Skelbiami populiariausi vardai Lietuvoje: 2 vardai – nauji šių metų lyderiai

Nuo 2010 m. Lietuvoje Mato vardas suteiktas daugiau kaip 4,6 tūkst. berniukams, o Emilijos vardu pavadinta daugiau kaip 4,1 tūkst. mergaičių. Tai didžiausi pastarojo dešimtmečio tėvelių favoritai, skelbia civilinės metrikacijos duomenis išanalizavęs Registrų centras.

Šie du vardai ne tik ryškiai aplenkė antroje vietoje pagal populiarumą atsidūrusius Luko ir Gabijos vardus, tačiau vertinant atskirus metus tik kelis kartus užleido populiariausio metų vardo pozicijas. Luko vardas populiariausias buvo 2015-aisiais ir šiais metais, o Emilija lyderio pozicijas užleido tik pastaruosius dvejus metus – 2018 m. į lyderes įsiveržė Lėja, o šiemet populiariausio mergaitės vardo titulas atiteko Sofijai.

Populiariausių pastarojo dešimtmečio berniukų vardų dešimtuke be jau minėtų Mato ir Luko taip pat galima rasto Nojaus, Dominyko, Jokūbo, Kajaus, Jono, Emilio, Beno ir Dovydo vardus. Mergaitėms pastaraisiais metais gausiai buvo suteikiami Austėjos, Kamilės, Ugnės, Viltės, Lėjos, Gabrielės, Liepos ir Urtės vardai.

Pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje kiekvienais metais gimsta vidutiniškai maždaug po 30 tūkst. vaikų.

Gyventojų registro duomenimis, populiariausios pastarojo dešimtmečio vaikų gimtadienio datos būtent yra vasarą. Absoliučiai daugiausiai vaikų 2010-2019 metais gimė liepos 12-ąją – šią dieną įregistruota beveik 1,1 tūkst. gimimų. Nuo šios datos pagal gimusių vaikų skaičių nedaug atsilieka liepos 8-oji, liepos 26-oji ir liepos 5-oji. Taip pat nemažai naujagimių įregistruota birželio 27, liepos 10, liepos 24, rugsėjo 20, rugpjūčio 5 ir birželio 28 dienos.         

                     


Rašyti komentarą...
A
Auto
2019-12-19 10:51:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaltkalvių vaikų vardai-Šlicas,Gofra,Gaikė.
Atsakyti
-4

A
Adelė
2019-12-20 10:32:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Anksčiau suteikiami vardai turėjo tradicijas, dabar dažniausiai tai - ne itin išsilavinusių, bet norinčių pasirodyti asmenų reikalas. Rėžia klausą, pvz., Deivydas (Deividas). Iš hebrajiško Dovydo jis tapo savu kelioms tautoms. Arba - nūnai populiari Sofija. Juk tai - lietuviškoji Zosė, Zofija! Manau, jog tokie prieššventiniai rašiniai apie metų vardus tikrai nėra naudingi, nes nes nemąstymą tik platina. Jaukių švenčių visiems!
Atsakyti
0

J
Jop
2019-12-24 19:16:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ne sachas?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų