Specialistai pasakė, ar originalūs vaistai ir jų kopijos veikia vienodai

Pastaruoju metu viena aktualiausių problemų – kokius vaistus geriau rinktis: originalius ar generinius – originalių vaistų kopijas. Šiandien vykusioje diskusijoje „Originalūs - generiniai vaistai. (Ne)pagrįstos baimės. Pasirinkimo galimybės“ įvairių sričių specialistai diskutavo, ar išties pacientams dėl vaistų pasirinkimo verta nerimauti

15

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) viceprezidentas Gediminas Žižys sakė, jog daugybė vaistų, kuriuos vartojame, ypač gulėdami ligoninėse, jau seniai yra tik generiniai. Dėl jų niekas nesiskundžia, nes už juos patiems pacientams nereikia mokėti.

Vis dėlto, pasak POLA viceprezidento, dažnai pacientai ima nerimauti, kada gydytojas vietoj įprastų vaistų jiems paskiria originalių vaistų kopijas.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Diskusija „Originalūs - generiniai vaistai. (Ne)pagrįstos baimės. Pasirinkimo galimybės“

„Labiausiai baugina tai, jog generiniai vaistai gali sukelti daugiau šalutinių poveikių nei originalūs vaistai. Taip pat nuo generinių vaistų pacientui gali pasireikšti alerginės reakcijos arba gydymas apskritai tapti neefektyvus“, – kalba pacientų atstovas.

Kaltas – žemas medicininis raštingumas?

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Nacionalinės procedūros skyriaus vedėjas Valdemaras Brusokas tikino, kad tiek originaliuose, tiek generiniuose vaistuose esanti veikli medžiaga ir jos kiekis yra vienodas, todėl vaistai savo saugumu, kokybe ir veiksmingumu nesiskiria.

Ar vaistas bus veiksmingas ir saugus, anot VVKT Savitarpio pripažinimo ir decentralizuotos procedūrų skyriaus vedėjo Valdas Liukaitis, priklauso ir nuo paties vartotojo.

„Pacientas turi vartoti vaistą konkrečiai taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje. Įsidėmėti, kad vaistas yra skirtas konkrečiai pacientui, todėl nesirinkite vaisto ar neduokite jo kaimynui, jei jo ligos simptomai ir panašūs. Taip pat visada būtina pranešti apie nepageidaujamą poveikį“, – kalbėjo Valdas Liukaitis.

VVKT Bendradarbiavimo su Europos vaistų agentūra ir tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jolanta Gulbinovič teigė, jog pacientų nepasitikėjimas yra  paremtas informacijos stoka ir žemu medicininiu raštingumu.

VU profesorius, šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius taip pat aiškino, jog remiantis mokslu, didelių, esminių skirtumų tarp originalių ir generinių vaistų, kurie darytų įtaką ligos eigai ar paciento būklei, nėra. Profesorius taip pat priduria, jog generinių vaistų pasirinkimas – tinkamas taupymo būdas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų