Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje – itin užkrečiamos ligos atvejis

Tymai plinta nevaldomai. Naujienų portalas tv3.lt praneša, kad šios itin greitai plintančios ligos atvejis nustatytas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje.

Šią informaciją patvirtino ministro patarėja ryšiams su visuomene Eglė Samoškaitė.

Ministerijoje yra vienas darbuotojas, susirgęs tymais. Ar šis darbuotojas buvo pasiskiepijęs vaikystėje ar vėliau, informacijos neturime.

Darbuotojai, kurie turėjo tiesioginį kontaktą su susirgusiu asmeniu nustatytą laiką iki ligos diagnozavimo, buvo nukreipti į gydymo įstaigas pasiskiepyti.

Skiepas gali padėti, jeigu pasiskiepijama per 72 val. nuo kontakto. Kaip žinote, asmenys, turėję sąlytį su sergančiuoju tymais, skiepijami nemokamai.

Darbuotojams, kurie dirbo tame pačiame aukšte (kadangi ligos sukėlėjai platinami oro lašeliniu būdu), sudarytos sąlygos inkubacinio periodo laikotarpiu dirbti nuotoliniu būdu iš namų.

Visi skiepytis norintys ministerijos darbuotojai bus skiepijami ministerijos lėšomis balandžio pabaigoje-gegužės pradžioje.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad tymų infekcijos šaltinis – tik sergantis žmogus, kuris tymų virusą į aplinką išskiria 4–5 dienos iki ir 4 dienos po išbėrimo. Asmenys, paskiepyti nuo tymų, kitų asmenų negali užkrėsti.

Ilgalaikis imunitetas nuo tymų susidaro po dviejų įskiepytų kombinuotos tymų, epideminio parotito, raudonukės (MMR) vakcinos dozių.

Savo arba darbdavio lėšomis turėtų pasiskiepyti:

• Asmenys, kurie nežino ar buvo skiepyti nuo tymų. • Asmenys, kurie buvo skiepyti viena tymų vakcinos doze. • Asmenys, nesirgę tymais.

Tymai – tai ūminė, itin užkrečiama infekcija plintanti oro lašeliniu būdu bei per kvėpavimo takų sekretais suterštas rankas ar kitus aplinkos daiktus.

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), šių metų sausį iš viso užregistruota 18 112 susirgimų tymais. Daugiausia susirgimų tymais registruota Ukrainoje, Kazachstane, Sakartvele, Rumunijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje, Slovakijoje, Italijoje ir kt.

 


Rašyti komentarą...
A
Aron
2019-04-10 13:08:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ministerijos darbuotojai gauna 2000-4000 eu. alga,bus skiepijami musu pinigais,mes eiliniai gaunantys400-600 eu,. turime skiepytis uz savo pinigus ir dar sumoketi uz ministerijos darbuotojus! Kur logika ?!
Atsakyti
-2

j
jojo
2019-04-10 13:04:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
kur skiepai, ten tymai...veryga nuo gripo skiepijos, plauciu uzdegimu susirgo, cia skiepu ''nauda''
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų