaliai neišlaiko - juk tą daro jau 2 mėnesių kūdikis. Nesivarto, nesėdi, nesiekia ir įdavus neišlaiko žaisliukų. Be viso to, dar kaip smegenų traumos pasekmė prasidėjo epilepsija, diagnozuotas Vesto sindromas, infantiliniai spazmai - reta, sunki kūdikių epilepsijos forma. Iki tėvo supurtymo mergytė buvo visiškai sveika, vystymasis atitiko normas!

REKLAMA

Dukters tėvas dėl savo poelgio visiškai nesigaili, dukters ligoninėje nelankė, ja nesirūpina nei fiziškai, nei materialiai, neprisideda prie vaiko išlaikymo ir sveikatos priežiūros išlaidų nei vienu centu. Kovo 27 d netikėtai atvykęs į ligoninę mane sumušė ir apvogė, paėmė iš piniginės pinigus, kurie buvo skirti kūdikio mišinukui, juos išleido narkotikams Vilniaus čigonų tabore (buvo pradėtas jau 3 ikiteisminis tyrimas dėl jo smurto prieš mane)“ – dėstė mama.

Nutraukė ikiteisminį tyrimą

Vis tik ją dar labiau nustebino žinia apie tai, kad ikiteisminis tyrimas dėl kūdikio sunkaus sveikatos sutrikdymo, nutraukiamas: „Ir po viso šito staigmena - vakar ryte gavau nutarimą iš prokuratūros, jog prokuroras Alvydas Valiukevičius nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl kūdikio sunkaus sveikatos sutrikdymo, Edgarą išteisina, jis lieka nenubaustas.

Edgarui pavyko įrodyti, neva tai dukrą supurtė ją gaivindamas, neva ji užspringo. Nors greitosios pagalbos mediko liudijime teigiama, jog medikai atvykę jokių springimo požymių nepastebėjo, iš plaučių nieko neatsiurbe, iškart įtarė smegenų traumą - supurtyto kūdikio sindromą, nes vaikas buvo komos būsenoje, sutrikusiu kvėpavimu ir sutrikusia širdies veikla. Štai kaip dirba mūsų Lietuvos teisėsauga, teismai ir prokuratūra!

O kas atsakys už sugriautą vaiko gyvenimą ir suluošintą sveikatą?! Kas padengs vaiko gydymo išlaidas?! Paskambinusi ikiteisminio tyrimo tyrėjai, dar likau pažeminta ir man su nepasitenkinimu buvo drebta, jog galiu nutarimą skųsti per 20 dienų. Taip, aš skųsiu. Būtinai.

Kovosiu už savo vaiką iki galo! Iš paskutiniųjų stengsiuosi, jog dukters skriaudikas būtų nubaustas ir atsakytų už suluošinta kūdikio sveikatą.

Aš ne tam ją pagimdžiau, kad kažkoks ... (iš pykčio nerandu net tinkamų žodžių!) ją purtytų, mėtytų ir vėtytų.

Pagimdžiau ją, kad ji būtų laiminga. O vietoj to, kad mažylė džiaugtųsi gyvenimu ir vaikyste, jau daugiau nei pusę savo gyvenimo praleido ligoninėje, ir čia dar tik pradžia, nes tuojau pat, gegužės 19 d vėl reiks gultis epilepsijos kontrolei ir tyrimams.

REKLAMA

Ir taip nuolat, kas kelis mėnesius. Be to turi gyventi tamsoje, vietoje to, kad pažintų spalvotą pasaulį ir juo džiaugtųsi. O ją sužalojęs nusikaltėlis toliau sau ramiai gyvena lyg niekur nieko. Kur teisybė?!“, - rašoma viešame laiške.

 

Nelaimė įvyko bute 

Kaip pranešė Policijos departamentas, apie 11 val. į Vilniaus ligoninę iš Buivydiškių gatvėje esančių namų pristatyta pernai gimusi mergaitė, patyrusi komą ir supurtyto vaiko sindromą. Informaciją apie įvykį policija gavo iš ligoninės, į kurią mergaitė pristatyta, vęliau į šios bylos tyrimą perėmė Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdyba, BNS sakė Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja.


Rašyti komentarą...
A
Ausra
2019-04-25 20:30:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gera musu teisesauga, kaip eilini karta isteisina tokius nevisprocius,o poto visi stebisi, kad kazka jau ir nuzude. Ir dar pikta,kad jei ,neduok Dieve,mama ar tetis kazkiek pakels balsa paaukledamas vaika, tai jau tada ir vaika paims ir tevus I kaliuze patupdys, o kai isties baisi situacija, tai viskas ok .isteisina!!!zodziu, muse pamatys,bet dramblio neeee
Atsakyti
-1

n
nu
2019-04-25 19:09:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
kosmaras !!!!
Atsakyti
-1

A
2019-04-25 19:46:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet nejau moteris dar prieš nėštumą nieko neįžvelgė to vyro elgesyje? Reikia bėgt nuo tokių kol laikas. O dabar tai ką. Moterys skuba pastot, sukurt santykius, o po to žiūri kaip išsikapanot. Gaila labai mamos ir vaiko.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (58)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų