Skrandžio vėžį gali išduoti 10 simptomų: nenumokite į juos ranka

Viena iš pavojingiausių vėžio formų – skrandžio vėžys. Skrandžio vėžio simptomai dažniausiai nepastebimi iki vėlyvųjų ligos stadijų, nes iš pradžių liga pasireiškia labai nežymiai. Europoje vidutiniškai skrandžio vėžiu suserga 1–2 vyrai iš 100 ir 0,5–1 moteris iš 100. Taip, tikimybė nedidelė, bet žinoti simptomus vis tiek labai svarbu.

Skrandžio vėžys yra reta liga ir dažnai iš pradžių į jos požymius nekreipiama dėmesio. Nusiskundimai dėl skrandžio veiklos sutrikimų yra dažnas dalykas, kuris gali būti siejamas su visa aibe galimų priežasčių.

Net ir pacientui apsilankius pas gydytoją ir skundžiantis nekonkrečiomis skrandžio problemomis apie vėžį pagalvojama retai. Laimei, liga yra pagydoma, ypač jei ji aptinkama ankstyvosiose stadijose.

Skrandžio vėžio simptomai

Ankstyvosiose stadijose šia liga sergantys žmonės beveik nieko nejaučia, nors tai priklauso nuo to, kurioje skrandžio vietoje yra navikas. Visgi, keletą į ligą nurodančių simptomų galima išskirti.

Galvos svaigimas ir silpnumas;

Anemija dėl lėtinio kraujavimo iš skrandžio;

Juodos spalvos išmatos;

Mažas apetitas ir tam tikrų maisto produktų netoleravimas. Tai dažnai būna stipraus kvapo produktai, pavyzdžiui, kava, žolelės, prieskoniai;

Pavalgius ilgai negrįžtantis apetitas ar jausmas, kad maistas nenusileidžia žemyn;

Pykinimas;

Vėmimas, kartais su nedideliu kiekiu kraujo;

Atrijimas ir rėmuo;

Skausmas viršutinėje pilvo dalyje ir (ar) prie krūtinkaulio;

Staigus svorio neteikimas, net nepakeitus mitybos ar fizinio aktyvumo įpročių.

Pasitarkite su gydytoju

Įtariate, kad kažkas negerai ar atpažįstate kurį nors iš šių simptomų? Pernelyg neskubėkite jaudintis – skrandžio vėžys visgi yra reta liga. Skrandžio veiklos sutrikimai labai dažnai pasireiškia dėl įvairiausių priežasčių, neretai ir dėl streso.

Tačiau jei simptomai nepraeina kelias savaites, verta pasitarti su gydytoju. Pastebėjote kraujo išmatose ar vemdami? Tokiu atveju į medikus reikėtų kreiptis skubiai, nes tai – aiškus ir pavojingas simptomas, rašoma tips–and–tricks.co.


Rašyti komentarą...
S
Snieguolė Kiškienė
2021-07-20 20:51:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ko eiti pas tuos daktarus? Sėdi ar stovi dar be medicininio chalato ir kaulina kyšio. Rėkdami"ar tu čia pirmą kartą, kad tvarkos nežinai? "Tai parašyk tą tvarką, T. Y. Medicininę normą kiek turi susimokėt už 5 fluoruracilą ir visus kitus. Mat pagrąsinlma, kad į veną suleis neskiestą kalio chloridą, kaip tam kūdikeliui 11 mėnesių 2012 metais. Ir švirkštas dings. Taip buvo ir man Kauno klinikų onkologijos skyriuje. Paskui nusuks kaklo 3-4 slankstelius ir dar vieną krūtininį. Krūtis sudrąskys iki 10 raumenų plyšių. Ir niekam nepasiskūųsi. Art. Kraujospūdis pakyla 214/113.Tada ponas daktaras rezidentas "peršika" ir skubiai daro Galvos KT dėl numanomo įvykusio insulto. O sergu aš tokia poniška liga-Piktybinė HIPERTERMIJA. Senelis mirė 1973, brolis 1988. Tėtį nuo dangaus vartų nutempiau aš pati NVI 1996 m. su leidusi tiesiai į veną prednizoloną. Bet pati gavau kaptopril. Gegužės 6 dieną. Sergu iki šiol. Šeimos gydytoją jau trečią savaitė atostogauja, o chirurgas "Iš tegul kraujas liejasi laisvai" i šiandien net dexametasonui recepto nesugebėjo parašyti ir siuntimo pas klinikinį imunologą.
Tai kam čia tų vėžių ieškoti? Ras. Kai padarys autopsiją. Kad ir 3600 EU duosi, kaip davė mano pažįstama pacientė NVI.. HIPEC gal ir padarė, bet šv. PETRAS prie dangaus vartų raktais zvangina toliau.
Brangūs kolegos, kur Jūsų Hipokrato priesaiką, kurią pasirašė te gaudami diplomus KMI. Kada dievas kapinės nuklos Jūsų vaikais ir anūkais?
Atsakyti
-15

b
benas
2021-07-21 12:03:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sutinku tvarkos nėra lenkui ar lietuviui duok laisvę nekontruoliuok tu daktaru tai nieko nedarys arba kyšių lauks ir tai nebūtinai isgydys yra labai mažai gerų gydytojų privačioje klinikoje tai svarbiausia susimokėt nieko dar nenustatė net mokėk primena kelis kartus maloniai palydi ir maloniai stebi pakol susimokėsi 200euru nezynia už ką tik diagnozės ner
Atsakyti
-1

j
jule
2021-07-26 18:50:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik eikit , tik kreipkites, o ten gausit spyri i sikna, ypac, jei tu labai gerbiamas sinjoras, is taves pradeda tyciotis ,net geltonsnapis daktariukstid, ir liepia kreiptis i psichiatra, o pakol kas israsysiantis psichotropiku, kuriu akivaizdziai paciam reikia
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų