Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Odontologų baimė kamuoja maždaug 36 proc. visos žmonijos populiacijos, o 12 proc. iš jų paniškai bijo šios srities gydytojų, taip pat ne išimtis – ir lietuviai. Tai – baimė, kuri neįveikiama gali sukelti rimtų pasekmių: nesilankant reguliariai pas odontologus galite nepastebėti prastėjančios dantų ar dantenų būklės dėl netaisyklingų burnos higienos priežiūros įpročių ar lėtinių ligų, taip pat blogėjančios bendros sveikatos. Žmonės bijo galimai nemalonių procedūrų, skausmo, kančios, tačiau nesilankydami pas gydytojus, galiausiai patiria žymiai daugiau nemalonumų.

REKLAMA
REKLAMA

Dažniausi klaidingi įsitikinimai apie vizitus pas odontologus

Taigi, nemaža dalis žmonių iš baimės prisikuria nepagrįstų įsitikinimų, o vienas dažnesnių – kad odontologo kėdėje neišvengiamas skausmas. Vis dėlto, visa tai tėra mitas. UAB „Megagen Baltics“ vadovė Monika Garolytė drąsiai teigia, kad odontologinis gydymas jau seniai nekelia skausmo. Šiandien skausmui numalšinti odontologo kabinete naudojami įvairūs nuskausminamieji, kurie veikia kelias valandas ir vėliau išnyksta be jokio didelio diskomforto. Be to, siekiant įveikti odontologo ir skausmo baimę – svarbu atsakingai pasirinkti jus gydantį specialistą, kuris jums keltų pasitikėjimą.

Priežastys, kodėl pas odontologą gali būti gera

Laiku pastebėti burnoje vykstantys pokyčiai gali padėti sutaupyti nemažai laiko, pinigų ir padėti išvengti kančios. Odontologų baimė daliai žmonių gali sumažėti radus kompromisą su savo paties vidumi – nuraminus mintis, žvelgiant tiesiai į faktus, kad šiomis dienomis technologijos ir medicina yra itin pažangūs, leidžiantys dažniausiai užtikrinti maksimalų žmogaus komfortą.

Vizito privalumai pas odontologus:

· Daugelis klinikų taiko nemokamas konsultacijas ir apžiūrą;

· Sudaromas gydymo planas, kuomet yra galimybė mokėti etapais ir komfortiškai po truputį gydytis;

· Taikoma vietinė nejautra: įvairūs nuskausminamieji tepalai, leidžiami ar geriami vaistai, skiriami kompresai po gydymo;

· Iškilus neramumams, visuomet galima kreiptis skubios apžiūros ir sulaukti pagalbos;

· Daugelyje klinikų yra netgi galimybė visos procedūros metu miegoti – gavus migdomųjų leidžiamą dozę, kas gerokai palengvina ir gydytojo darbą, ir paciento vizitą;

REKLAMA
REKLAMA

· Vaikus (ir ne tik) kai kuriose klinikose prieš kiekvieną vizitą konsultuoja psichologai, kurie padeda nurimti ir gerai nusiteikus gulti į odontologo kėdę.

Kas laukia, jeigu delsiama kreiptis pagalbos

Kaip jau buvo minėta, baimių įveikimas ir reguliarus lankymasis pas odontologus padeda ilgiau išsaugoti sveikus ir gražius natūralius dantis, bei ilgalaikėje perspektyvoje sutaupyti pinigų. Kitu atveju – delsiant, laukia tokios pasekmės, kaip atsirandančios, ūmėjančios ir įsisenėjančios dantų problemos, o ilgainiui ir dantų netekimas. Visgi susidūrus su dantų netekimo problema išeitis irgi yra – dantų implantai.

Lietuva yra ketvirta valstybė pasaulyje pagal gyventojų ir įsriegiamų implantų santykį. „Megagen Baltics“ vadovė M. Garolytė aiškina, kad tai reiškia, kad tiek odontologai, tiek patys pacientai žino, kas yra dantų implantai ir supranta jų svarbą bei naudą. Šias išvadas tik patvirtina „Megagen Baltics“ atliktas tyrimas, kurio metu išsiaiškinta, jog net 86 proc. apklaustųjų žino, kas yra dantų implantai ir 45 proc. respondentų pirmenybę, kaip gydymo būdui, teiktų dantų implantams.

Dar nesusidūrusiems – kas yra dantų implantas?

Implantas – tai titaninis varžtelis, įsriegiamas į žandikaulį toje vietoje, kur trūksta danties. Vėliau, įsriegus varžtelį, ant pastarojo tvirtinamas dirbtinis dantis. „Danties protezavimas atliekamas po implanto prigijimo, tačiau nerimauti, kad gijimo metu liksite be danties – nereikėtų, kadangi laukiant, kol implantas prigis, pacientui uždedamas laikinas danties protezas“, – aiškina M. Garolytė.

Kiek užtruks danties implanto prigijimas – individualu ir priklauso nuo paties žandikaulio, implantų sistemos ar implantų savybių. Pavyzdžiui, „MegaGen“ – vieninteliai Lietuvoje, siūlantys dantų implantus su išskirtine savybe – kalcio jonų sluoksniu, padedančiu paspartinti implantų prigijimą. Kaip tai veikia? Po implantacijos, kalcio jonų sluoksnis, sąveikaudamas su kaule esančiomis ląstelėmis, paskatina mineralizaciją, taip pagreitindamas kaulo formavimąsi ir prigijimą.

Taip pat „MegaGen“ implantų sistemos išsiskiria ir kitais inovatyviais sprendimais, siekiant efektyviausio ir geriausio rezultato dantų netekimo atvejais. Daugiau apie „MegaGen“ galite rasti čia

Gairės:

Rašyti komentarą...
p
per didelės
2021-10-18 12:41:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Trečia ir svarbiausia priežastis kodėl delsia yra aukštos kainos.
Atsakyti
0

p
pencininkė
2021-10-25 11:50:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
kainos neatitinka pragyvenimo lygio
Atsakyti
0

D
Dainora
2021-10-26 11:20:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagrindinė priežastis didelė kaina .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
p per didelės 2021-10-18 12:41:56
Trečia ir svarbiausia priežastis kodėl delsia yra aukštos kainos.
Atsakyti
0
p pencininkė 2021-10-25 11:50:39
kainos neatitinka pragyvenimo lygio
Atsakyti
0
D Dainora 2021-10-26 11:20:02
Pagrindinė priežastis didelė kaina .
Atsakyti
0
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų