REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutinę žiemos dieną Vilniuje atvira ugnimi įsiplieskė liepsnoti keturių butų gyvenamasis namas – be namų liko dvi šeimos. Namų netekęs Valius Baranauskas pasakoja, kad šiuo metu jis gyvena viena viltimi – sulaukti savivaldybės atsako.  

Paskutinę žiemos dieną Vilniuje atvira ugnimi įsiplieskė liepsnoti keturių butų gyvenamasis namas – be namų liko dvi šeimos. Namų netekęs Valius Baranauskas pasakoja, kad šiuo metu jis gyvena viena viltimi – sulaukti savivaldybės atsako.  

REKLAMA

Apie įvykį, nutikusį vasario 28 dieną, informavo Bendrasis pagalbos centras:

„Šiandien 03.45 val. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Krivių g. atvira liepsna dega gyvenamas namas.

Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus valdybos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus apskrities greitosios medicinos pagalbos stočiai).“

Įvykusi nelaimė taip pat buvo aprašyta ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento suvestinėje:

„Atvykus medinio namo stogas degė atvira liepsna. Namas medinis, 1-no aukšto su mansarda, keturių butų, stogas dengtas šiferiu. Išdegė vienas 2-jų kambarių butas, apdegė dalis virš buto esančios mansardos (15 m²), išardyta 40 m² stogo. Apsaugoti du namai. Dūmų detektoriaus nebuvo.“

REKLAMA
REKLAMA

Ugnį įžiebė laidai

Susisiekus su Valiumi Baranausku, kurio bute ir įsižiebė liepsnos paaiškėjo ir viena iš priežasčių, dėl ko daugiabutyje kilo gaisras:

REKLAMA

„Tyrėjai sakė, kad nors ir negali 100 proc. To patvirtinti, tačiau labiausiai tikėtina, kad greičiausiai gaisras kilo nuo pragraužtų laidų. Kadangi namas medinis, ugnis įsiplieskė, vienas, du, trys ir nieko nebėra...“

Valius pasakoja, kad tuo metu namuose buvo jis ir dukra. Pastebėjus ugnį, vyras į rankas net nespėjo pačiupti telefono, greitai išbėgo į lauką. Kadangi viename iš daugiabučio butų gyvena ir jo brolis Romas, bėgdamas Valius pasibeldė, greitai iškviesta buvo ir pagalba.

REKLAMA
REKLAMA

„Nuo iškvietimo gaisrinė atvyko labai greitai. Esu labai patenkintas ugniagesių darbu. Vieni ėmė gesinti židinį, o kiti spėjo išgelbėti ir svarbiausius mūsų dokumentus. Esu be galo dėl to dėkingas“, – dėkoja už darbą ugniagesiams gelbėtojams vyras.

Ugniagesiams Valius padėkojo ir viešai, savo asmeninėje paskyroje. Pridurdamas jis taip pat rašė:  „Nežinau nei ką sakyti, nei ką galvoti, stovėjau kieme ir mačiau kaip dega mano gyvenimas, nors sudegė tik mūsų gyvenama vieta. Jaučiu liūdesį, nerimą...“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, kur šiuo metu apsistojusi šeima, ar rado prieglobstį, V. Baranauskas sako, kad kol kas jiems teko išsiskirti: vaikai kartu su žmona laikinai gyvena pas uošvienę, o jį, tuščiame bute, laikinai apgyvendino kaimynai.

Kadangi namas, kuriame gyveno Valius, nebuvo apdraustas, jam teko kreiptis pagalbos į Vilniaus miesto savivaldybę. Deja, tačiau šiuo metu dokumentų tvarkymas ir galimybė sulaukti pagalbos vyksta labai lėtai:

„Buvau nuvykęs į savivaldybę, pasirodo, pridaviau ne tuos dokumentus, tenka ir vėl viską pildyti kartu su žmona iš naujo. Žiūrime, ką galime padaryti, ką galės pasiūlyti...

REKLAMA

Žinoma, didžiausias mūsų noras rasti būstą tame pačiame rajone, kur ir gyvenome, kadangi vaikai čia lanko mokyklą. Kadangi žmona nevairuoja, nesinori nutolti, kadangi ji vedą sūnų į mokyklą. Vaikas dar per mažas būtų iš kažkur toliau važinėti į mokyklą savarankiškai.

Tikėjomės atsakymo sulaukti iki šiandien, kadangi minėjo, kad atsakymą pateiks per savaitę, o prabėgo jau dvi ir vis dar nėra jokių žinių...“

Sunku įvertinti, ko trūksta labiausiai

Žinia apie šeimos nelaimę plačiai nuskambėjo ir socialiniame tinkle „Facebook“. Pagalbos šauksmu dalinosi ne tik šeimos draugai, tačiau ir Vilniaus krepšinio komanda „Rytas“.

REKLAMA

„Vilniečiai, vienam iš „Ryto“ šeimos narių nutiko siaubinga nelaimė, tad visus galinčius kviečiame prisidėti prie pagalbos mūsų fanui Romui ir jo šeimai.

Esame tikri, kad tokiais atvejais turime būti vieningi ir padėti vieni kitiems, todėl 50 % sumos nuo kovo 5 d. parduotų rungtynių bilietų su Utenos komanda atiteks šiai nukentėjusiai šeimai. Dėkojame už Jūsų gerumą!“ – kovo pradžioje buvo rašoma oficialiame komandos puslapyje.

Namų neteko ne tik Valius ir jo šeima, tačiau ir šalia gyvenęs brolis Romas. Pasiteiravus, kokia šiuo metu yra labiausiai reikalinga pagalba, V. Baranauskas teigia sunkiai galintis atsakyti į šį klausimą:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Net neįsivaizduoju... Labai sunku kažką sudėlioti į savo vietas, kol nežinome nieko konkretaus. Labai daug pagalbos sulaukėme iš žmonių, „Raudonojo kryžiaus“, todėl kol kas nieko kaip ir netrūksta. Žinau, kad pagalbos reikės ateityje, kai viskas bus aiškiau ir virš galvos turėsime stogą. Šiuo metu turime vienintelį planą – sutvarkyti dokumentus ir gauti atsakymą.“

Be to, vilnietis pasakoja, kad šiuo metu vis dar laukia ir sprendimo, kokia lauks sudegusių namų ateitis. Labiausiai vyras tikisi, kad namus galės atstatyti savomis rankomis.

REKLAMA

„Turiu draugų statybininkų, galėsiu pasiimti paskolą ir nereikės daugybės pinigų duoti bendrovei. Kiek galėčiau, tiek sukrapštyčiau, atsiskaityčiau ilgainiui su visais. Tačiau, jeigu pasakysi, kad atstatyti namus turės bendrovė, nes namas keturbutis, tai tikėtina, kad turtą teks parduoti, nes kitaip niekaip negalėsiu išsimokėti...“ – dalinasi įžvalga jis.

Internete nuskambėjus prašymui padėti Valiaus šeimai, pasinaudoti kitų žmonių nelaime suskubo sukčiai. Komentaruose, kuriuose žmonės dalinosi Valiaus asmenine banko sąskaita, netrukus atsirado ir dar viena, nežinomo asmens, sąskaita, kuri prisidengė vyro vardu ir pavarde.

REKLAMA

„Toks atvejis buvo. Į mano tėvų draugus kreipėsi jų draugas, kuris klausė, kuri yra Valiaus sąskaita, kadangi, pasak jo, jos buvo dvi. Niekas taip ir nesuprato, iš kur atsirado dar viena sąskaita, tikėtina, kad kažkas spėjo pasinaudoti situacija ir įmetė savo sąskaitą. Sukčių visur juk yra...“ – teigia vyras.

Prisidėti finansiškai prie nelaimę ištikusios šeimos gerovės galite šiais rekvizitais: Valius Baranauskas; LT867044000164646741

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų