REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skruzdėlės būna aktyvesnės šiltesniais vasaros mėnesiais ir gali įsikurti augalų vazonuose bei namuose. Nors jos daro nedidelę tiesioginę žalą augalams, jos gali pakenkti sodininkams, nes gali trikdyti dirvožemį po augalais.

Skruzdėlės būna aktyvesnės šiltesniais vasaros mėnesiais ir gali įsikurti augalų vazonuose bei namuose. Nors jos daro nedidelę tiesioginę žalą augalams, jos gali pakenkti sodininkams, nes gali trikdyti dirvožemį po augalais.

REKLAMA

Pasak sodininkų, galima padaryti keletą dalykų, kad apsaugotume augalus nuo skruzdžių. „The Greenhouse People” aiškino:

„Sodo kenkėjai gali erzinti, ypač jei jau seniai rūpinatės savo augalais. Skruzdėlės nėra tokios pavojingos kaip kiti kenkėjai, pavyzdžiui, šliužai ir afišos, tačiau jų kalvelės gali būti nematomos, o lizdai vazonuose gali suardyti dirvožemį ir sunaikinti augalo šaknis.

Sprendžiant, kaip kontroliuoti kenkėjus jūsų sode, svarbu prisiminti, kad cheminiai pesticidai visada yra paskutinė išeitis. Yra daug būdų, kaip kontroliuoti skruzdėlių kiekį, nekenkiant kitiems vabzdžiams ar augalams.”

REKLAMA
REKLAMA

Atnaujinti dirvožemį

Specialistai sakė, kad kai skruzdėlės įsikuria augalų vazonuose, gali būti sunku jų atsikratyti, rašo express.co.uk

Jie paaiškino: „Vienas paprasčiausių būdų atsikratyti ištisų lizdų — atnaujinti savo vazoninio augalo dirvožemį. Tai ypač gerai, jei augalas yra pakankamai mažas, kad jį būtų galima tvarkyti.

REKLAMA

Atsargiai išimkite augalą iš puodo ir nuvalykite visą dirvožemį. Taip pat galite naudoti vandenį, kad įsitikintumėte, jog pašalinote visus baltuosius skruzdėlių kiaušinėlius.”

Kai dirva yra atnaujinta, „The Greenhouse People” teigia, kad sodininkai gali pradėti atbaidyti skruzdėles nuo naujo lizdo.

Skruzdėlėms nepatinka drėgnas dirvožemis, todėl tai gali padėti išnaikinti skruzdėles.

Pasidaryti naminį skruzdėlių purškiklį

Specialistai pasakė: „Kai kurie kvapai, pavyzdžiui, pipirmėtė, citrusiniai vaisiai ar cinamonas, natūraliai atbaido skruzdėles. Keli lašai šių eterinių aliejų, įlašinti į purškiamąjį vandens butelį, veiksmingai atbaidys jūsų miniatiūrinius kenkėjus.

REKLAMA
REKLAMA

Jei vabalų yra daug, apsvarstykite galimybę įlašinti porą lašų indų ploviklio, kuris taip pat sunaikina skruzdėles. Vakarais gausiai apipurkškite augalą. Ryte augalą apipurkškite gėlu vandeniu, kad pašalintumėte ploviklio likučius.”

Apibarstyti kepimo soda

Pasak „The Greenhouse People”, kepimo soda yra „veiksmingas būdas žudyti” skruzdėles ir tai yra „paprasta priemonė”, kurią galima naudoti sode.

Mažai tikėtina, kad skruzdėlės pačios valgytų sodą, todėl ekspertai rekomendavo maišyti su tokia pačia dalimi cukraus. Kenkėjus pritrauks cukrus ir paskatins juos jį grąžinti į koloniją.

Specialistai pasakė: „Išpurkškite tai aplink puodų kraštus ten, kur pastebėjote skruzdėles, ir ten, kur skruzdėlių yra daug.“

Išbandžiau visas straipsnyje nurodytas priemones - nepadėjo niekas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų