Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

 

 

Šiuolaikinėje visuomenėje grožis išties svarbus. O negirdėjusių apie hialurono rūgšties injekcijas ar botulino toksiną – mažuma. Vieni šias priemones vertina priešiškai, kiti džiaugiasi įstabiais rezultatais. Kuri nuomonė teisinga ir ar verta išbandyti jaunystę sugrąžinančius preparatus pasakoja medicinos mokslų daktaras, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Bernardas Eimaitis.

REKLAMA

„Plastikos chirurgu dirbu jau nuo 1982-jų metų. Didelį bagažą žinių ir praktikos į Lietuvą parsivežiau iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Todėl, drąsiai galiu teigti, jog hialurono rūgšties ir botulino toksino injekcijos yra nemenka pagalba žmonėms, perkopusiems 25-erių metų amžiaus ribą.

Neretai tenka susidurti su klaidinga informacija, jog šios dvi priemonės kenksmingos ir nereikalingos. Tai – netiesa. Puikiais rezultatais šiandieną gali džiaugtis tiek vyrai, tiek moterys. Svarbiausia, reikia žinoti, kuo šie du preparatai skiriasi, kada ir kokiais atvejais juos naudoti“, – dėstė „Medicinos klinikoje 1005“ dirbantis ir konsultuojantis plastikos chirurgas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak B. Eimaičio, šie preparatai – skirtingi, tačiau atliekantys panašią funkciją.

„Hialurono rūgštis – sintetiniu būdu pagaminta sudėtinė odos dalis, papildas, kuris leidžia sumažinti raukšles bei panaikina senstant atsiradusius odos pakitimus. Botulino toksinas – mimikos raumenis paralyžiuojantis preparatas, kurio pagalba pristabdomas raukšlių formavimasis. Kokia priemonę ir kokiais atvejais pasirinkti, konsultacijos metu, patars plastikos chirurgas.

Štai, hialurono rūgštis gali būti naudojama, kuomet siekiama išlyginti smulkias raukšleles apie akis, nosį, sumažinti nosies-lūpų raukšles, atstatyti lūpų formą, kontūrus ar jas padidinti. Jos poveikis trunka nuo 1-1,5 metų. Ši padeda ir kai norima pagražinti kaklą, rankas. Botulino toksinas veikia kitaip – jo poveikis matomas nuo 6 iki 8 mėnesių. Juo koreguojamos „rūpesčio“, pykčio kaktos raukšlės, pakeliami antakių ar lūpų kampai, viršutinė lūpa. Botulino toksinu galima koreguoti net nosies ilgį. Beje, jis naudingas tiems, kuriuos kamuoja migrena: suleidus šio preparato į smilkinių plotą, sumažėja galvos skausmai. Be to, tai išsigelbėjimas gausiai prakaituojantiems – jis sumažina prakaitavimą pažastyse.

REKLAMA
REKLAMA

Derinant abu preparatus pasiekiamas ir ilgalaikis rezultatas. Pirmiausia leidžiamas botulino toksinas, po savaitės – hialurono rūgštis. Taip išsprendžiamos bėdos su labai giliomis, ryškiai matomomis raukšlėmis, probleminėmis vietomis“, – pasakojo gydytojas.

Pasidomėjus ar yra amžiaus cenzas, kuris nurodytų, kada galima atlikti hialurono ar botulino toksino injekcijas, daktaras atsakė, kad nėra. Jos gali būti atliekamos net vaikams, jei tam yra svari priežastis.

„Hialurono rūgšties injekcijoms amžiaus cenzo nėra. Tai statybinė medžiaga, ji gali būti suleista net vaikui. Ji nepakenks, tik išlygins ir pagražins odą. O botulino toksinas rekomenduojamas, kada perkopiate 25-erių metų amžių. Padidinto prakaitavimo atvejais – ir anksčiau.

Beje, svarbu žinoti, jog šioms procedūroms reikia skirti laiko. Todėl neplanuokite jų įtemptu darbo metu, prieš atostogas ir netrukus įvyksiančią šventę. Kiekvieno organizmas reaguoja skirtingai – gali išryškėti paraudimai ar atsirasti smulkios mėlynės“, – pasakojo B. Eimaitis.

REKLAMA
REKLAMA

„Sustingęs veidas“ – didžiausia baimė, kurios galima išvengti, teigia plastikos chirurgas. Toks reiškinys yra procedūrų pertekliaus ir prasto darbo padarinys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų