Skrandžio rūgštingumas: šios priemonės padės jį sumažinti

Skrandžio rūgštingumas – dažnai išgirdus šiuos žodžius apima nemalonus jausmas. Dažniausiai tai asocijuojasi su varginančiais simptomais – skausmu, kosuliu, gerklės perštėjimu. Tačiau iš tiesų, pats skrandžio rūgštingumas nėra neigiamas dalykas. Tai be galo svarbi organizmo gynybos linija, sauganti nuo įvairių patogenų ar bakterijų.

6

Problemos atsiranda tuomet, kai rūgštingumo funkcija sutrinka ir organizmui tenka kovoti su per dideliu ar per mažu rūgštingumo kiekiu. Sekmadienį, laidoje „Sveikata.lt“ kalbėsime apie būdus, kaip sureguliuoti skrandžio rūgštingumą.

Laidos pašnekovė dietologė Rūta Petereit teigia, jog sutrikęs skrandžio rūgštingumas gali tapti problema ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. „Įvairaus amžiaus tiek vaikus, tiek paauglius gali kankinti įvairūs virškinamojo trakto sutrikimai. Lyg ir norėtume, kad būtų galima valgyti viską, tačiau ne visada tokia galimybė yra, net ir esant jauname amžiuje. Žinoma, tai, kad su amžiumi virškinamojo trakto problemų gali atsirasti vis daugiau, irgi yra tiesa – juk virškinimo traktas sensta, kaip ir visas organizmas. Pradeda nykti raumenys ir tuomet problemų gali pasitaikyti daugiau“.

REKLAMA

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Sveikata.lt“ laidos užkulisiai

Viena dažniausiai pasitaikančių virškinamojo trakto problemų yra rėmuo. O dažniausias „gydymo“ būdas – gesinimas. Dietologė teigia, kad tai nėra tinkamas problemos sprendimas. „Mano asmenine nuomone, gesinti padidėjusio rūgštingumo nereikėtų. Taip, rytinis sodos šaukštelis ar obuolių actas tarp pacientų yra labai paplitęs, tačiau aš visuomet rekomenduoju galvoti ne apie simptomus, bet apie priežastis, kurios tuos simptomus sukelia ir naikinti jas. Čia panašiai kaip greito maisto valgymas, jis tikrai pakelia cukraus kiekį kraujyje, smegenyse išsiskiria dopaminas, kasa išskiria insuliną, tačiau po valandos mes vėl jaučiamės alkani. Tai verta pagalvoti, ir apie gesinimą – rezultatas yra, bet jis labai trumpas. Tai ar verta?“

Kaip sureguliuoti skrandžio rūgštingumą ir kokios priemonės šiandieną yra pačios veiksmingiausios žiūrėkite jau sekmadienį, 9 val. ryte, laidoje „Sveikata.lt“, per TV3!


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų