naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
Skaudi tragedija marijampoliečių šeimą paliko be namų: prašo tik vieno (nuotr. tv3.lt fotomontažas)

Kuomet Vasario 16-ąją dauguma Lietuvos žmonių minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Marijampolės rajone gyvenanti 5-ių asmenų šeima neteko didžiausio savo turto – namų. Ugnis pasiglemžė ne tik šeimos turėtus daiktus, turtą, tačiau, svarbiausia, ir kurtus prisiminimus.

8

Kuomet Vasario 16-ąją dauguma Lietuvos žmonių minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Marijampolės rajone gyvenanti 5-ių asmenų šeima neteko didžiausio savo turto – namų. Ugnis pasiglemžė ne tik šeimos turėtus daiktus, turtą, tačiau, svarbiausia, ir kurtus prisiminimus.

REKLAMA

Socialiniame tinkle „Facebook“ pagalbos šauksmu į žmonės kreipėsi Eglė Matusevičiūtė, pasidalinusi brolio šeimai nutikusia nelaime: „Vasario 16 d. sudegė mano brolio namai. Trys vaikai liko be gyvenamosios vietos. Šiandieną visų prašome prisidėti kas kuo gali prie namų atstatymo.“

Praėjus kelioms savaitėms nuo nelaimės, namų netekusi Jurgita Matusevičienė pasakoja, kad kilęs gaisras buvo netikėtas, o kurį laiką sklindančių dūmų namuose šeima net ir visai nejautė.

„Tuo metu buvome visi kitame kambaryje, žiūrėjome televizorių. Kitame kambaryje buvo likęs įjungtas prailgintuvas. Nežinau, gal vaikai kažką krovė, o gal ir ne. Kaip vėliau paaiškėjo, gaisras būtent nuo jo ir kilo.

REKLAMA

Keisčiausia tai, kad mes visi nieko nejautėme, nematėme. Tik į virtuvę įbėgęs vaikas pradėjo šaukti: „Mama“ ir sakyti, kiek daug joje yra dūmų. Juose skendo ne tik virtuvė, tačiau ir kambarys, kuriame įsiplieskė liepsna. Galbūt mes nieko nejutome dėl to, kad antras aukštas buvo atviras ir dūmai lipo į viršų, neatėjo iki mūsų“, – dabar svarsto marijampolietė.

REKLAMA

Kankina nežinia

Jurgita teigia, kad iškart po įvykio kreipėsi į draudimą, tačiau, anot moters, šiuo metu kyla daugiau nežinios nei atsakymų:

„Pranešus apie įvykį su manimi jie susisiekė praėjusią savaitę. Paklausė, ar namus norėsime atsistatyti patys, ar prašysime jų, kad ieškotų rangovų. Su vyru paprašėme pirmiausiai žalos įvertinimo ir sąmatos, ką jie paskaičiuos. Iki dabar vis laukame atsakymo, žadėjo atsakyti šią savaitę...“

REKLAMA

Nutikus nelaimei, Jurgitą ir jos vyrą laikinai apsistoti priėmė kaimynę, 18-os metų dukra ir 16-os metų sūnūs šiuo metu glaudžiasi pas draugus. Pagalbos dėl būsto J. Matusevičienė kreipėsi ir į savivaldybę:

„Pasiprašėme laikino socialinio būsto, kadangi vis tiek norisi susibėgti ir vėl visiems kartu... Šis klausimas yra sprendžiamas, minėjo, kad praneš. Labai maloniai pasisiūlė padėti ir komunaliniai, kadangi reikės likusį namelį griauti, bus labai daug šiukšlių.

REKLAMA
REKLAMA

Namuose iš daiktų, realiai, neliko nieko. Gaisrininkai išnešė tik televizorių, pavyko atskalbti kai kuriuos drabužius. Kas liečia buities reikalus, tai beveik visas išdegė negrįžtamai.“

Visgi, netoli Lenkijos sienos gyvenanti Jurgita sako, kad paskelbus vyro seseriai viešai apie nelaimę, atsiliepė daug žmonių, kurie be galo padėjo. Vieni paaukojo rūbų, būtiniausių daiktų, kiti siūlėsi šeimą paremti ir buitine technika.

Tačiau J. Matusevičienė sako, kad pastarosios teko maloniai atsisakyti. „Paprašiau šiek tiek palaukti, kol turėsime virš galvos stogą, nes šiuo metu paprasčiausiai neturiu, kur ir ką padėti... Į mūsų nelaimę labai greitai sureagavo draugai, pažįstami, daug padėjo ir Eglutė. Esu labai dėkinga“, – teigia ji.

REKLAMA

Nors šiuo metu iš būtinų daiktų ir rūbų šeimai netrūksta nieko, vis dėlto, atkurti šeimos namus padėtų finansinė parama. Pasiteiravus, ką planuoja daryti su nameliu, Jurgita atvira:

„Norėtųsi atstatyti namus, kadangi čia įaugusios šaknys. Nenorėčiau ir vėl kažkur naujai išsiblaškyti... Šiuo metu, tikriausiai, jau yra nugaravusi didžioji dalis streso, tačiau labai bijau ateities, kas gali būti ir dar bus, kaip išvis sugebėsime išsirutulioti iš šios situacijos.

REKLAMA

Nors šokas jau praėjęs, tačiau vis tiek kiekvieną dieną ten vykstu, būnu ir matau. Suprantu, kad kitaip nebus, tačiau verkti nebėra kada. Reikia galvoti, ką daryti toliau.“

Paremti šeimą galite prisidėdami finansine parama: Jurgita Matusevičienė; LT057300010103259182; Banko SWIFT kodas: HABALT22; paskirtis: auka nukentėjusiems nuo gaisro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų